• Ja sam samo rekao da kršćani mogu ostaviti Krista i otići u svijet - izgleda da Qala Davidov nije razumjela što sam ja htio reći. Svijet - vratiti se starim požudama, grijesima.....ako ona misli da će ti ljudi biti spašeni ako se ponovo ne pokaju, neka joj tako bude.

    A ok..neću se miješati... Ljudski sud je često pogrešan. Bog kaže da naše misli nisu Njegove..ljudi vole nositi maske..pa je bolje zato ne osuđivati prije vremena. Unutar raznih vjerskih zajednica ima svega, kao što ima svega izvana u raznim sektama i slično...

    image?url=https%3A%2F%2Fimageproxy.youversionapi.com%2F320x320%2Fhttps%3A%2F%2Fs3.amazonaws.com%2Fstatic-youversionapi-com%2Fimages%2Fbase%2F88708%2F1280x1280.jpg&w=640&q=75


    Jedina svjetla točka kršćanstva je Isus. Lucifer je bio ljubomoran na Kristovu božansku prirodu, na njegovu jednakost s Ocem... I uvijek ga na sve načine želi uniziti i tako će biti do kraja vremena

    Indijski filozof po imenu Bara Dada izjavio je: “Isus je idealan i predivan, ali vi kršćani niste poput njega.”

  • Ja sam samo rekao da kršćani mogu ostaviti Krista i otići u svijet - izgleda da Qala Davidov nije razumjela što sam ja htio reći. Svijet - vratiti se starim požudama, grijesima.....ako ona misli da će ti ljudi biti spašeni ako se ponovo ne pokaju, neka joj tako bude.

    Ali ako Bog kaže u Izaiji 55,8 Jer misli vaše nisu moje misli i púti moji nisu vaši púti«, riječ je Jahvina.

    Zašto onda spasenje ne primiti jednostavno kao dar? Zar nije Isus rekao Šimunu ti si Petar?

    Uostalom, oni koji se smatraju protestantima valjda vjeruju da je Martin Luther bio vođen Božjim duhom i čuo glas koji govori pravednik će od vjere živjeti. Zašto bi onda opet morali biti upregnuti u jaram zakona? Zar nije Bog naš Otac i što nije mogao disciplinom zamijenio je milošću?

    Ali Bog, bogat milosrđem, zbog velike ljubavi kojom nas uzljubi, 5 nas koji bijasmo mrtvi zbog prijestupâ, oživi zajedno s Kristom – milošću ste spašeni! Efežanima 2,5

    Čak se i to pitanje pojavilo samo zbog nekih takozvanih kršćana tamo - zapravo lažnih - koji su potajno dovedeni. Ušuljali su se da nas špijuniraju i oduzmu nam slobodu koju imamo u Kristu Isusu. Htjeli su nas porobiti i prisiliti da slijedimo njihove židovske propise. Ali mi im se ni trenutka nismo htjeli prepustiti. Htjeli smo sačuvati istinu evanđeoske poruke za vas. (Galaćanima 2,4-5)

    i prepoznavši milost koja mi je dana, Jakov i Kefa i Ivan, za koje se smatralo da su stupovi, meni i Barnabi dadoše desnice zajedništva: mi neka idemo među pogane, a oni među obrezane. 10 Samo neka se sjećamo siromahā; to je ono što sam se i potrudio učiniti. 11 Galaćanima 2, 9-10

    Bog ljubi dobrog čovjeka jednostavno je, samo ljudi kompliciraju. Čovjeka koji ne radi štetu ni zlo nikome. Npr čovjeka poput njega, iako je u ovolikoj mjeri kristolik karakter zapravo rijetkost https://www.arhiva.ponoshrvatske.hr/heroji/2011/damir-gal-7710/

    Kontrola, špijuniranje, klevetanje, optuživanje pravednika, to su sve karakteristike sotone.. sotona želi kontrolu i špijunažu, on je ono svevideće oko, ne istiniti Bog. Bog poznaje naša srca njemu to ne treba On je izvor svega života, On je Stvoritelj.

