Yahshua (Isus) - biljojed ili mesojed

  • Koliko ja znam, iz onoga što je Isus rekao, ne iz Biblije, nego iz trenutnog života na Zemlji(vjerujem da se Isus vratio na planet), je da je od svoje 13. godine u prvom stoljeću bio vegetarijanac/vegan jer je tada prisustvovao žrtvovanju životinja u hramu i vidio je kako krv teče u potocima i koliko su životinje patile u strahu i boli, što mu se zgadilo, i od tada više nije jeo meso(zbog ljubavi prema životinjama), čak ni za židovske blagdane.

    Evo par zanimljivih videa:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Znaces jos bolje ako pocnes da pretrazujes Bibliju .

    Kao i svaki drugi Jevrejin ,i on je jeo Pashalno jagnje a najvise ribu pa cak i nakon uskrsenja.

    Luka 24:42 A oni Mu daše komad ribe pečene, i meda u saću.43 I uzevši izjede pred njima.

    Nadalje u delima apostoslkim Bog je odobrio hriscanima preko ap Petra da mogu da kolju i da jedu sve zivotinje.

    Dela apostolska 11:

    6 Pogledavši u nj opazih i videh četvoronožna zemaljska, i zverinje i bubine i ptice nebeske.

    7 A čuh glas koji mi govori: Ustani, Petre! Pokolji i pojedi.

    8 A ja rekoh: Nipošto Gospode! Jer ništa pogano i nečisto nikad ne uđe u usta moja.
    9 A glas mi odgovori drugom s neba govoreći: Šta je Bog očistio ti ne pogani.

    E sad ne treba nikoga osudjivati sto jede ili sto ne jede meso i to pise u Bibliji,sve je to slobodan izbor.

    U svakom slucaju u buducnosti ce prestati svako ubijanje i jedenje zivotinja,pa ce cak i same zivotinje da budu u miru medju sobom.

    Tek tada ce ljudi jesti iskljucivo biljnu hranu.

  • Znaces jos bolje ako pocnes da pretrazujes Bibliju .

    Ne bih se složio. Biblija je puna neljubavnih stvari, a ubijanje životinja je samo jedna od njih.

    Kao i svaki drugi Jevrejin ,i on je jeo Pashalno jagnje a najvise ribu pa cak i nakon uskrsenja.

    Ne slažem se ni sa ovime. Kao što sam rekao, jeo je do neke 13. godine i od tada više nije jer je uvidio koliko je to neljubavna praksa i kako se Bog ne slaže s mučenjem, iskorištavanjem i ubijanjem životinja.

    E sad ne treba nikoga osudjivati sto jede ili sto ne jede meso i to pise u Bibliji,sve je to slobodan izbor.

    U svakom slucaju u buducnosti ce prestati svako ubijanje i jedenje zivotinja,pa ce cak i same zivotinje da budu u miru medju sobom.

    Tek tada ce ljudi jesti iskljucivo biljnu hranu.

    Slažem se da nikoga ne treba osuđivati, za bilo kakav izbor. No ono što se treba učiniti jest reći istinu. A istina je da iako imamo slobodan izbor, postoje posljedice za svaki izbor koji činimo i jedenje mesa ima negativne posljedice po dušu te će duša u jednom trenu morati iskusiti emocionalnu bol koju su životinje osjećale.

    Jedenje životinja će prestati onda kada ljudi nauče voljeti, Boga, druge ljude, sebe, životinje i okoliš. Trenutno više cjenimo svoje okusne pupoljke nego život životinje. Dok se to ne promijeni, životinje neće imati miran i ugodan život.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Ne bih se složio. Biblija je puna neljubavnih stvari, a ubijanje životinja je samo jedna od njih.

    Pa ni danas se mnogi takvi kao vi ne slazu sa izjavom u Bibliji da ce u buducnosti zivotinje biti u miru i sa ljudima i medju sobom.Cak pise i da ce Lav jesti slamu kao vo,bas kao i u vreme kada su stvoreni Adam i Eva. Njima Bog nije rekao da jedu meso tako sto ce ubijati zivotinje vec iskljucivo hranu sa drveca.

    To ce se desiti nakon velike nevolje,Armagedona koji nam se priblizava.

