• Pavle kaže da je Isus jednak Bogu ali ne i ravan

    U svetom pismu ne piše da je Isus ravan Ocu nego jednak. "on, koji je u obličju Božijem, nije smatrao kao nešto prigrabljeno - to što je jednak Bogu... " (Filip 2:5-11)

    "Zato su Judejci još više tražili priliku da ga ubiju, jer ne samo da jepo njima kršio Šabat nego je iBoga nazivao svojim Ocem, izjednačavajući se s Bogom." (Jovan 5:18)

    Dva čoveka mogu na primer biti jednaki ipak ne ravni jer je jedan otac a drugi sin. Ili je jedan šef a drugi nije. Otac je patriarh porodice i sa tim prezidira svojom porodicom, znači stoji u hijararhiji na prvom mestu.

    Tako je i sa Bogom našim Nebeskim Ocem, koji ima vlast nad celim svemirom.


    Bog Otac je po hijararhiji veći od svih jer je On kao Nebeski Otac zauvek patriarh svoje duhovne dece. Isus je jednak njemu po svim atributima savršenstva. Jer Isus ima sva svojstva savršenstva. On ima potpunu istinu, potpunu ljubav, potpunu moć, potpunu pravdu, potpuni sud, potpunu milost, potpuno znanje i potpuno verovanje. Znači jednako savršen kao Njegov Otac. ON IMA SVE osobine Boga Oca, ali se On Njemu podložio kao svom Ocu i tako iako jednak sa Njim nije mu ravan.

  • Titula svetog Duha može se odnositi i na Boga Oca jer je On Duh, kako Jovan piše i On je svet kao pismo kaže.

    U Bibliji ne piše da je začet od svetog Duha već piše: "Anđeo pak odgovori i reče joj: Duh Sveti doći će na tebe i sila Svevišnjega oseniće te; zato će se to sveto dete zvati Sin Božiji." (Luka 1:35)

  • Hrist nikada ne moze da bude jednak Bogu jer znaci Bozji Poslanik,a ne Bog,

    a vi ako hocete da kazete da je Bozji poslanik (sluga) Bog Stvoritelj to je ludilo

    Vi još sniziste Hrista. Sad je Hristos samo Poslanik. Na dobrom ste putu do:
    ""Ja sam Allahov rob" - o­no reče - "meni će o­n Knjigu dati i vjerovjesnikom me učiniti".

    Ljudi su Boga osudili na smrt; vaskrsenjem svojim On ih osuđuje na besmrtnost.
    - sv. Justin Ćelijski

  • Hrist nikada ne moze da bude jednak Bogu jer znaci Bozji Poslanik,a ne Bog,

    a vi ako hocete da kazete da je Bozji poslanik (sluga) Bog Stvoritelj to je ludilo.

    Filipjanima 2,6-11

    koji, premda u obliku Boga, nije grabežom smatrao biti jednakim Bogu,
    nego se sâm toga lišio i uzeo na sebe obličje sluge te je postao sličan čovjeku.Našavši se u obličju čovjeka, ponizio se i postao pokoran do smrti, i to smrti na križu. Stoga ga je Bog i preuzvisio i darovao mu ime koje je iznad svakoga imena: da se Isusovu imenu prigne svako koljeno nebeskih, zemaljskih i podzemaljskih bića;i da svaki jezik prizna da Isus Krist jest Gospodin, na slavu Boga Oca.

    Juda 1:25 – “jedinom mudrom Bogu, našem Spasitelju”Juda Isusa naziva Jahvom

    Juda kaže u 14. stihu:

    “ Gospodin je došao s mirijadama svojih svetaca ”.

    Ovdje citira Enoha. Ali isto je proročanstvo dano proroku Zahariji također u SZ-u preko istog Svetog Duha. Govoreći o kraju doba, Zaharija kaže:

    “I doći će Jehova, Bog moj , i svi sveti s tobom” (Zah 14,5).

    Iznenađujuće, u Novom zavjetu ovaj se stih primjenjuje na Isusa Krista.

