Isus dolazi 15. septembra 2024. - potvrđeno

  • Objasnili smo ranije da postoje dva datuma za Roš ha Šanu (16/17.03.2024. i 14/15.09.2024) i da su oni potencijalni datumi vaznesenja, ali da očekujemo da vaznesenje bude na Roš ha Šanu 16/17.03.2024. godine. Pošto se nije tad desilo očekujemo da bude na Roš ha Šanu 14/15.09.2024. Tada je 31. Elul/1.Tišri i to je Roš ha Šana (glava godine, nova godina) na osnovu toga što je pre Potopa nova godina počinjala tada, tj. na datum koji je (po kalendaru koji se pominje u Izlazak 12) 1. Tišri (1.VII). Mi smo smatrali da će Isus doći na Roš ha Šanu po kalendaru koji važi sada, tj. religioznom kalendaru koji se pominje u Izlazak 12, a po kome nova godina počinje 1. Nisana. Ali, izgleda da je Bog izabrao da dođe na Roš ha Šanu baš po kalendaru pre Potopa tj. na civilnu, poljoprivrednu novu godinu (1. Tišri), jer po predanju na taj dan stvoreni su Adam i Eva. Roš ha Šana 1. nisana pomenuta u Izlazak 12 asocira na izlazak iz Egipta 15. Nisana, ali tad su Izraelci samo izbavljeni, nije bilo stvaranja tela (jedino što je kasnije Isus dobio novo duhovno telo tokom svog vaskrsenja 16. nisana (a duše izbavljene iz Ada dan pre toga takođe nisu dobile nova tela) kao što je bilo na Roš ha Šanu tokom stvaranja Adama i Eve, pa pošto je vaznesenje skopčano sa prethodnim vaskrsenjem (tela preminulih novozavetnih pravednika) i preobražajem (tela živih novozavetnih pravednika), tj. reč je o novom stvaranju (duhovnih, nebeskih tela) onda je logično da bude na dan koji je uspomena na stvaranje (Adama i Eve). Smatramo da Isus dolazi na Roš ha Šanu upravo ove godine kako zbog toga što broj 24 u 2024. je broj poslednjeg znaka grčkog alfabeta (Omega – Isus sebe naziva Alfa i Omega), što u svom zbiru 2024 ima 8 što označava “izobilni” novi početak (veće težine nego broj 1), a vaznesenje svakako jeste novi početak, što 4, poslednja cifra 2024. godine označava otvorenu kapiju na Nebu što će biti kad Isus dođe po Nevestu, a što je i broj glave Otkrivenja u kojoj se pominje otvorena kapija na Nebu i Jovanov odlazak na Nebo što simboliše vaznesenje:“Potom vidjeh: i gle, vrata otvorena na nebu, i glas prvi koji čuh kao trubu gdje govori sa mnom, reče: popni se amo, i pokazaću ti šta će biti za ovijem.” Otkr. 4:1,tako i zbog proroštva (koje verujemo da je tačno s obzirom da smo proučavali mnoštvo proroštava na tom sajtu) sa amightywind.com (jedan od boljih sajtova, nije sve tačno u duhovnom učenju tamo, treba rasuđivati, ali većina napisanog je tačno) koje smo pomenuli u videu o vaznesenju na Roš ha Šanu, a na koje smo naišli 2013. godine i u kojem Isus kaže:“Šta ako Ja dođem na Roš ha Šanu, u subotu”, a 14/15.09.2024. je kao i 16/17.03.2024. subota/nedelja što će ponovo biti slučaj tek 2030. godine, tako da Isus mora doći na Roš ha Šanu ove godine.Bog je naredio jevrejskom narodu u Levitskoj 23. da praznuju SEDAM PRAZNIKA — TRI U PROLEĆE, JEDAN NA LETO i TRI U JESEN - i oni su se smatrali PROROČKIM GRUPAMA ZA BUDUĆE DOGAĐAJE, što je postalo jasno u Isusovom životu. PRAZNIK TRUBA: ROŠ HAŠANA u prevodu znači „glava godine“. Početak je nove godine, uobičajen pozdrav među Jevrejima je „Shanah Tovah“, što na hebrejskom znači „dobra godina“. Smatra se periodom u kojem sve počinje iznova. ROŠ HAŠANA ima mnogo alternativnih naziva, ali najpoznatije od njih je Praznik truba. Tokom Roš Hašane, prema tradiciji, sveštenik bi zatrubio u šofar — ovnujski rog koji se u Bibliji često prevodi kao „truba“ — sto puta kao poziv na pokajanje. Tokom devet različitih sesija, sveštenik će zatrubiti 11 puta. To je 99 zvukova šofara, što ostavlja poslednji zvuk trube za kraj. Poslednja truba, 100. truba, je NAJGLASNIJA I NAJDUŽA — KONAČNA TRUBA Praznika truba. Evo jednog načina na koji je Pavle opisao Vaznesenje: „Evo, kažem vam misteriju: nećemo svi zaspati, ali ćemo SVI BITI PROMENJENI — u trenu, u tren oka, na POSLEDNJU TRUBU. Jer će zatrubiti, i mrtvi će vaskrsnuti netruležni, a mi ćemo se promeniti“. (1. Korinćanima 15:51-52) Takođe u vezi sa duvanjem u šofar, Roš Hašana je ponekad poznata pod imenom IOM TERUAH. To znači "dan duvanja" ili "dan eksplozije buđenja". Kada se truba oglasi tokom Vaznesenja, to nije samo buka koja privlači našu pažnju. To je BUĐENJE za one koji su u svojim grobovima: „Jer će sam Gospod sići s neba sa vikom, s glasom arhanđela i sa TRUBOM BOŽJOM. I mrtvi u Hristu će vaskrsnuti prvi. Tada ćemo mi koji smo živi i ostali biti UHVAĆENI (zaneseni) zajedno sa njima u oblacima u susret Gospodu u vazduhu. I tako ćemo UVEK BITI S GOSPODOM." (1. Solunjanima 4:16-17) IOM HA-DIN (drugi naziv za praznik truba) je referenca na dan suda. Jevrejske molitve tokom ovog praznika ističu ga kao vreme tokom kojeg se svetu sudi. Na hebrejskom, Din znači presuda. Jevreji veruju da Roš Hašana predstavlja period tokom kojeg Bog odmerava naša prava i greške iz prethodne godine.

