• Mislim da ne moze.
    A sto mislite vi?


    Kako onda protumačiti ove tekstove

    2.IVANOVA 1:8,9 Čuvajte se da ne izgubite što ste stekli, nego da primite potpunu plaću. Tko god pretjera i ne ostane u nauku Kristovu, nema Boga. Tko ostaje u nauku, ima i Oca i Sina.

    2.PETROVA 2:20-22 Doista, pošto su po spoznaji Gospodina našega i Spasitelja Isusa Krista odbjegli od prljavština svijeta, ako se opet u njih upleću i daju se svladati, ovo im je potonje gore od onoga prvoga. Bilo bi im doista bolje da nisu spoznali puta pravednosti, negoli, pošto ga spoznaše, okrenuti leđa svetoj zapovijedi koja im je predana. Dogodilo im se što veli istinita izreka: "Pas se vraća svojoj bljuvotini i okupana svinja valjanju u blatu."

    HEBREJIMA 10:26 Jer ako svojevoljno griješimo pošto primismo spoznanje istine, nema više žrtve za grijehe, nego strašno isčekivanje suda i bijesa ognja što će proždrijeti protivnike.

    1.TIMOTEJU 4:1-3,8,10,16 Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima. A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio da ih sa zahvalnošću uzimaju oni koji vjeruju i znaju istinu. Uistinu, tjelesno vježbanje malo čemu koristi, a pobožnost je svemu korisna jer joj je obećan život - sadašnji i budući. Ta za to se trudimo i borimo jer se pouzdajemo u Boga živoga koji je Spasitelj svih ljudi, ponajpače vjernika. Pripazi na samog sebe i na poučavanje! Ustraj u tome! Jer to vršeći, spasit ćeš i sebe i one koji te slušaju.

    Padanje je iskustvo. Borba je karakter. Ne predati se je život!


  • Ovdje je dosta testova pa će mi trebati vremena da odgovorim ,
    Najvažnije je pročitati kontekst..ako se gleda u kontekstu onda se ne radi da spašeni vjernik gubi spasenje.
    Prvo treba ispravno postaviti temelj-
    Kako dobivamo spasenje?


    Misliš, dobivamo li odmah spasenje kad prihvatimo Isusa kao spasitelja, i ili kad on ponovo dođe?

    Padanje je iskustvo. Borba je karakter. Ne predati se je život!


  • Prvo treba ispravno postaviti temelj-
    Kako dobivamo spasenje?


    Po meni Isus je Taj koji je svojom zrtvom platio cenu za nase spasenje,dakle covecanstvu je omogucio "drugu sansu"i to jeste sustina tog procesa ( spasenja)...ALI...
    ...Isus definitivno nikog ne primorava da bude spasen mimo njegove licne volje - ako li neko zeli spasenje onda ga mora prihvatiti citavim svojim bicem !
    To znaci verovati Isusu Hristu,prihvatiti Ga kao svog licnog Spasitelja i drzati sve sto je licno On zapovedio svojim ucenicima ( pre svega to su Njegove zapovesti ) i ovo sve ide u paketu - ne moze se nista izostaviti jer su sve to faktori koji direktno "daju vizu"za ulaz u Carstvo Nebesko svakom pojedincu koji ce biti zainteresovan !!!


  • Po meni Isus je Taj koji je svojom zrtvom platio cenu za nase spasenje,dakle covecanstvu je omogucio "drugu sansu"i to jeste sustina tog procesa ( spasenja)...ALI...
    ...Isus definitivno nikog ne primorava da bude spasen mimo njegove licne volje - ako li neko zeli spasenje onda ga mora prihvatiti citavim svojim bicem !
    To znaci verovati Isusu Hristu,prihvatiti Ga kao svog licnog Spasitelja i drzati sve sto je licno On zapovedio svojim ucenicima ( pre svega to su Njegove zapovesti ) i ovo sve ide u paketu - ne moze se nista izostaviti jer su sve to faktori koji direktno "daju vizu"za ulaz u Carstvo Nebesko svakom pojedincu koji ce biti zainteresovan !!!


    Njeno pitanje je postavljeno u kontekstu ako primimo spasenje kad povjerujemo, onda ga više ne možemo izgubiti, čitaj naše postove iznad.

    Padanje je iskustvo. Borba je karakter. Ne predati se je život!