    „da utvrdimo vaša srca besprijekorna u svetosti pred našim Bogom i našim Ocem o dolasku Gospodina našega Isusa Krista sa svim svetima njegovim ” (1 Sol 3,13).

  • CRO Joshua 24:15 Međutim, ako vam se ne sviđa služiti Jahvi, onda danas izaberite kome ćete služiti: možda bogovima kojima su služili vaši oci s onu stranu Rijeke ili bogovima Amorejaca u čijoj zemlji sada prebivate. Ja i moj dom služit ćemo Jahvi.« (Jos. 24:15 CRO)

    Исус Навин 24:
    14 „Зато се бојте Јехове и служите му беспрекорно и верно. Уклоните богове којима су ваши преци служили с друге стране Еуфрата и у Египту, и служите Јехови.
    15 Ако не желите да служите Јехови, изаберите данас коме ћете служити, боговима којима су служили ваши преци с друге стране Еуфрата или боговима Амореја у чијој земљи живите. А ја и мој дом служићемо Јехови.“

    WTT Joshua 24:15 וְאִם֩ רַ֙ע בְּֽעֵינֵיכֶ֜ם לַעֲבֹ֣ד אֶת־יְהוָ֗ה בַּחֲר֙וּ לָכֶ֣ם הַיּוֹם֘ אֶת־מִ֣י תַעֲבֹדוּן֒ אִ֣ם אֶת־אֱלֹהִ֞ים אֲשֶׁר־עָבְד֣וּ אֲבוֹתֵיכֶ֗ם אֲשֶׁר֙ (בְּעֵבֶר) [מֵעֵ֣בֶר] הַנָּהָ֔ר וְאִם֙ אֶת־אֱלֹהֵ֣י הָאֱמֹרִ֔י אֲשֶׁ֥ר אַתֶּ֖ם יֹשְׁבִ֣ים בְּאַרְצָ֑ם וְאָנֹכִ֣י וּבֵיתִ֔י נַעֲבֹ֖ד אֶת־יְהוָֽה׃ פ
    (Jos. 24:15 WTT)

  • Vi još sniziste Hrista. Sad je Hristos samo Poslanik. Na dobrom ste putu do:
    ""Ja sam Allahov rob" - o­no reče - "meni će o­n Knjigu dati i vjerovjesnikom me učiniti".

    Rec Hrist znaci Bozji Poslanik,a ne Bog,ali badava kad to vase male glavice ne mogu da shvate,

    a kad Bozji Poslanik prenosi reci od Boga,to je kao da vam kroz njega Isusa ,Jehova Bog direktno govori.

    I da zakljucim posle bezbroj primera sto bi imao dodati Isus ce ostati Bozji Prvosvestenik jer ce vrsiti svestenicku sluzbu svom Bogu Jehovi.

    Jevrejima 7:17 Jer svedoči: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.

    Jevrejima 8:1A ovo je glava od toga što govorimo: imamo takvog Poglavara svešteničkog koji sedi s desne strane prestola Veličine na nebesima

    Jevrejima 3:1 Zato, braćo sveta, zajedničari zvanja nebeskog, poznajte poslanika i vladiku, kog mi priznajemo, Isusa Hrista,

    Jevrejima 7:2626 Jer takav nama trebaše poglavar sveštenički: svet, bezazlen, čist, odvojen od grešnika, i koji je bio više nebesa;

  • Reč Hrist ne znači Božji poslanik, nego pomazanik. Misli se da je Isus pomazan još na nebu od Boga Oca za jedan specifičan zadatak. Tačno je da ga je Bog poslao ali mnogi greše ne znajući zašto ga je poslao. Titula Mesije stoji iznad titule poslanika.

    Što se sveštenstva tiče trebamo se uptati čiji je Isus prvosveštenik?

    Jer po strom zavetu je prvosveštenik bio glavni sveštenik pored ostalih sveštenika. Da li vi imate sveštenstvo?

  • Hrist je grcka rec kojom se prevodi jevrejska rec Mesija,a mi je prevodimo kao Bozji pomazanik ili poslanik,i ta rec ce na stotine mesta nalazi i u starom zavetu i nikada nije znacila Bog ,niti ce ikada znaciti Bog sem kod pristrasnih tradicionalista.