    Naravno, hajde da razumemo zašto je ovo tako blisko povezano sa Vaznesenjem i događajima poslednjih vremena. „...eto dolazim brzo, i nagrada je moja sa Mnom, DA SVIMA DAM PO DELU NJEGOVOM. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Kraj, Prvi i Poslednji.” (Otkrivenje 22:12-13) Vaznesenje će biti dan kada će Isus suditi crkvi. Prema Matej 25, zaspaće (umoriće se od čekanja Ženika koji dolazi kasnije nego što su deve očekivale) i mudre i lude deve. Mudre će imati dovoljno ulja, tj. Duha Svetoga i zato će biti primljene na Nebo, a lude neće imati dovoljno ulja, pa će ostati u Nevolji radi dodatnog očišćenja tokom kojeg će steći dovoljno ulja i na kraju Nevolje posle armagedonske bitke koja je 25.02.2031. ući će i one u Nebeske odaje.Opširnije o povezanosti vaznesenja i Praznika truba može se pogledati ovde: https://www.youtube.com/redirect?event…zbIWug514AaABAg
    Vrlo lepa potvrda da je vaznesenje u septembru ove godine (gore objašnjeno zašto baš na Roš ha Šanu 15.09., a ne recimo na prvi dan Sukota 29/30.09.) je i san koji je imala naša sestra u Hristu, a koji mi je baš na Roš ha Šanu 1. nisana (17.03.2024.) prepričala, pa iznosim ovde naš razgovor (u sledećem postu).

  • Sestra u Hristu:

    Ja sam prije dvadeset godina sanjala uznesenje. Moj zet je bio tu, a on zivi u inostranstvu i bila je katastrofa neka prirodna, a mi smo bili zasticeni od nje. Moj zet dode svakih pet, šest ili deset godina u Bosnu, ja uvijek razmisljam o tom snu. On dolazi ove godine pocetak devetog mjeseca i ostaje pet nedelja. Sve se poklapa - godina i njegov dolazak. Moji snovi ponekad su tako stvarni, nekoliko sam imala tj vidjela sam u snu sta ce biti i bilo je. Moju baku sam sanjala da je umrla i onako kako sam je sanjala tako sam je i zatekla. Mog oca sam sanjala da se nije obratio i umro je neobracen, moju majku sam sanjala dok se jos nije obratila da se obratila i tako je i bilo. Ovaj san sto treba da se desi stalno mi je na pameti. Znaci, od devetog mjeseca pet nedelja su za odlazak tek sad sam ubijedena da je taj san koji sam imala istina kao i do sad ovi sto su se desili, a bili su istina - sve sam te snove imala prije dvadeset i nesto godina i svi su bili istina, osim ovog sto se treba desiti. Dakle, bila je katastrofa, pa nas je Bog zastitio i tu je bio kraj na ovoj zemlji za nas. To mi je nekako uvijek bilo na pameti i uporedjivala sam vrijeme s njegovim dolaskom. Zet mora biti tu kad Gospod dodje jer cemo biti skupa i zasticeni od velike katastrofe. Kraj ljeta i pocetak jeseni je kljucno vrijeme za nas. To sam vidjela. U zivotu Bog mi je pokazao mnoge stvari i uradila sam kako sam znala da je to od Njega. Ako sam isla u svojoj snazi nije bilo na blagoslov. Svaki dan mi je u glavi taj san. Strasne stvari ce se desiti i mi cemo to vidjeti. Pa cemo tek onda otici. Za koji mjesec. Vidjeces.

    Ja: Hvala na informaciji! Vrlo zanimljivo. Onda ce biti 15.09.2024. najverovatnije. Ja sam pisao ranije da ce biti na Rosh ha Shanu ove godine i da je prava Rosh ha Shana 1.nisana, a ne 1. Tisrija (15.09.) kad pocinje poljoprivredna godina. Izgleda da je ipak to drugo s obzirom na tvoj san. Hvala sto si to podijelila s nama! Ja sam ostavio mogucnost ranije i za septembar i izgledalo mi je daleko pa sam se usredsredio na mart, april i maj iako mi je logicnije izgledalo da SZO prvo potpise onaj sporazum u maju 2024. (za kojih saznah pre oko 1 godinu da se tad potpisuje, pa pomislih: "nećemo valjda morati čekati do tada" :)), pa da onda krene nova plandemija, a potom vaznesenje. Onaj znak iz Otkr. 12 na nebu je bio 23.09.2017. pa je 15.09.2024. skoro 7 godina posle. Pozdrav!

    Sestra u Hristu: Zaštićena sam bila. Kazem ti to je san i razmisljanje o njemu me ne napusta, to me ne napusta.

    Ja: I meni je tako uvek izgledalo, da mora biti proglasena obavezno bockanje prvo ili sl. Ali me ubedljivost nekih drugih argumenata upucivala na druge datume iako obaveznog bockanja ili sl. nije bilo.

    Sestra u Hristu: Baku sam vidjela u snu kako je lezala, zatekla sam je mrtvu i poza u kojoj je bila, znala sam da je mrtva. Svi su znali, svima sam ispricala, ali šok da sam sanjala i da je slika iz mog sna bila gotovo preslikana, ja sam se jos vise bila uplasila. Ti si pisao o jeseni i u dnu duse sam znala da ce tad biti 10000000000000%.

    Ja: Kad bi se priblizio neki datum rekao bih bratu u Hristu po svim argumentima trebalo bi biti sad ali malo me kopkalo sto nema obaveznog bockanja, rata na Tajvanu ili sl.

    Sestra u Hristu: Sanjala sam plimni val - u tom snu je bio veliki.

    Ja: Ima vizija da ce biti poplave uoci vaznesenja.

    Sestra u Hristu: Mi smo usli u neki kontejner koji je Bog priredio za nas i mir koji sam imala je bio od Boga. Plimni val ce da pohara nase podrucje.Tek danas znam da ne treba cekati ni april ni maj. Nego 9. i 10. mjesec.

    Ja: Da, a pisao sam ti ranije o nekoj viziji da je invazija Rusije i Kine u SAD bas u septembru. Ja sam nekad pisao na internetu da ce najverovatnije biti u septembru 2022., ali ocito je 2 godine posle. Znaci, malo pre toga je rat na Tajvanu, a po drugoj viziji vaznesenje je par dana posle njega.

    Sestra u Hristu: Jer ostaje pet nedelja. Da, septembar je mjesec u kojem trebamo ici.

    Ja: Jeste. Definitivno. I mislim da je pre 15.09. (Rosh ha Shana) nego Sukot 29/30.09.

    Sestra u Hristu: Ova godina je kljucna. Prije devetog mjeseca necemo otici.