  • Ef2:8- milosću ste spašeni po vjeri,
    to je Bozji dar ne po djelima ..
    Kao što je Kristu uračunat naš grijeh, tako je i sada nama koji smo spašeni uračunata Kristova pravednost. Tada nas Duh Sveti krsti u Kristovo tijelo i zapečati za Dan otkupljenja našeg proslavljenog nebeskog tijela. Potpuni smo u Kristu i imamo sve duhovne blagoslove u nebesima u Kristu


    Juda je primer kako se može izgubiti spasenje. Bio je jedan od dvanaestorice i otpao.
    Ako neko uspe da upozna Boga, zatim ga izda, taj ponovo razapinje Isusa, tako da se spasenje može izgubiti.


    Juda od samog početka nije vjerovao, bio je s njima ali nikada nije povjerovao da je Isus Mesija.


  • Juda od samog početka nije vjerovao, bio je s njima ali nikada nije povjerovao da je Isus Mesija.


    Ne moramo da gledamo sve detalje Judinog života.
    Činjenica je da je bio jedan od izabranih koji su bili uz Isusa, važio je za apostola i otpao.
    Isto je i sa vernicima. Kako najveći zlikovac može da se pokaje na samom kraju života, tako i veliki vernik može da se odvoji od Boga, a takvima nema mesta u nebeskom carstvu.


  • Ne moramo da gledamo sve detalje Judinog života.
    Činjenica je da je bio jedan od izabranih koji su bili uz Isusa, važio je za apostola i otpao.
    Isto je i sa vernicima. Kako najveći zlikovac može da se pokaje na samom kraju života, tako i veliki vernik može da se odvoji od Boga, a takvima nema mesta u nebeskom carstvu.


    Bio je izabran za službu a ne spasenja,
    Mnogi danas rade razne dobre stvari u ime Isusa a nisu spašeni.

    Ne piše nigdje da su oni primili Duha Svetoga niti piše da su zapečaćeni Duhom, niti piše da su nanovo rođeni / spašeni. To bi bili termini kojima se označava spasenje. Ovdje samo piše da su postali dionici Duha, nema spasonosnog djela Duha Svetog. Ovdje je riječ o nekakvom djelovanju Duha u životu čovjeka. Npr Juda je činio čuda, bio dionik Duha, a ipak je bio klasicni nevjernik, nije bio spašen. Zato možemo reći da su dionici oni koji su doživjeli nekakvo djelovanje Duha, doživjeli su prosvjetljenje , doživjeli čudesa, izliječeni od bolesti itd. Duh je to u njima činio ne bi li ih doveo do istinskog pokajanja. Međutim oni su odbacili svako djelovanje Duha i time ga teško uvrijedili ( Heb 10,29)


  • Njeno pitanje je postavljeno u kontekstu ako primimo spasenje kad povjerujemo, onda ga više ne možemo izgubiti, čitaj naše postove iznad.


    Hvala na primedbi ali je moj odgovor i dalje isti...
    ..dakle poverovali smo,prihvatili sve sto treba i takodje drzali Njegove zapovesti i koracamo na pravom putu i opet isto pitanje - jel mozemo ipak nekako izgubiti spasenje ,nase licno spasenje...???
    Svakako da mozemo i to moramo uvek imati u predvidu jer je to i sam Isus rekao !
    Evo Bibliskog dokaza:

    Mat.7,21-23:
    "...Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji oca mojega koji je na nebesima.
    Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! nijesmo li u ime tvoje prorokovali, i tvojijem imenom đavole izgonili, i tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili?
    I tada ću im ja kazati: nikad vas nijesam znao; idite od mene koji činite bezakonje..."


  • Ovdje je opet bitan kontekst ,


  • Opet je bitan kontekst-


  • Opet je bitan kontekst-


    Ovdje Isus govori o velikom bijelom prijestolju i kaže neće svaki koji mi govoriGospode, Gospode...mt7:21