    Ne slažem se ni sa ovime. Kao što sam rekao, jeo je do neke 13. godine i od tada više nije jer je uvidio koliko je to neljubavna praksa i kako se Bog ne slaže s mučenjem, iskorištavanjem i ubijanjem životinja.

    Ne morate vi sa nicim da se slazete,mnogi se kao i vi ne slazu sa izvestajem iz Biblije.Cak su govorili da je zemlja ravna ploca kao i dan danji,dok u Bibliji pise da je zemlja okrugla. Pa sto bi ste se onda slozili sto je Isus kao i svaki Jevrejin jeo osim ribe i meso,naprimer izvestaj o pashalnom jagnjetu,gde lepo pise kad kaze idite kod tog i tog i spremite pashalno jagnje da JEDEMO!. Matej 26:17 A u prvi dan presnih hlebova pristupiše učenici k Isusu govoreći: Gde ćeš da ti zgotovimo pashu da jedeš? ili CRO Mark 14:14 pa gdje on uđe, recite domaćinu: 'Učitelj pita: Gdje mi je svratište u kojem bih blagovao pashu sa svojim učenicima?' (Mk. 14:14 CRO) Luka 22:15 I reče im: Vrlo sam želeo da ovu pashu jedem s vama pre nego postradam; Jovan 13:4 Ustade od večere, i skide svoje haljine, i uze ubrus te se zapreže;12 A kad im opra noge, uze haljine svoje, i sedavši opet za trpezu reče im: Znate li šta ja učinih vama? Sta mislis da nisu svi skupa jeli pecurke ili pasulj?neku biljnu hranu bez mesa?

    Slažem se da nikoga ne treba osuđivati, za bilo kakav izbor. No ono što se treba učiniti jest reći istinu. A istina je da iako imamo slobodan izbor, postoje posljedice za svaki izbor koji činimo i jedenje mesa ima negativne posljedice po dušu te će duša u jednom trenu morati iskusiti emocionalnu bol koju su životinje osjećale.

    Imas potpuno pogresna shvatanja koja su ti usadjena od tvojih mentora.Dusa nije nista svesno sto napusta telo,to je sotonska laz izgovorena Evi u Edenu: Necete vi umreti nego cete postati kao bogovi iz 1.Moj 3:1-5

    A sto se duse tice procita CRO Leviticus 17:14 Jer život svakoga živog bića jest njegova krv. Zato sam i rekao Izraelcima: ne smijete jesti krvi ni od kakva živog bića, jer život svakoga živog bića jest njegova krv. Tko god je bude jeo, neka se odstrani. (Lev. 17:14 CRO),a po srpskom je to jos razumljivije

    3.Moj 17: 14 Jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.


    Jedenje životinja će prestati onda kada ljudi nauče voljeti, Boga, druge ljude, sebe, životinje i okoliš. Trenutno više cjenimo svoje okusne pupoljke nego život životinje. Dok se to ne promijeni, životinje neće imati miran i ugodan život.

    Jedenje zivotinja nece prestati od zelje ljudi,vec od Bozje zapovedi. Bog je taj koji im je dozvolio da jedu meso,a on je taj koji ce nam uskoro svima to i zabraniti nakon Armagedona koji nam sledi.

  • Pa ni danas se mnogi takvi kao vi ne slazu sa izjavom u Bibliji da ce u buducnosti zivotinje biti u miru i sa ljudima i medju sobom.Cak pise i da ce Lav jesti slamu kao vo,bas kao i u vreme kada su stvoreni Adam i Eva. Njima Bog nije rekao da jedu meso tako sto ce ubijati zivotinje vec iskljucivo hranu sa drveca.

    To ce se desiti nakon velike nevolje,Armagedona koji nam se priblizava.

    Slobodno mi se obraćaš s ti. Ono s čime sam napisao da se ne slažem s Biblijom je o ubijanju životinja kako bi se prinesle žrtve Bogu. Ovo što si napisao o tome da će u budućnosti životinje živjeti u miru sa sobom i među ljudima se slažem.

