• Pa nitko to ne spori što si napisala, ali to nije odgovor na ovu temu, jer Trojstvo je dogma, a te dogme nema ni u jednoj Bibliji, u tome je poanta, dakle pitam zašto ako se vjeruje u Božju riječ Bibliju, se vjeruje u nešto što ne postoji u Bibliji, pitanje je jednostavno, a zna se i odgovor, zato jer je netko tako učio ljude prije pa je to ostalo do danas, a to nije učio ni sam Spasitelj Isus a ni Apostoli, dakle je onda to krivo vjerovanje, a ne pravo, umjesto Apostolskog vjerovanja u koje su Apostoli vjerovali, podmetnuto je Nicejsko, i to 300 godina poslije Krista, malo o tome razmisli, nije moje da nekoga ubjeđujem u nešto, ali to su činjenice, e da!

  • Sve u redu prijatelju neka je mir Božji s tobom, a ja znam u koga vjerujem. U Stvoritelja i Spasitelja, Božjeg sina, Boga i čovjeka.

    Ionako Kristova crkva treba biti prepoznata po vidljivom zajedništvu kao što je pisao Isusov učenik Ivan, a ne po raznim debatama i rječoborstvima, zapravo apostol Pavao kaže da se takvih stvari klonimo.

    Božji blagoslov!

  • Sve u redu prijatelju neka je mir Božji s tobom, a ja znam u koga vjerujem. U Stvoritelja i Spasitelja, Božjeg sina, Boga i čovjeka.

    Ionako Kristova crkva treba biti prepoznata po vidljivom zajedništvu kao što je pisao Isusov učenik Ivan, a ne po raznim debatama i rječoborstvima, zapravo apostol Pavao kaže da se takvih stvari klonimo.

    Božji blagoslov!

    Jedno je Kristova crkva a sasvim drugo što netko u toj crkvi vjeruje, sam Isus je rekao da će Đavao mnogo puta crkvom vladati, a tu spada i krivo vjerovanje koje nije Isus učio, samo kažem, e da!

  • Jedno je Kristova crkva a sasvim drugo što netko u toj crkvi vjeruje, sam Isus je rekao da će Đavao mnogo puta crkvom vladati, a tu spada i krivo vjerovanje koje nije Isus učio, samo kažem, e da!

    a dobro... vidjet ćemo da li je krivo vjerovanje moje ili vaše na Dan suda...

    Jednostavno je..

    Onaj tko vjeruje u Krista, Božjeg Sina, Boga i čovjeka, našeg Spasitelja, njega i pokriva Njegova pravednost. Takvim ljudima je spasenje dar Božji, jer vide da je Stvoritelj umro na Križu. Isus je farizejima rekao kristalno jasno:

    Isus im ponovno reče: “Ja odlazim, a vi ćete me tražiti i u svojem ćete grijehu umrijeti: kamo ja idem, vi ne možete doći.”

    Židovi, stoga, rekoše: “Zar će se ubiti, kad govori: ‘Kamo ja idem, vi ne možete doći’?”

    I reče im on: “Vi ste odozdol, ja sam odozgor: vi ste od ovoga svijeta, ja nisam od ovoga svijeta.

    Stoga vam i rekoh da ćete umrijeti u svojim grijesima; jer ako ne vjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u svojim grijesima.” Ivan 8,21-25


    a oni koji umanjuju Njega neka se čvrsto drže zakona kao što bi im rekao i apostol Pavao, neka paze na vlastitu dušu te budu osobno živa slika onog što govore. I sve će biti dobro...

    Bog je milostiv, dobrostiv i gleda na srce

    Razmišljam kako je danas sve, baš sve naopačke, reformatori su pisali totalno drugačije... apostoli također

    no dobro, neka svako proučava samostalno uz Božju pomoć...

    Želim vam svako dobro i Božji blagoslov!

  • Pa jeste po Bibliji Isus Sin Božji, to nitko ne spori, ali pošto je rođen od Oca, jasno je da onda ne postoji oduvijek kao Otac, s time da Otac ne znači da je to neko muško, Bog nema spola.