    Evo je naprimer ovd na blic

    ASV Leviticus 4:5 And the anointed priest shall take of the blood of the bullock, and bring it to the tent of meeting:

    KJV Leviticus 4:5 And the priest that is anointed shall take of the bullock's blood, and bring it to the tabernacle of the congregation:

    NAS Leviticus 4:5 'Then the anointed priest is to take some of the blood of the bull and bring it to the tent of meeting,

    BGT Leviticus 4:5 καὶ λαβὼν ὁ ἱερεὺς ὁ χριστὸς ὁ τετελειωμένος τὰς χεῖρας ἀπὸ τοῦ αἵματος τοῦ μόσχου καὶ εἰσοίσει αὐτὸ ἐπὶ τὴν σκηνὴν τοῦ μαρτυρίου

    WTT Leviticus 4:5 וְלָקַ֛ח הַכֹּהֵ֥ן הַמָּשִׁ֖יחַ מִדַּ֣ם הַפָּ֑ר וְהֵבִ֥יא אֹת֖וֹ אֶל־אֹ֥הֶל מוֹעֵֽד׃

    VUC Leviticus 4:5 Hauriet quoque de sanguine vituli, inferens illum in tabernaculum testimonii.

    CRO Leviticus 4:5 Zatim neka pomazanjem posveזeni sveזenik uzme krvi od junca i donese je u ator sastanka.

  • CRO Joshua 24:15 Međutim, ako vam se ne sviđa služiti Jahvi, onda danas izaberite kome ćete služiti: možda bogovima kojima su služili vaši oci s onu stranu Rijeke ili bogovima Amorejaca u čijoj zemlji sada prebivate. Ja i moj dom služit ćemo Jahvi.« (Jos. 24:15 CRO)

    Исус Навин 24:
    14 „Зато се бојте Јехове и служите му беспрекорно и верно. Уклоните богове којима су ваши преци служили с друге стране Еуфрата и у Египту, и служите Јехови.
    15 Ако не желите да служите Јехови, изаберите данас коме ћете служити, боговима којима су служили ваши преци с друге стране Еуфрата или боговима Амореја у чијој земљи живите. А ја и мој дом служићемо Јехови.“

    WTT Joshua 24:15 וְאִם֩ רַ֙ע בְּֽעֵינֵיכֶ֜ם לַעֲבֹ֣ד אֶת־יְהוָ֗ה בַּחֲר֙וּ לָכֶ֣ם הַיּוֹם֘ אֶת־מִ֣י תַעֲבֹדוּן֒ אִ֣ם אֶת־אֱלֹהִ֞ים אֲשֶׁר־עָבְד֣וּ אֲבוֹתֵיכֶ֗ם אֲשֶׁר֙ (בְּעֵבֶר) [מֵעֵ֣בֶר] הַנָּהָ֔ר וְאִם֙ אֶת־אֱלֹהֵ֣י הָאֱמֹרִ֔י אֲשֶׁ֥ר אַתֶּ֖ם יֹשְׁבִ֣ים בְּאַרְצָ֑ם וְאָנֹכִ֣י וּבֵיתִ֔י נַעֲבֹ֖ד אֶת־יְהוָֽה׃ פ
    (Jos. 24:15 WTT)

    Jehova je Spasitelj. (Izaija 45,21-22) Isus je Spasitelj. (Titu 2:13; 2. Petrova 1:1) SAMO JE JEDAN SPASITELJ. (Izaija 43:11)

    Jehova je stvorio svemir. (Psalam 102:25-27) Isus je stvorio svemir. (Ivan 1:3; Kološanima 1:15-19;10. Hebrejima 1,10-12).11. SAMO JE JEDAN STVORITELJ (Izaija 44:24)

    Jehova je “Gospodar nad Gospodarima”. (Ponovljeni zakon 10:17) Isus je "Gospodar nad gospodarima". (Otkrivenje 17:14; 19:16) Otac je Gospodar svega. (Matej 11:25;Djela apostolska 17:24) Isus je “Gospodar svega”. (Djela 10:36) SAMO JE JEDAN GOSPOD. (Juda 4)

    Izaija je vidio Jehovu. (Izaija 6:1-5) Jehova kojeg je Izaija vidio bio je Isus. (Ivan 12:41)

    Otac i Sin nisu iste osobe, ali su iste prirode jednog istinitog Boga. Iste su prirode jer je Isus jedinorodni sin svog Oca u doslovnom smislu te riječi, jednostavno je.. Isus Krist je vječni sin Božji i jedino dobro što se desilo u Bibliji i ovom svijetu i za ovaj svijet.