    Pročitala sam negdje kako čovjek kao želi biti poput Boga pa stavlja špijunske mikrofone, kamere, voajer je, hakira, prisluškuje, koristi okultizam tj astralne napade..ali to su sve sotonske karakteristike ..Bogu to ne treba, On je roditelj on nas jednostavno zna. Kao što apostol Pavao kaže:

    U njemu doista živimo, mičemo se i jesmo, kao što i neki od vaših pjesnika rekoše: Njegov smo čak i rod!«Djela 17,28

    Što se dogodilo s ljudima, valjda naša pala ljudska priroda poteže prema zlu...pa karakter klevetnika sotone pripisuje Tvorcu. Svašta :)

    • New
    • Official Post

    Ja vas dvoje nikako ne razumijem niti što pišete, niti da li se obraćate meni. Ja ono što sam gore rekao potkrepljujem

    Hebrejima 6,4-6: Nije moguće da se ponovno obrate oni koji su već bili prosvijetljeni i okusili nebeski dar te postali dionicima Svetoga Duha,

    5 koji su okusili dobru Božju riječ i silu budućega svijeta,

    6 a zatim su otpali od Boga. Oni se ne mogu ponovno obratiti jer svojim postupcima sami iznova pribijaju Sina Božjega na križ i izvrgavaju ga ruglu.

  • Spasenje je Božji dar nama.

    Ljudi koji bi mogli izgubiti spasenje su samo oni koje prožima sotonski duh koji vreba da uništi i ubije. Samo Bog zna srce svakog ljudskog bića. Čovjek će često procijeniti krivo -- Bog ne misli kao čovjek.

    Pisano je da je Isus položio svoj život za nas i da se čuvamo vukova u ovčjem ruhu.. Vuka možeš vidjeti odmah no kad se sakrije u ovčje runo, onda baš i ne...


    Sva naša pravednost je kao prljavi dronjci i svi mi kao list venemo Izaija 64,6

    Isus im ispripovijeda tu usporedbu, ali oni ne razumješe što im je htio reći.

    Stoga im Isus ponovno reče: “Zaista, zaista, kažem vam: Ja sam vrata ovcama.

    Svi oni koji su došli prije mene, kradljivci su i razbojnici; ali ih ovce nisu poslušale.

    Ja sam vrata: ako tko kroz mene uđe, bit će spašen; i ulazit će i izlaziti i pašu nalaziti.

    Kradljivac dolazi samo da ukrade, zakolje i uništi: ja sam došao da imaju život, i to da ga imaju u izobilju.

    Ja sam dobri pastir: dobri pastir polaže svoj život za ovce.

    Ivan 10,7-11

    Uostalom nije važno tko što misli -- Ako se čovjek koji vjeruje ponizi kao malo dijete i zavapi u iskrenoj molitvi Bogu kao Ocu on će znati što On misli i kakve ljude smatra grešnim a koje ljubi...

    Uopće ne razumijem što si ti shvatio to nešto osobno, pišem o temi, ne poznajem te..-

    U crkvu dolaze grešnici, i ona nije znak da si spašen, niti da li si svjetovan ili ne, svakakvih ljudi ima svugdje...l lijepo je ako imaš zajednicu gdje slaviš Isusa i proučavaš Bibliju jer Bog to ljubi -- no to je uglavnom to. Crkva ne spašava već Isus Krist. Istina, bolje otići u crkvu nego završiti u raljama neke legalističke sekte gdje ti isperu mozak i izgubiš vlastiti identitet.

    Lijep pozdrav!

  • Gospodin Isus Krist želi da djeca dolaze k njemu. “Pustite dječicu i ne branite im da dolaze k meni, jer takvih je kraljevstvo nebesko” (Mt 19,14). Ovo se ponavlja u Mateju, Marku i Luki, pa mora biti vrlo važno. Krist je čak rekao da netko mora doći kao malo dijete da bi se spasio (Matej 18,3). Može li spasenje biti teško ako su pozvana djeca, ako, zapravo, odrasli moraju postati djetinjasti da bi ga primili?

    Spasenje se opisuje kao dar. Nije teško primiti dar.

  • Rimljanima 3:21-24 —

    Ali sada je objavljena pravednost Božja, mimo Zakona, o kojoj svjedoče Zakon i Proroci. Ova Božja pravednost dolazi kroz vjeru u Isusa Krista svima koji vjeruju. Nema razlike, jer svi su sagriješili i lišeni su Božje slave, i besplatno su opravdani njegovom milošću kroz otkupljenje koje je došlo po Kristu Isusu.🤍

  • Osuđujemo one koji tvrde da jednom opravdan čovjek ne može griješiti, a isto tako i one koji poriču da istinski opravdani ikada padnu: one koji na sličan način tvrde da se čovjek preporođen Duhom Božjim može suzdržati i od najmanjih grijeha. To su ludi snovi fanatika, koji ili đavolskom ohološću varaju, ili licemjerjem fasciniraju umove ljudi, ili spletkare kako bi ih odveli do ruba očaja.

    Jean Calvin, teolog

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.