    Ne morate vi sa nicim da se slazete,mnogi se kao i vi ne slazu sa izvestajem iz Biblije.Cak su govorili da je zemlja ravna ploca kao i dan danji,dok u Bibliji pise da je zemlja okrugla. Pa sto bi ste se onda slozili sto je Isus kao i svaki Jevrejin jeo osim ribe i meso,naprimer izvestaj o pashalnom jagnjetu,gde lepo pise kad kaze idite kod tog i tog i spremite pashalno jagnje da JEDEMO!. Matej 26:17 A u prvi dan presnih hlebova pristupiše učenici k Isusu govoreći: Gde ćeš da ti zgotovimo pashu da jedeš? ili CRO Mark 14:14 pa gdje on uđe, recite domaćinu: 'Učitelj pita: Gdje mi je svratište u kojem bih blagovao pashu sa svojim učenicima?' (Mk. 14:14 CRO) Luka 22:15 I reče im: Vrlo sam želeo da ovu pashu jedem s vama pre nego postradam; Jovan 13:4 Ustade od večere, i skide svoje haljine, i uze ubrus te se zapreže;12 A kad im opra noge, uze haljine svoje, i sedavši opet za trpezu reče im: Znate li šta ja učinih vama? Sta mislis da nisu svi skupa jeli pecurke ili pasulj?neku biljnu hranu bez mesa?

    Imam direktanu informaciju od Isusa, za razliku od Biblije koja je uvelike modificiran i distorzirana. Uz to, znam da je jedenje mesa neljubavan čin, jer do njega doalzi kroz bol i patnju životinje, nešto što Bog nikako ne želi, niti to Božji zakoni dozvoljavaju, a Isus je živio na način da je bio u potpunosti u skladu s svakim aspektom Zakona, koji je u svojoj bazi ljubav.

    Imas potpuno pogresna shvatanja koja su ti usadjena od tvojih mentora.Dusa nije nista svesno sto napusta telo,to je sotonska laz izgovorena Evi u Edenu: Necete vi umreti nego cete postati kao bogovi iz 1.Moj 3:1-5

    A sto se duse tice procita CRO Leviticus 17:14 Jer život svakoga živog bića jest njegova krv. Zato sam i rekao Izraelcima: ne smijete jesti krvi ni od kakva živog bića, jer život svakoga živog bića jest njegova krv. Tko god je bude jeo, neka se odstrani. (Lev. 17:14 CRO),a po srpskom je to jos razumljivije

    3.Moj 17: 14 Jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.

    Razumijem da misliš da ja griješim, ali to nije tako. Ovo što ti prenosim je Božja istina, ali ne moraš mi vjerovati. U jednom trenu ćeš uvidjeti da je ovo što ti govorim istina.

    Ovo učenje da je duša krv je smiješno. Ne samo da je krv fizička supstanca koja nema nikakve veze s dušom, koja je materijalna, ali u drugoj dimenziji, i prema tome krv nema nikakav utjecaj na dušu. Duša preživljava smrt tijela, a krv ne, nego se posuši i prelazi u elemente fizičkog postojanja, kao i cijelo fizičko tijelo. Uz dušu(preciznije smo svaki od nas polovica duše), čovjek ima i duhovno tijelo, koje također izlazi iz njega nakon smrti. Za vrijeme života mi već boravimo dio u duhovnom svijetu, jer kada spavamo, naše duhovno tijelo i polovica duše izlaze iz fizičkog tijela te borave u duhovnom svijetu (ondje gdje za to imamo pristup u skladu s našim razvojem u ljubavi).

    Jedenje zivotinja nece prestati od zelje ljudi,vec od Bozje zapovedi. Bog je taj koji im je dozvolio da jedu meso,a on je taj koji ce nam uskoro svima to i zabraniti nakon Armagedona koji nam sledi.

    Bog ne funkcionira na ovaj način na koji misliš. Bog je nepromijenjiv i vječan, a takva je i Njegova priroda. Prema tome, On ne mijenja svoje zakone, jer su oni dio Njegove prirode i karaktera pa prema tome ne može biti da u jednom trenu nešto vrijedi, a u drugom ne. Bog je konzistentan i to se vidi i po fizičkim zakonima. Zamisli da gravitacija malo radi, a malo ne, na što bi svemir ličio. Bog nije nikada dozvolio jedenje mesa, to je nešto što si je čovjek uzeo za pravo. Moguće da postoje neke situacije kada je to u redu, na primjer ako je životinja uginula prirodno, za to nisam siguran, ali jedenje mesa kroz ubijanje i mučenje životinja nikada nije bilo, niti će biti u redu. Što se tiče Armagedona, ne vjerujem da takvo nešto dolazi, osim ako se ljudska vrsta sama ne izbriše sa Zemlje ratovanjem.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Slobodno mi se obraćaš s ti. Ono s čime sam napisao da se ne slažem s Biblijom je o ubijanju životinja kako bi se prinesle žrtve Bogu. Ovo što si napisao o tome da će u budućnosti životinje živjeti u miru sa sobom i među ljudima se slažem.

