Pavle - istinski ili lažni apostol


  • Kao npr?


    Na osnovu kakvih Klimentovih zapisa vidimo da je sv. ap. Pavle Simon Magus. Da ne spominjemo da za Simona Magusa uopšte znamo jer se spominje u NZ koji je pun Pavlovih spisa.


    Clementine homilies i Recognitions of Clementine. To su zapisi čovjeka po imenu Klement koji je putovao sa Petrom i zapisivao sve Njegove propovjedi i događanja. On nije nikad bio u kontaktu sa apostolom Pavlom, samo sa Simonom Magusom koji se gradio apostolom. Nema ih na našem jeziku koliko znam. Moramo znati da Novi zavjet nije originalan jer je doživio transformacije. Prvo su postojala Simonova pisma koja je on pisao svojim crkvama i grupa koju znamo kao Simonovci. Kada je Simon umro, ona je i dalje bila aktivna. Zatim je čovjek po imenu Marcion pokupio Simonove poslanice, njih 10, i dodao Luku i od njih napravio prvi Novi zavjet. On je prvi uveo riječ novi zavjet. Što je sve on promijenio u Simonovim poslanicama trebalo bi istražiti. Recimo npr. Simon nije bio u celibatu, naprotiv bio je u vezi sa prostitutkom. A Marcion je zastupao celibat tako da celibat koji nalazimo u "Pavlovim" poslanicama je Marcionova ideja. Zatim kada je marcionizam ugušen nastaje kršćanstvo ali na istom temelju sa nekim izmjenama. Tako da je važno znati porijeklo kršćanstva, da ono nije direktno nastalo iz apostolskog učenja nego ima drugo porijeklo. Zato sabori datiraju iz 4 stoljeća a ne iz doba apostola. Babilon je u kršćanstvo ušao na vrata Simona Magusa koji je bio iz Samarije, pa preko Marciona, pa preko papstva u sve kršćanske zajednice. Nisam sigurna da li je Marcion promijenio ima Simonu Magusu u Pavle ili je to učinilo papstvo. Magus znači svećenik, tako da zato imamo svećenike u kršćanstvu a mesija je rekao da postoji samo jedan učitelj a svi ostali su braća. Potrebno je puno posvećenosti tome da čovjek otkrije što se iza čega krije, istina li je ili laž.

  • #1. I ISUS I PAVAO SU NAUČAVALI DA SE POŠTUJU 10 ZAPOVIJEDI

    ISUS je rekao: "Ne ubij, ne čini preljuba, ne kradi, ne svjedoči lažno, poštuj oca svoga i majku svoju i ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe." (Matej 19:18,19)

    PAVAO je rekao: "Za ovo, ne čini preljuba, ne ubij, ne kradi, ne svjedoči lažno, ne poželi; i ako postoji koja druga zapovijed, ona je ukratko obuhvaćena ovom izrekom , naime, Ljubi svoga bližnjega kao samoga sebe." (Rimljanima 13,9)


    #2. I ISUS I PAVAO SU UČILI OPROŠTANJU GRIJEHA PO ISUSOVOJ KRVI

    Isus je rekao: "Jer ovo je MOJA KRV Novog zavjeta, koja se prolijeva za mnoge ZA OTPUŠTENJE GRIJEHA" (Matej 26:28) Pavao je rekao: "u kome imamo otkupljenje NJEGOVOM KRVLJU, OTPUŠTENJE GRIJEHA, po bogatstvu njegove milosti;" (Efežanima 1,7)

    #3. I ISUS I PAVAO SU UČILI DA JE ISUS JEDINI PUT DO OCA

    „Isus mu reče: Ja sam put, istina i život. NITKO NE DOLAZI OCU OSIM PO MENI.” (Ivan 14:6)

    Pavao je rekao: "KROZ NJEGA, (Isusa), oboje imamo pristup jednim Duhom OCU." (Efežanima 2:18)

    #4. I ISUS I PAVAO SU UČILI "JEDNOG BOGA"

    „A Isus mu odgovori: Prva je od svih zapovijedi: Čuj, Izraele! Gospodin Bog naš je JEDAN Gospodin:" (Marko 12:29) Pavao je rekao, "i da nema drugog Boga osim JEDNOG... ali za nas postoji samo JEDAN Bog,.." (1. Korinćanima 8:4,6)

    #5. I ISUS I PAVAO SU UČILI DA JE ISUS BOG U TIJELU

    Isus je rekao: "Ja i moj Otac smo JEDNO.. (Ivan 10:30).. A tko mene vidi, vidi onoga koji me je poslao.” (Ivan 12:45) Pavao je rekao: "Jer u njemu prebiva punina božanstva TJELESNO" (Kološanima 2:9) "Bog se OČITOVAO U TIJELU" (1. Timoteju 3:16)

    #6. I ISUS I PAVAO SU UČILI DA JE KRIŽ BOŽJA VOLJA „Tada reče Isus Petru: Spremi svoj mač u korice! KALEŽ KOJI MI JE DAO OTAC, zar da ga ne pijem?" (Ivan 18:11)

