• Vernici imaju obavezu da prastaju ali ne bezuslovno - kad se onaj koji ih uvredi/povredi/osteti pokaje i potrazi oprostaj ovi su duzni da ga daju !!!

    Pr 7:21 I ne uzimaj k srcu sve riječi što ih [ljudi] govore, da ne bi čuo vlastitog slugu kako te proklinje.

    Pr 7:22 Jer i tvoje srce zna da si mnogo puta i sam proklinjao druge.

  • Pr 7:21 I ne uzimaj k srcu sve riječi što ih [ljudi] govore, da ne bi čuo vlastitog slugu kako te proklinje.

    Pr 7:22 Jer i tvoje srce zna da si mnogo puta i sam proklinjao druge.

    Luka 17,3.4:

    "...Čuvajte se. Ako ti sagriješi brat tvoj, nakaraj ga; pa ako se pokaje, oprosti mu.

    I ako ti sedam puta na dan sagriješi, i sedam puta na dan dođe k tebi i reče: kajem se, oprosti mu..."


    Kao sto rekoh,ne postoji bezuslovni oprostaj,nit u relaciji covek Bog a nit u medjuljudksim odnosima !

  • Luka 17,3.4:

    "...Čuvajte se. Ako ti sagriješi brat tvoj, nakaraj ga; pa ako se pokaje, oprosti mu.

    I ako ti sedam puta na dan sagriješi, i sedam puta na dan dođe k tebi i reče: kajem se, oprosti mu..."


    Kao sto rekoh,ne postoji bezuslovni oprostaj,nit u relaciji covek Bog a nit u medjuljudksim odnosima !

    Teško je biti čovjek...

    Uvijek činiti što je ispravno...

    Uvijek ljubiti, čak i one koji te progone....

    Gospodin Isus Krist uskoro dolazi, oprostite jedni drugima....

    Blaženi su oni koji trpe nepravdu....

    Čini po svojoj savjesti....

    Ja ti želim reći da, kad oprostiš praviš mjesta u srcu za puno ljepše i vrijednije dragocijenosti zbog snage oprosta...


    Col 3:13 Podnosite jedni druge i opraštajte si međusobno ako tko protiv koga ima [kakvu] pritužbu. Kao što je i Krist vama oprostio, tako [oprostite] i vi!

  • ...Čini po svojoj savjesti....

    Ja ti želim reći da, kad oprostiš praviš mjesta u srcu za puno ljepše i vrijednije dragocijenosti zbog snage oprosta...

    Ja licno smatram da nikada necemo pogresiti ako li slusamo savete naseg Gospoda Isua Hrista - On nam je dao jasne smernice sta i kako trebamo ciniti stoga je nase da to postujemo a ne da izmisljamo toplu vodu.

    Col 3:13 Podnosite jedni druge i opraštajte si međusobno ako tko protiv koga ima [kakvu] pritužbu. Kao što je i Krist vama oprostio, tako [oprostite] i vi!

    Tako je,apostol nas poziva da prastamo dok nam je Isus dao konkretna pravila kako to trebamo i pod kojim uslovima..

    Dakle poruka apostola je u pravcu onom da trebamo prastati cak i sedam puta sedamdeset kao sto je rekao i Isus sto ce reci da to nisu kontradiktorne poruke vec da tretiraju razliciti aspekat prastanja !

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.