    Imam direktanu informaciju od Isusa, za razliku od Biblije koja je uvelike modificiran i distorzirana. Uz to, znam da je jedenje mesa neljubavan čin, jer do njega doalzi kroz bol i patnju životinje, nešto što Bog nikako ne želi, niti to Božji zakoni dozvoljavaju, a Isus je živio na način da je bio u potpunosti u skladu s svakim aspektom Zakona, koji je u svojoj bazi ljubav.

    Razumijem da misliš da ja griješim, ali to nije tako. Ovo što ti prenosim je Božja istina, ali ne moraš mi vjerovati. U jednom trenu ćeš uvidjeti da je ovo što ti govorim istina.

    Ovo učenje da je duša krv je smiješno. Ne samo da je krv fizička supstanca koja nema nikakve veze s dušom, koja je materijalna, ali u drugoj dimenziji, i prema tome krv nema nikakav utjecaj na dušu. Duša preživljava smrt tijela, a krv ne, nego se posuši i prelazi u elemente fizičkog postojanja, kao i cijelo fizičko tijelo. Uz dušu(preciznije smo svaki od nas polovica duše), čovjek ima i duhovno tijelo, koje također izlazi iz njega nakon smrti. Za vrijeme života mi već boravimo dio u duhovnom svijetu, jer kada spavamo, naše duhovno tijelo i polovica duše izlaze iz fizičkog tijela te borave u duhovnom svijetu (ondje gdje za to imamo pristup u skladu s našim razvojem u ljubavi).

    Bog ne funkcionira na ovaj način na koji misliš. Bog je nepromijenjiv i vječan, a takva je i Njegova priroda. Prema tome, On ne mijenja svoje zakone, jer su oni dio Njegove prirode i karaktera pa prema tome ne može biti da u jednom trenu nešto vrijedi, a u drugom ne. Bog je konzistentan i to se vidi i po fizičkim zakonima. Zamisli da gravitacija malo radi, a malo ne, na što bi svemir ličio. Bog nije nikada dozvolio jedenje mesa, to je nešto što si je čovjek uzeo za pravo. Moguće da postoje neke situacije kada je to u redu, na primjer ako je životinja uginula prirodno, za to nisam siguran, ali jedenje mesa kroz ubijanje i mučenje životinja nikada nije bilo, niti će biti u redu. Što se tiče Armagedona, ne vjerujem da takvo nešto dolazi, osim ako se ljudska vrsta sama ne izbriše sa Zemlje ratovanjem.

    Da li znas sta znaci rec "Otkup"?

    Ako znas,onda znas i da u vreme Adama i Eve i njihove dece nije bilo novca,pa su Kajin i Avelj hteli da umilostive Boga svojim zrtvama.

    Da vidimo ko je krvolucniji ratari ili pastiri,mesojedi ili biljojedi?

    2 I rodi opet brata njegovog Avelja. I Avelj posta pastir a Kajin ratar.

    3 A posle nekog vremena dogodi se, te Kajin prinese Gospodu prinos od roda zemaljskog;

    4 A i Avelj prinese od prvina stada svog i od njihove pretiline. I Gospod pogleda na Avelja i na njegov prinos,

    Da li bi se i ti kao i Kajin rasrdio na Boga jel eto ti uzgajas biljke i dajes njihov plod,a ovaj drugi gaji stoku i ubija je prinoseci Bogu na zrtvu.,i drazi je Bogu ,nego ti? Zasto je to tako???

    Razmisli.

  • Da li znas sta znaci rec "Otkup"?

    Ako znas,onda znas i da u vreme Adama i Eve i njihove dece nije bilo novca,pa su Kajin i Avelj hteli da umilostive Boga svojim zrtvama.

    Znam, ali pravo značenje i razumijevanje te riječi nije poznato u kršćanstvu.