    Svako dobro

  • Meni je sad što nejasno što nevjerojatno: da li se to u ovom naslovu raspravlja o tome treba li kao Boga štovati Isusa Krista Sina Svevišnjega ili Jahvu Boga Abrahama Isaka i Jakova?

    Pitanje je višeslojno, navest ću nekolicinu:
    - Tko je Isus Krist PRIJE nego što se rodio u ovom svijetu?
    - Tko je Isus Krist od rođenja do groba?
    - Tko je Isus Krist od po Uskrsnuću i Uznesenju, pa i dan danas?
    ...
    To su ta neka "teološka" pitanja koja se često mogu čuti, pa i pročitati i u svojoj vlastitoj glavi odvrtiti mali milijun pomisli, pa i izvrtjeti preko nekoliko biblijskih stihova u potvrdu bilo čega. Gdje je tu um pokoran Kristu? Kako i da li odgovori "zarobljuju svaki um u pokornost Kristu"?

    Ali, ja vas molim samo jedno, promislite o slijedećemu: oni ovdje među vama koji su i sami ili očevi ili razumiju što znači očinstvo i bivanje ocem: što biste vi učinili za svojega sina kojega ljubite svim srcem svojim? Sina koji ljubi vas i poštuje bez premca. Što biste mu od svojega dali - što mu jeste od svojega dali i dajete? Karakter? Ime? Biste li ga osposobili "za život" kako treba? Da u vaše ime upravlja svime što je vaše? Tamo gdje on ide u vaše ime da ide kao da vi sami idete i činite? Ako taj vaš sin sve čini i djeluje u vaše ime, kao da ste vi sami na djelu - treba li netko doći i ustvrditi: hej, sine, ti si ipak samo sin, nisi svoj otac! A vi, otac opunomoćili ste sina da sve čini u vaše ime... i sad dolazi taj i tvrdi... unoseći zbrku i pomutnju. Što reći? I ne ponajmanje, jer to je sama srž: gdje je svaki pojedini koji vjeruje u toj priči, u priči Kristovoga tijela, Tijela Sina - u kojemu svak koji je povjerovao treba i biti?

    U čemu je razlika? Da se vratim još kratko na prethodno, u čemu je razlika između idenja i djelovanja vas kao oca i vašeg sina kojega ste poslali i osposobili da ide i djeluje u vaše ime?
    Sin je i dalje sin.
    Otac je i dalje otac.
    A OPET... jedno su.
    Upoznajte sina i upoznali ste oca. Ako poznajete oca poznavat ćete i sina. I TI si dio toga! ... Probati shvatiti, pojmiti te stvari, tu stvar.
    Primiti razumijevanje... u duhu i duhom, cijelim svojim srcem i bićem - duhom pa i umom Kristovim. I srčano i smiono pohrliti u nutrinu svetišta Svetoga - jer tamo je Krist, naš prvosvećenik. (Ako nismo tamo gdje je on, gdje smo? Valja nama U tijelo Kristovo puno prije nego što će Krist u nama zasjati.)

    I kad su se te stvari ne samo pojmile, već i prihvatile i primile (sjeme vjere počelo nicati) one i sijaju pred vašim nutarnjim okom danima i noćima, tjednima i mjesecima, pa i godinama, cjeloživotno - kao svjetlo koje ne trne, mnoge druge "teološke dileme" (pa i pripadno mjesto stihova) sukladno Božjoj Riječi će sjedati na svoja prava mjesta. I neće biti rastrzanosti i sektašenja, već jedinstvo tijela Kristovog. Jer treba i živjeti u ovom svijetu i sve to, duh koji primismo po vjeri Kristovoj, mora zaživjeti kako bismo mogli biti djelotvorni, naša vjera djelatna i efikasna... kako Pavle reče, "ne karnalno, već po Bogu silno za rušenje utvrda".