    I mi ljudi Bogom nazivamo i vječnoga ali i onoga koji je stvorio naš svemir, naš svijet, Isus je stvoritelj našega svijeta, zato Ga se može nazivati Bogom u tom kontekstu, ali nije vječni Bog, jasno je sam tvrdio da je Otac veći od Njega, da ne zna što Otac zna, i da na kraju ide Bogu svojemu i Bogu našemu.

    Dakle ništa ja ne umanjujem što se Isusa tiče, dapače, dajem mu ono što mu i Biblija daje, ali ne i bajke koje mu daju neke dogme, poput dogme o Trojstvu koju su ljudi izmislili 300 godina poslije Krista, eto, mene istina zanima a ne nečije krivo vjerovanje.

  • Dobro je sto si samostalna i dobro je sto zelis da trazis i da pronadjes pravu istinu.

    U tom smislu treba da uzmes u obzir ceo kontekst kada se govori o srcu,naprimer osim lepih osobina koje se govore o srcu ,za njega se kaze i

    "Slusaj svoje srce" je ono zbog cega su se mnogi pokajali jer su pogresili....

    Biblija pise Jeremija 17:

    9 Srce je prevarno više svega i opako: ko će ga poznati?
    10 Ja Gospod ispitujem srca i iskušavam bubrege, da bih dao svakome prema putevima njegovim i po plodu dela njegovih.

    Pa sad izvoli i razmisli zasto bi ga Bog ispitivao ako je ispravno?

  • Ne vjerujem u te new age priče slušaj svoje srce. No, Bog svakako poznaje naša srca. Zbog toga što je On naš Stvoritelj:

    U njemu doista živimo, mičemo se i jesmo, kao što i neki od vaših pjesnika rekoše: Njegov smo čak i rod! Djela 17,28

    humanitarac i vjernik Damir Gal nije slijedio svoje srce već ono što piše u evanđelju po Mateju poglavlje 25.

    Mislim da bi ja više od svih drugih voljela da su vjerske zajednice kao JS ili ASD u pravu. Baš zbog toga što pojedinci u tim zajednicama ipak drže do davno pogaženih vrijednosti (o kukolju nećemo iako ga ih i tamo mnogo), a te vrijednosti su:

    Konačno, braćo, što je god istinito, što je god časno, što je god pravedno, što je god čisto, što je god ljubazno, što je god na dobru glasu, ako je što vrlina ili pohvala, na to mislite. Ono što ste naučili, i primili, i čuli i vidjeli na meni, činite, i Bog mira bit će s vama.Filipljanima 4,8-9

    vjerujem da u tradicionalnim crkvama do plemenitih vrijednosti drže monasi i monahinje/redovnice i iskreni pojedinci..

    Gledajući i proučavajući knjigu Otkrivenja vidim kako su JS došli do nekih zaključaka, više nego vaša sestrinska vjerska skupina, iako sam njima bila sklonija (npr. zbog sličnog načina prehrane, a tako se ne prosuđuje, to su trivijalne stvari). Priznajem vam to, sad da li je točno, ne znam.

    Zaista živimo u posljednjim vremenima i u doba velike zbrke i konfuzije, Isus nam je isto tako rekao čuvajte se vukova u ovčjem runu... svugdje ima svega. Trebamo se pouzdati u Boga, a ne čovjeka.

    ---

    Što se tiče ove teme -- za mene je Spasitelj umro na križu. Po Isusu Kristu je sve stvoreno. On je slika Boga nevidljivoga, Prvorođenac svega stvorenoga. Jer po njemu je sve stvoreno, na nebu i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, bilo gospodstva, bilo vladari, bilo vlasti - sve je po njemu i za njega stvoreno. Kološanima 1,15-16

    Moje mišljenje, a ne Božje, jest da čim vjerujete u jedinorođenog Sina Božjeg da je sve dobro i da su JS djeca Božja kao mnogi drugi koji ljube Boga.

    Tako da ne planiram više pisati, ne vidim smisao da se ponavljamo. Želim vam svako dobro i Bog mira neka bude s vama Filipljanima 4,9b

    Lijep pozdrav!

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.