    Bog nije netko koga je potrebno "umilostiviti". On nikada nije ljut, agresivan ni kažnjavajući. Prema tome, Bog ne zahtjeva nikakvu žrtvu živih bića. Ono što On zahtjeva jest kompenzacija na razini duše, a ona dolazi u obliku boli i patnje (grižnje savjesti, tuge, žaljenja, straha) za svaku našu misao, osjećaj, riječ ili djelo koje nisu bili u skladu s ljubavi. (ovo je definicija grijeha)

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Isus će doći s gnjevom, ljutnjom pravednika i sa mnoštvom anđela suditi svima koji su radili zlo, nepravdu i uništavali nevine. Bog je Bog pravde. To nije moje već pročitaj Sveto Pismo

    Biblija je Božja riječ i tamo ćeš ispravno vidjeti što Isus ne ljubi i što je prava ljubav zapravo. Želim ti od sveg srca da se vratiš i pročitaš ponovo Sveto pismo.

    mnogi govore ljubav ljubav, a ljubavi zapravo nema...i sotona se predstavlja kao anđeo svjetlosti da zavede ukrade uništi ubije ono što pripada Bogu a to su ljudska bića.

  • Isus će doći s gnjevom, ljutnjom pravednika i sa mnoštvom anđela suditi svima koji su radili zlo, nepravdu i uništavali nevine. Bog je Bog pravde. To nije moje već pročitaj Sveto Pismo

    Biblija je Božja riječ i tamo ćeš ispravno vidjeti što Isus ne ljubi i što je prava ljubav zapravo. Želim ti od sveg srca da se vratiš i pročitaš ponovo Sveto pismo.

    mnogi govore ljubav ljubav, a ljubavi zapravo nema...i sotona se predstavlja kao anđeo svjetlosti da zavede ukrade uništi ubije ono što pripada Bogu a to su ljudska bića.

    Pozdrav, razumijem da u to vjerujete, ali to na sreću nije istina. Bog(za Isusa ne vjerujem da je Bog) u sebi nema niti trunke ljutnje, agresija ni želje za kažnjavanjem. Bog je savršena ljubav, te kao takva nema u sebi nikakve negativne emocije. Ono s čime se slažem je da je Bog pravedan. Možemo imati u isto vrijeme ljubav i pravdu, a bez osvete, ljutnje i kažnjavanja. Svatko od nas će odgovarati za svoje grijehe, ali to nije zato jer je Bog ljut ili nas kažnjava, već je to rezultat kršenja zakona koje je postavio u svemiru. To je poput boli i patnje koju iskusimo kada gurnemo ruku u vatru. Nitko nas s time ne kažnjava, nego samo trpimo posljedice svojih akcija. Ovo sam već objašnjavao na ovom forumu (bar mislim) pa je moja preporuka da si pogledate temu Divine Truth, ako to želite.

    Ne vjerujem da je Biblija Božja riječ jer sadrže brojne greške, što logičke, a što ljubavne pa prema tome ne može biti Božja riječ. Bog je uvijek ljubavan i logičan. Uz to, Bog ne želi da se oslanjamo na bilo koga ili bilo što, već da imamo direktan odnos s Njime te da nam kroz njega utisne svoje zakone na naša srca, putem primanja Njegove Velike ljubavi u naše srce.

    Sotona kao pali anđeo ne postoji, ali postoje zli i mračni duhovi, koji izgledaju kao demoni i koji nam žele zlo. Nije moguće da se maskiraju kao anđeli svjetlosti jer je svjetlost mjera ljubavi u osobi, a mračni duhovi (koji su nekada bili ljudi na zemlji) u sebi gotovo da nemaju nimalo ljubavi pa prema tome ne mogu svjetliti.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Moje mišljenje nije važno zapravo..

    Važno je što Bog govori kroz svoje Sv.Pismo

    Posveti ih svojom istinom; tvoja riječ je istina. Ivan 17,17

    Ima put koji se čovjeku čini ispravnim, ali svršetak su mu putovi smrti. Izreke 14,12

    Samo je jedan ispravan put a to je Isus Krist on je Riječ a Božja riječ je Sveto Pismo i ono govori o Njemu i planu spasenja za čitavo čovječanstvo.