    Mir Božji s vama. 🕊🙏🏼

  • I ja sam imao nekad davno isto takvo shvatanje kao i vi,i tu nema nista lose,poenta je samo kad sam poceo da proveravam uvideo sam kolko gresim.

    Kao prvo i osnovno kad se pogleda Hebrejski tekst primetices da na nekih pa skoro 7000 puta pise hebrejski tetragramaton koji mi citamo kao Jehova ili Jahve,i to ime je vraceno u Biblije hrvatski prevod Stvarnost i New world translation.

    Sto se tice reci Hristos ona nikad nije predstavljala Boga vec Bozjeg Poslanika,e sad posto Bozji Poslanik zastupa samoga Boga njegove reci su kao reci samoga Boga i to je glavna poenta

    Ali hajde da zajedno razmotrimo prvi tvoj primer o Spasitelju

    WTT Isaiah 45:21 הַגִּ֣ידוּ וְהַגִּ֔ישׁוּ אַ֥ף יִֽוָּעֲצ֖וּ יַחְדָּ֑ו מִ֣י הִשְׁמִיעַ֩ זֹ֙את מִקֶּ֜דֶם מֵאָ֣ז הִגִּידָ֗הּ הֲל֙וֹא אֲנִ֤י יְהוָה֙ וְאֵֽין־ע֤וֹד אֱלֹהִים֙ מִבַּלְעָדַ֔י אֵֽל־צַדִּ֣יק וּמוֹשִׁ֔יעַ אַ֖יִן זוּלָתִֽי׃
    (Isa. 45:21 WTT)

    CRO Isaiah 45:21 Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednoga i Spasitelja osim mene nema.
    (Isa. 45:21 CRO)

    WTT Isaiah 43:11 אָנֹכִ֥י אָנֹכִ֖י יְהוָ֑ה וְאֵ֥ין מִבַּלְעָדַ֖י מוֹשִֽׁיעַ׃
    (Isa. 43:11 WTT)

    CRO Isaiah 43:11 Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.
    (Isa. 43:11 CRO)


    CRO Titus 2:13 iscèkujuوi bla‍zenu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja nasega Isusa Krista. (Tit. 2:13 CRO)

    BYZ Titus 2:13 προσδεχόμενοι τὴν μακαρίαν ἐλπίδα καὶ ἐπιφάνειαν τῆς δόξης τοῦ μεγάλου θεοῦ καὶ σωτῆρος ἡμῶν Ἰησοῦ χριστοῦ, (Tit. 2:13 BYZ)

    M-01A Titus 2:13 προσδεχομενοι την μακαριαˉ ελπιδα και επιφανειαν της δοξης του μεγαλου Θ̅Υ̅ και σωτηρος ημων Χ̅Υ̅ Ι̅Υ̅ (Tit. 2:13 M-01A)(sinajski kodeks)


    CRO 2 Peter 1:1 ٹimun Petar, sluga i apostol Isusa Krista, onima koje pravednoscu Boga nasega i Spasitelja Isusa Krista zapade ista dragocjena vjera kao i nas (2 Pet. 1:1 CRO)

    BYZ 2 Peter 1:1 Συμεὼν Πέτρος, δοῦλος καὶ ἀπόστολος Ἰησοῦ χριστοῦ, τοῖς ἰσότιμον ἡμῖν λαχοῦσιν πίστιν ἐν δικαιοσύνῃ τοῦ θεοῦ ἡμῶν καὶ σωτῆρος Ἰησοῦ χριστοῦ· (2 Pet. 1:1 BYZ)

    M-01A 2 Peter 1:1 Συμεων Πετρος δουλος και αποστολος Ι̅Υ̅ Χ̅Υ̅ τοις ισοτιμον ημιν λαχουσιν πιστιν εις δικαιοσυνην του Κ̅Υ̅ ημων και σωτηρος Ι̅Υ̅ Χ̅Υ̅ (2 Pet. 1:1 M-01A)(sinajski kodeks)

    Sto se tice Isaije nema dileme da je Jehova jedini istiniti Bog i da nema drugog Boga sem njega i da je on Spasitelj?