    Pavao je rekao: "ON KOJI SVOGA SINA NIJE POŠTEĐAO, nego ga je predao za sve nas, kako nam s njime ne bi darovao sve? (Rimljanima 8:32)

    #7. I ISUS I PAVAO SU UČILI DA JE ISUS BEZGRIJEŠAN

    Isus je rekao: "Tko me od vas uvjerava u GRIJEH? I ako kažem istinu, zašto mi ne vjerujete?" (Ivan 8:46)

    Pavao je rekao: "Jer On za nas grijehom učini onoga KOJI NIJE ZNAO GRIJEHA; da u njemu postanemo pravednost Božja." (2. Korinćanima 5,21)


    P.s Hvala Kainos što si mi pustio poruke budući da me nema nigdje ovo je baš super. Baš ti je fora novi forum. Više neću pisati znaš kako je vjetar se vezat ne može :) pozdrav tebi i tvojoj obitelji!

    Ivan 3,8 Vjetar puše kamo hoće, i ti čuješ njegov glas, ali, ne znaš ni otkud dolazi, ni kamo odlazi. Tako je to i s onim tko je rođen od Duha. `

  • Baš ti je fora novi forum

    Fora ti je jer gost može pisati postove. A ja inače razmišljam da ovaj forum zatvorim, jer sve košta, onaj drugi biblija.group je besplatan. Onaj chat ću ostaviti zbog uspomene. Inače ova marka foruma mi se ne sviđa. Sva sreća za tebe jer nema importer da se ovaj forum migrira na drugu marku, pa ga još moram trpiti. Koja je razlika kad pišeš registrirana ili kao gost? Jedino ti niko ne može pisati privatnu poruku, ali i to se da regulirati na profilu da ti niko ne smeta.

    Padanje je iskustvo. Borba je karakter. Ne predati se je život!

  • Fora ti je jer gost može pisati postove. A ja inače razmišljam da ovaj forum zatvorim, jer sve košta, onaj drugi biblija.group je besplatan. Onaj chat ću ostaviti zbog uspomene. Inače ova marka foruma mi se ne sviđa. Sva sreća za tebe jer nema importer da se ovaj forum migrira na drugu marku, pa ga još moram trpiti. Koja je razlika kad pišeš registrirana ili kao gost? Jedino ti niko ne može pisati privatnu poruku, ali i to se da regulirati na profilu da ti niko ne smeta.

    da baš je ovako fora i zanimljivo haha -- ne želim se više nigdje registrirati radi toga što brže zaboravim onda na to, pa da se ne navučem... recimo onaj sam već zaboravila o kojem pričaš a ovaj je baš upamtljiv... ne kužim što stalno zatvaraš i otvaraš forume.. ali kužim.. već odavno su mnogi ugašeni.. društvene mreže su to već odavno zamijenile, hvala Bogu da još nemam i to...postali smo pravi virtualni svijet

    evo još jednog proroka, ispunjeno proročanstvo...

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Ništa onda kad zatvaraš zbogom zauvijek :)

    Lijep pozdrav i budi dobro!

  • a i kad gledaš te vijesti i što se dešava u tom religijskom svijetu... zapravo vidiš kako je svijet pun mržnje i nasilja sa svih strana. Ako razmislimo da je jedan Bog stvorio zemlju pa svi smo od jednog Stvoritelja, jednostavno ne razumijem to što se dešava... što je tragično svi govore ljubav ljubav a nema toga više...samo maske i laž...

    Jer će ustati narod protiv naroda i kraljevstvo protiv kraljevstva; bit će gladi, i pošasti, i potresa po raznim mjestima. Ali sve je to samo početak patnjâ. Matej 24,7-8

    Božji blagoslov!

  • Isus i apostoli svi govore isto u onome što je najvažnije:

    Isus Krist u Evanđelju po Mateju:

    Matej 26,52 Kaže mu tada Isus: “Vrati mač na njegovo mjesto jer svi koji se mača laćaju od mača i ginu.

    apostol Pavao:

    Rimljanima 12,17 Nikome zlo za zlo ne vraćajte; zauzimajte se za dobro pred svim ljudima!

    apostol Petar:

    1. Petrova 3,9 Ne vraćajte zlo za zlo ni uvredu za uvredu! Naprotiv, blagoslivljajte jer ste na to i pozvani da baštinite blagoslov!


    Znači ne može to biti Isus je rekao: A i ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovome kamenu sazidaću crkvu svoju, i vrata paklena neće je nadvladati.

    Pavao nije mogao biti jači od paklenih vrata on je apostol Božji koji je baš poslušao Isusove riječ doslovno i u njihovom punom smislu:

    Idite dakle i naučite SVE narode krsteći ih va ime oca i sina i svetoga Duha Matej 16,18

    Ako vjerujete da je Bog Svemoguć Zar nije On je mogao sačuvati svoju Riječ bez obzira na to što se koristio nesavršenim ljudskim bićima

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.