    Reče mu Isus: “Ja sam put, istina i život: nitko ne dolazi k Ocu, osim po meni. Ivan 14, 6

    Ja ću te sad ostaviti jer razumijem da nema smisla da se preganjamo niti to Bog ljubi. Isus nije bio nasrtljiv

    Vidim da si elokventan čovjek želim ti od srca da se ipak predomisliš i da samostalno proučiš Božju riječ jednog dana...

    Božji blagoslov i svako dobro

  • Znam, ali pravo značenje i razumijevanje te riječi nije poznato u kršćanstvu.

    Bog nije netko koga je potrebno "umilostiviti". On nikada nije ljut, agresivan ni kažnjavajući. Prema tome, Bog ne zahtjeva nikakvu žrtvu živih bića. Ono što On zahtjeva jest kompenzacija na razini duše, a ona dolazi u obliku boli i patnje (grižnje savjesti, tuge, žaljenja, straha) za svaku našu misao, osjećaj, riječ ili djelo koje nisu bili u skladu s ljubavi. (ovo je definicija grijeha)

    ma hoce to...ma on nije bio ljut kad je pobio sve u potopu sem njih osmoro,pa u Sodomi i Gomori itd,pa u velikoj nevolji koja nam sledi...

    Otkud te nebiblijske zamisli da je Bog budala koga moze svako da ismeva i namagarci???

    To sto Bog jos uvek nije pokrenuo veliku nevolju je za nase dobro,da jos vise ljudi sazna istinu o njemu i da se delima spasu,a ne da izginu u armagedonu koji nam sleduje ...

  • ma hoce to...ma on nije bio ljut kad je pobio sve u potopu sem njih osmoro,pa u Sodomi i Gomori itd,pa u velikoj nevolji koja nam sledi...

    Otkud te nebiblijske zamisli da je Bog budala koga moze svako da ismeva i namagarci???

    To sto Bog jos uvek nije pokrenuo veliku nevolju je za nase dobro,da jos vise ljudi sazna istinu o njemu i da se delima spasu,a ne da izginu u armagedonu koji nam sleduje ...

    Bog nikada nikome nije naudio, to su sve neistine. Bog nikada nije ljut ni nasilan.

    Od kuda te zamisli? Kao prvo to nisu zamisli, nego istina, a kao drugo, ona dolazi direktno od Isusa koji je trenutno na Zemlji. Osim toga, svatko od nas moće tu istinu primiti direktno od Boga ako Ga upitamo.

    Nisam rekao da se Boga može ismijati ili namagarčiti. Božji zakoni uvijek djeluju i mi odbivamo onako kako sijemo. Prema tome Bog sve zna i vidi.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Bog nikada nikome nije naudio, to su sve neistine. Bog nikada nije ljut ni nasilan.

    Od kuda te zamisli? Kao prvo to nisu zamisli, nego istina, a kao drugo, ona dolazi direktno od Isusa koji je trenutno na Zemlji. Osim toga, svatko od nas moće tu istinu primiti direktno od Boga ako Ga upitamo.

    Nisam rekao da se Boga može ismijati ili namagarčiti. Božji zakoni uvijek djeluju i mi odbivamo onako kako sijemo. Prema tome Bog sve zna i vidi.

    Hahahahaha,

    Bog nije budala da trpi ismejavanja neznalica,postoje neke crvene linije kod njega i vreme kad izvrsava presudu. Tacno je da Bog ne zeli da iko pogine,vec da se svi spasu,ali Bog kaznjava zlikovce u svoje vreme,mada neke i ostavi da umru u bogatstvu i dubokoj srecnoj starosti,ima i toga da bi se ispitali ostali hoce li ga omrznuti zbog toga?

    Seti se da je pre potopa dao ljudima jos 120 godina,a potom izbavio iz potopa samo 8 ljudi,dok je sve ostale pobio,zatro,

    Seti se Sodome i Gomore koje je takodje zatro,pa Egipcane kroz 10 nevelja,pa potom mnoge narode koje su ga mrzili zbog Izraelaca,koje je nakon Isusovog ubistva zestoko kaznio rasejavsi ih po svetu,a sada smo pred predzadnjom njegovom odmazdom u vidu velike nevolje tj.Armagedona i posle 1000 godine bice poslednja. Da slu ljudi nevernici pisali nikad ne bi pisali o necemu sto ce se desiti nakon 3000 godina,pa se po tome i vidi da je Biblija od Boga

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.