    Ako se tu slazemo hajde da vidimo kako je to Jehova Bog nas spasitelj?

    Pa tako sto je napravio plan spasenja za ljude nakon Adamovog Greha.On je obecao seme od zene koje ce zmiji zdrobiti glavu,a to sto je Isus dosao kao to seme i sto ce na kraju da unisti sotonu on je sredstvo preko kojeg ce Jehova Bog spasiti sve ljude od smrti,

    ali ako to nije jasno zapazi da se u 2.Petrovoj 1:1 grcki prevod BYZ pise teos-Bog,dok sinajski kodeks pise KY skraceno kyros Gospod,a hebrejski se pise adonaj.Postoji ogromna razlika izmedju reci Bog,Gospod i Jehova,svaka rec se razlicito pise,ali u svakom slucaju se govori o dve osobe (jedna i druga osoba) Slicno je i sa Titu 2:13 gde se govori o dve osobe,ali

    ali ako ima neka nejasnoca gde se govori samo o jednoj osobi procitaj

    2.Petrova 1:3 Blagosloven Bog i Otac Gospoda našeg Isusa Hrista, koji nas po velikoj milosti svojoj prerodi za živu nadu vaskrsenjem Isusa Hrista iz mrtvih,
    CRO 1 Peter 1:3 Blagoslovljen Bog i Otac Gospodina naڑega Isusa Krista koji nas po velikom milosrًu svojemu uskrsnuوem Isusa Krista od mrtvih nanovo rodi za ‍ivotnu nadu,

    M-01A 1 Peter 1:3 Ευλογητος ο Θ̅Σ̅ και πατηρ του Κ̅Υ̅ ημωˉ Ι̅Υ̅ Χ̅Υ̅ ο κατα το πολυ αυτου ελεος αναγεννησας ημας εις ελπιδα ζωσαν δια αναστασεως Ι̅Υ̅ Χ̅Υ̅ εκ νεκρων

    Slicno je i sa dvim onim drugim tvojim primerima koje si nabrojala.

  • Ipak ga Prorok Isaija naziva nekim Bogom:

    "Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni." (Isaja 9:6)

    Ogromna je razlika izmedju Boga Svemoguceg i Boga silnoga

    Ali u Bibliji pise da su i andjelima davane titule boga,Procitaj Sudije 13:

    21 A anđeo se Gospodnji ne javi više Manoju ni ženi njegovoj. Tada Manoje razume da je anđeo Gospodnji.
    22 I reče Manoje ženi svojoj: Zacelo ćemo umreti, jer videsmo Boga.

    Ali razmisli kako Bog silni moze da bude i knez mirni??? zasto ne pise car mirni?,jesi li razmisljao o tome?,a Otac vecni pa time sto je dao svoj zivot kao zrtvu za otkup ljudskih greha jeste kao da nas je rodio,i ono jos sto je bitnije dobio je moc od svoga Boga da vaskrsava umrle koji su ostali upamceni po dobrim delima kod Boga.,pa ako ima jos pitanja pitaj,ali malo i sam pretrazuj,

  • "Ja sam JAHVE, i osim mene nema Spasitelja...nema drugog Spasitelja osim mene" (Isaja 43:11; 45:21)

    "...i osim mene nema ko bi spasao" (Osija 13: 4).

    "Tog dana reći će se: „Gle, to je naš Bog. Njega smo očekivali, on će nas spasti. To je Gospod. U njega se uzdamo. Radujmo se i veselimo se spasenju koje od njega dolazi.” (Isaja 25:9)

    "Jer nema drugoga imena pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mi mogli spasti. Ovoga Bog desnicom svojom uzvisi za Načelnika i Spasitelja, ...po obećanju, podiže Bog Izrailju Spasitelja Isusa" (Dela Apostolska 4:10,12, 5:31,13:23),

    ...Pa će roditi sina, i nadeni mu ime Isus jer će on spasti narod svoj..."(Matej 1:21)

    "Jer vam se danas rodi Spas, koji, je Hristos Gospod..."(Luka 2:11)

    "I mi videli i svedočimo da je Otac poslao Sina Spasitelja sveta" (1. Jovan 4:14).

