Drugi dolazak Hristov 16/17. marta 2024. godine

  • Ovog puta nije cak niti pokusao pojasniti novi promasaj. Prije je bar pokusavao objasniti gdje su pogrijesili.

    Sada kada se pojavi za par mjeseci s novom racunicom - Isus dolazi 23. septembra!

    Ko kaže da nisam nameravao objasniti?? Samo je potrebno da dođe vreme za to (pišem i na drugim mestima, ne samo ovde, a imam i lične obaveze). Mnogi su nestrpljivi, pa iščekuju odmah odgovor. I opet, došao je brzo, samo 4 dana nakon 17. marta. U nedelju (pre 4 dana) sam očekivao vaznesenje, i u nedelju sam došao do zaključka da je datum isto na Roš ha Šanu, ali ne ovu 17.marta već onu 15. septembra: Isus dolazi 15. septembra 2024. - potvrđeno. Drago mi je što si zapamtio 23. septembar koji pominjah prošle godine pošto tad uveče počinje Jom Kipur (23/24.09.), a koji je samo 9 dana nakon Roš ha Šane. :)

  • Kako li ce izgledati svijet nakon Isusovog dolaska? Hoce li se ici na posao, hoce li raditi kina i kazalista? Da li ce se placati racuni? Hoce li struja biti besplatna?

    Hoce li Isus biti medju nama, a zivot da se nastavi kao i do sada, samo bez patnje i problema? Kako zamisljate svijet nakon Isusovog povratka?

    Sve piše u Svetom Pismu. Nakon povratka po Nevestu (15.09.2024.) nastaće "vreme žalosno kakvo ne bi od postanka sveta do sad niti će biti". Nakon armagedonske bitke 25.02.2031. , tj. Hristovog dolaska sa Nevestom u taj dan da pobedi u armagedonskoj bitki nastupiće hiljadugodišnje carstvo Hristovo u kome će sve biti divno bez ikakve patnje ili nedostatka bilo koje vrste. Nakon tih 1000 godina satana je odrešen na kratko da povede narode Goga i Magoga protiv Nebeskog Jerusalima, ali Isus će ih baciti u jezero ognjeno. Nakon Strašnog suda i osude grešnika na njemu biće Novo nebo i Nova zemlja, nešto predivno, mnogo lepše nego što možemo i zamisliti. Tu će živeti samo pravednici, tj. oni koji su kršteni u ime Hristovo i koji su živeli po Njegovoj volji.

    Maran ata!

  • ali ne ovu 17.marta već onu 15. septembra

    Dakle, jos ima nade da se pojavi. Samo sada 15. septembra. Hajde da cekamo dalje...

    Mene zanima par laickih pitanja:

    Sto to znaci vaznesenje crkve na nebo? Da li to znaci da ce vjernici biti uzneseni na nebo?

    I kako ti vidis svoj zvot nakon 15. septembra, ako Isus ne dodje. Hoces li opet biti usmjeren, kao i do sada, na proslost (prorocanstva) i buducnost (iscekivanje ispunjenja prorocanstva) ili ces se vise usmjeriti na sadasnjost i ono sto mozes uciniti tu i sada za sebe i druge? Mislim, hoces li opet izracunavati nove datume Isusovog dolaska ili ces pokusati vise napraviti tu i sada?

  • da Isus je već tu, za mene stvarno

    Tako da po meni ne treba čekati već ga pozvati sada u svoj život.

    Da li to znaci da ce vjernici biti uzneseni na nebo? Iz svog iskustva mogu ti reći da da postoji duhovni svijet i na njega će biti uznesene duše.

    I iz iskustva mogu ti reći da sam jednu osobu nosio na nebo ( tatu kad mi umro) - nosio na leđima. Nosio sam duhovnu osobu, ne smrtno tijelo, naravno nosio sam ja duhovno biće - ne tjelesno. I mogu ti reći da to nije nimalo lak posao - zapravo mi je bilo užasno teško ali duhovno sam stisnuo "zube" i odlučno nastavi koračati kroz teško (neko propadajuće tlo) tlo i kroz neku tešku energiju). Idući gore teška energija i teško tlo je ostajalo čvršće i svijetlije. Naravno u jednom trenutku, možda vidjevši moju stisak zubiju i čvrstu volju i odlučnost, da bih moga iznijeti oca na leđima Isus je stavio svoju ruku na moju kičmu i dao mi snage. Gore na nebu su promatrali situaciju i dočekali ga i kad sam ga predao osjetio sam olakšanje. U redu je uspio sam. Ali sam ti bio iscrpljen na mogu ti opisati koliko. Tako da tko zna možda i tebe odnesem na leđima ;)

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.