    Ljudi misle da Isus govori da ne ulazim u kraljestvo samo vjerom nego u kraljestvo ulazis čineći dobra djela i vrenjem Bozjih zapovijedi.Ali to nije volja Očeva. Primijetite da Isus dalje govori da će mnogi reci u onaj dan - mi smo činili u tvoje ime to, to...propokovali, davle izgonili..to su ljudi koji su činili dobra djela u Isusovo ime a ako se vratimo u kontekst i u mt7:15 - vidimo da Isus govori o lažnim proročica a lažne proroke ćete prepoznati po njihovim plodovima- to su njihova učenja ono što podučavanju..
    Sto bi ti odgovorio Bogu da te pita zašto bi te pustio u raj?? Razmisli
    Ako je odgovor dobra djela ..ja ovo ja ono činio sam za tebe
    Onda si promašio bit evanđelja
    Razmislimo i razgovaramo o dovršenom Kristovom djelu, o tome što je sve Isus ucinio- onaj koji vjeruje u mene ima život vječni a ovdje su ljudi ukazivali na njihova djela i u stih23- I Isus kaže nikada vas nisam poznavaoci.- nas koji smo spašeni Isus nas poznaje ne može nam reći nikada vas nisam poznavaoci
    Ti ljudi nikada nisu došli na vjeru u Krista
    Volja Očeva u mateju i u 4 evan je vjerovati u Isusa Krista i to jasno piše u Ivan6:39-40- pročitajte u ovim stihovima je sadržana vječna sigurnost
    Volja Očeva je da vjerujemo u Njegovog Sina
    Ivan 5:24- onaj koji vjeruje u mene IMA vječni život i ne dolazi na sud nego je prešao iz smrti u zivot.
    Kada ljudi vide mt7:21 vršiti volju očekuje..da se nanovoradamo djelima proturjecili su sve od ypostanka do otkrivenja
    Rim4:1, gal3;6-14
    Tako mt7 ne uci nas da moramo raditi da uđemo u kraljestvo već nam govori da je jedini način da uđemo u kraljestvo da vjerujemo u Isusa koga je Otac poslao jer je to volja očeva u smrt pokop i uskrsnuće jer je to evanđelje našeg spasenja 1 kor15:1-4


  • Stvar je jasna. Spasenje se može izgubiti, što nam je i rečeno u svetom pismu.


    Ako se može izgubiti - Ne ovisi li tada spasenje o tebi. ?
    Nisi li ti taj koji ćes ga ili moraš zaslužili?
    Kako znaš da ćes ga uopće uspjeti postići?
    Primjer Davida- on je učinio grijeh za kojeg je u sz bila kazna smrt, a on je bio čovjek po Bozjem srcu.
    Ucinio je groznu stvar kao Bozji covjek- ubojstvo i preljub.
    Danas bi ga ljudi osudili i rekli pa on nije nikakvi vjernik ići će ravno u pakao..pogledajte što je učinio..
    I to Bozji čovjek..


  • Sto bi ti odgovorio Bogu da te pita zašto bi te pustio u raj?? Razmisli
    Ako je odgovor dobra djela ..ja ovo ja ono činio sam za tebe
    Onda si promašio bit evanđelja


    Kao prvo zato sto je On platio za moje licno spasenje i drugo - zato sto sam verovao u Njega !!!
    U vezi prvog , u tehnickom smislu ljudski faktor ne moze uciniti apsolutno nista jer je sve to vec ucinjeno mimo nase volje i angazmana...
    E sad ono sto stoji do nas ljude jeste da tu zrtvu prihvatimo sto je prvi korak koji direktno nas treba voditi ka drugom - verovanje Hristru !!!
    A ovo drugo jeste zona u koju ljudi mogu svojim zivotom potvrditi da ZAISTA VERUJU Isusu Hristu koji je izmedju ostalog, trazio da DRZIMO NJEGOVE ZAPOVESTI !!!
    ... to isto su shvatili i apostoli i to je kljucna poruka jevandjelja kojeg su propovedali....a kad smo kod poznavanje Hrista,apostol je direktno, 'bez rukavica"rekao kako stvari zaista stoje na tom planu - dakle vera u Hrista podrazumeva drzanje Hristovih zapovesti i to je upravo ono o cemu je Isus govorio a trebalo bi svima biti jasno da verovati Hristu pre svega znaci POZNAVATI HRISTA, imati licni odnos s Njim ( ne mozes verovati nekom koga ne poznajes,zar ne ) ...
    Evo drugog Bibliskog dokaza (ostali slede u produzetku kasnije u toku diskusije):

    1 Jov.2,1-5:
    " Dječice moja! ovo vam pišem da ne griješite; i ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika, J
    I on očišća grijehe naše, i ne samo naše nego i svega svijeta.
    [size=18]I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.[/SIZE]
    Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema;

    A koji drži riječ njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u njemu..."

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.