    1. Hrist je jedini po čijem imenu smo spaseni. On je naš spasilac!

    2. JAHVE je jedini Spasitelj, i nema drugog Spasitelja pored Njega.

  • I sta je tu cudno?

    Jel cudno to sto je na samom pocetku ljudske pobune u Edenskom vrtu ,Jehova Bog pripremio plan za spasenje ljudi tako sto je obecao zenino seme koje ce unistiti sotonu?

    Zar nije Spasitelj onaj koji je napravio plan spasenje i obezbedio sredstvo spasenja,a posto je Isus Hrist sredstvo tog spasenja s puno razloga se moze reci da nam je i Isus spasitelj bas kao i vecni otac ili po naski drugi otac jer nas je svojom prolivenom krvlju otkupio.

    Ne pripisuje li se uspeh ili neuspeh nekog vladara zemlje ili preduzeca pre svega vodji,a potom onima koji su izvrsavali naredjenja?

    Zasto od komarca pravite magarca ,bas kao fariseji.

  • I sta je tu cudno?

    Jel cudno to sto je na samom pocetku ljudske pobune u Edenskom vrtu ,Jehova Bog pripremio plan za spasenje ljudi tako sto je obecao zenino seme koje ce unistiti sotonu?

    Zar nije Spasitelj onaj koji je napravio plan spasenje i obezbedio sredstvo spasenja,a posto je Isus Hrist sredstvo tog spasenja s puno razloga se moze reci da nam je i Isus spasitelj bas kao i vecni otac ili po naski drugi otac jer nas je svojom prolivenom krvlju otkupio.

    Ne pripisuje li se uspeh ili neuspeh nekog vladara zemlje ili preduzeca pre svega vodji,a potom onima koji su izvrsavali naredjenja?

    Zasto od komarca pravite magarca ,bas kao fariseji.

    Manje mantre. Jahve je JEDINI Spasitelj a Hristos Se direktno naziva Spasiteljem. Zbroji dva i dva.

    Ljudi su Boga osudili na smrt; vaskrsenjem svojim On ih osuđuje na besmrtnost.
    - sv. Justin Ćelijski

  • SPASITELJ?

    Stari Zavetjasno pokazuje da je Jehova Spasitelj i da nema drugogSpasitelja:

    "Ja, ja sam Jehova, i osim mene nema spasitelja." (Isaija 43:11)


    "Ja sam pravedan Bog i Spasitelj, i nema drugog osim mene." (Isaija 45:21)


    "Tada će svi ljudi znati da sam ja, Jehova, tvoj Spasitelj...” (Isaija 49:26)


    "Ja sam Jehova, tvoj Bog... nema drugog spasitelja osim mene." (Osija 13:4)


    Novi zavet kaže, da je i Isus Spasitelj, i da nema drugog spasitelja:


    "I ni u kom drugom nema spasenja, jer nema drugog imena pod nebom datog ljudima kojim bi se mi mogli spasiti.” (Dela apostolska 4:12)


    "Njega je Bog uzvisio sebi zdesna kao Vođu i Spasitelja.” (Dela 5:31)


    "Bog je prema svom obećanju doveo Izraelu spasitelja, Isusa." (Dela 13:23)

    "Rodiće sina, a ti ćeš mu dati ime Isus (Jevrejski „Ješua”, znači „Jehova je spasenje”), jer će on svoj narod spasti od greha njihovih.” (Mateja 1:21)


    "jer vam se danas u Davidovom gradu rodio Spasitelj - Hristos Gospod." (Luka 2:11)


    A mi smo videli i svedočimo da je Otac poslao svog Sina kao Spasitelja sveta." (1 Jovanova 4:14)


    Iz ovih stihova možemo videti da je:

    Hrist JEDINI čijim se imenom spasavamo. ON JE NAŠ SPASITELJ!

    Da je JEHOVA Spasitelj i da nema drugog Spasitelja osim Njega.

    Šta mi sada da verujemo? Da je Biblija u kontradikciji? Da Sveto pismo ne misli ono što kaže? Da pisci Svetog pisma nisu znali o čemu pišu? Da li su hteli da nas obmanu? Ili treba da prihvatimo činjenicu - da su Hrist i Jehova jedna te ista osoba!

  • Istina Nefi

    Jehova koji je prodan za 30 srebrnjaka (Zaharija 11:13) je Isus. (Matej 27,2-6)

    Umro je Stvoritelj a ne stvorenje

    Izaija 64:5

    „Tako svi postasmo nečisti, a sva pravda naša k’o haljine okaljane.“

    Slika bijelih haljina u Bibliji predstavlja veličanstvenu Kristovu pravednost.

    Zaharija 3:3-5

    „3 A Jošua bijaše obučen u prljave haljine dok stajaše pred anđelom GOSPODNJIM. 4 Anđeo se obrati onima koji pred njim stajahu i reče im: „Skinite s njega te prljave haljine.“ I reče mu: „Evo, skidam s tebe tvoju krivicu i odijevam te u dragocjenu haljinu!“ 5 I nastavi: „Stavite mu čist povez oko glave!“ Oni mu staviše čist povez oko glave i odjenuše ga u dragocjene haljine u nazočnosti anđelovoj.“


    Svako dobro

  • Manje mantre. Jahve je JEDINI Spasitelj a Hristos Se direktno naziva Spasiteljem. Zbroji dva i dva.

    Jesi li ikad cuo onu poslovicu "umiljato jagnje,dve majke doje"?

    Tako je Isus samo sredstvo preko kojeg Jehova spasava ceo ljudski rod,to je mogao da bude bilo koji poslusni andjeo ,ali Isus se prvi ponudio kao dobrovoljac "Evo mene,posalji mene" time je postao i nas otac vecni jer nas je oziveo svojom zrtvom.

    Da li si mozda zaboravio predsliku kako Avram hoce da prinese svog sina Isaka na zrtvu?

    E pa to je posluzilo da se vidi kako je Jehova Bog prineo svog sina na zrtvu i tako je Jehova Bog jedini pravi Spasitelj,a Isus samo sredstvo i to ne malo sredstvo zbog cega mu iskazujemo ogromno postovanje,Razmisli samo kolko je bio veliki posao Jehove Boga da sacuva Davidovu lozu,a potom da prebaci zivot svog sina Mihaila u utrobu device Marije da se rodi kao beba Isus? Mislis li da je tajh posao bilo Lak i nebitan???

  • Jesi li ikad cuo onu poslovicu "umiljato jagnje,dve majke doje"?

    Tako je Isus samo sredstvo preko kojeg Jehova spasava ceo ljudski rod,to je mogao da bude bilo koji poslusni andjeo ,ali Isus se prvi ponudio kao dobrovoljac "Evo mene,posalji mene" time je postao i nas otac vecni jer nas je oziveo svojom zrtvom.

    Da li si mozda zaboravio predsliku kako Avram hoce da prinese svog sina Isaka na zrtvu?

    E pa to je posluzilo da se vidi kako je Jehova Bog prineo svog sina na zrtvu i tako je Jehova Bog jedini pravi Spasitelj,a Isus samo sredstvo i to ne malo sredstvo zbog cega mu iskazujemo ogromno postovanje,Razmisli samo kolko je bio veliki posao Jehove Boga da sacuva Davidovu lozu,a potom da prebaci zivot svog sina Mihaila u utrobu device Marije da se rodi kao beba Isus? Mislis li da je tajh posao bilo Lak i nebitan???

    Isus je Spasitelj. Nema drugog Spasitelja sem Isusa Hrista niti se ikakav drugi Spasitelj stavlja u opciju. Spasiti ljude od smrti, grijeha i đavola nije moglo nikakvo stvorenje, nikakav anđeo već jedino Sam Bog.

    Ljudi su Boga osudili na smrt; vaskrsenjem svojim On ih osuđuje na besmrtnost.
    - sv. Justin Ćelijski

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.