    Ja: Posebno zbog jednog prorostva koje smo citali 2013. a koje pomenuh ranije: What if I come at Rosh ha Shana Saturday. (Šta ako dođem na Roš ha Šanu u subotu). A ove godine bas pada u subotu posto je Rosh ha Shana 1. Tisrija (15.09.) nedelja odnosno dan uoci toga u nekim zonama, a to je subota. To ce opet biti slucaj tek 2030. Znaci mora biti sad. Pisao sam ranije i da 100% mora biti vaznesenje biblijske 2024. koja istice 16.03.2025. Dakle, bice 6 meseci pre kraja, na pola puta. :) Doduše, i Roš ha Šana 15.09.2024. je kraj godine (i početak nove), ali civilne, poljoprivredne.

    Sestra u Hristu: Kad mi je sestra javila da dolaze i datum, to je frisko od prije mjesec dana, u sebi sam rekla: Joj znaci tad idemo kuci. Joj otkud da dolaze sada

    Ja: Kog datuma tacno dolaze?
    Sestra u Hristu: 31. avgusta.

    Ja: Inace u septembru ove godine se u UN sklapa i Global pact for future gde prelaze na prakticnu realizaciju Agende 2030.

    Sestra u Hristu: Moraju biti kod moje mame - u snu ispred dvorista smo vidjeli u daljini plimni val i poceli smo trcati i onda smo ispred nas vidjeli kontejner zastitu, usli smo i nismo osjetili nikakav udar, bili smo mirni, straha nije bilo. I nismo osjetili udar.

    Ja: Znaci, 3.10. (jer je to nakon 5 sedmica) bi se vratili. Ali umesto u inostranstvo, idu kuci na Nebo malo ranije nego sto su planirali. :)

    Sestra u Hristu: Da. Ali oni to ne znaju. Davno sam im pricala o tome. Da ce Gospod doci kad se oni zadese u Bosni. Dolazili su rijetko.

    Ja: Da, kontejner kao Nojeva barka tj. Nebo u ovom slucaju.

    Sestra u Hristu: Da. Otkud on na selu, tu nema ni jednog kontejnera.

    Ja: Da, ocito slika vaznesenja.

    Sestra u Hristu: Izgleda.

    Ja: Bili su bas u septembru 2017.?

    Sestra u Hristu: Moja sestra je otisla 2017. A oni su dosli par mjeseci poslije. Zbog moje majke (i njene majke).

    Ja: Eto, bili su poslednji put u Bosni pre 7 godina bas kad i onaj Otkr.12 znak na nebu.

    Ja: Ako mozes u poruci da je pitas seca li se datuma kad je dosla i otisla? Bar priblizno.

    Sestra u Hristu: Hocu. Sad cu je pitati.

    Ja: Hvala pa se cujemo opet, tj. napisi mi sta ti je rekla. Pozdrav! Inace, pre oko godinu dana i 2 meseca videh 1 klip gde jedan odlicno objasnjava zasto vaznesenje mora biti 2024. Rekoh bratu u Hristu tada da sve drugo sto gledah nije nista spram toga kako on to objasni. Nazalost ne mogu da nadjem taj video iako pokusavah poslednjih meseci. Htedoh ti tada reci za 2024. Ali mi je on savetovao da ti ne govorim plaseci se da cemo te uznemiriti sto se mora jos dugo cekati. Ja sam isto pomislio da je verovatno tako bolje. Pa smo nastavili ispitivati datume u okviru prve godine nakon subotnje. U dubini duse sam strepio sta ako ipak bude 2024. (pošto naravno i mi volimo da Ženik dođe što pre :) iako znamo da je najbolje u vreme kad Bog odredi), jer mi je taj klip bio ubedljiv. Ali s druge strane i nasi argumenti za 2023. su bili bas mnogo ubedljivi. Kasnije sam ti pominjao i mogucnost da bude 2024. kad je vec 2023. odmakla do pola, jer sam racunao da tad vec mozes ocekivati i 2024. :) Mada, upoznavsi te, video sam da smo ti jos tad mogli pomenuti 2024. jer sam se uverio da si vrlo hrabra i strpljiva i da mozes cekati Zenika koliko god je potrebno. To je jedino sto ti nisam odmah rekao racunajuci da je tako bolje za tebe a sve drugo sam odmah rekao. Nase upoznavanje na internetu nikako nije bilo slucajno, sve vreme smo se bodrili da bi na kraju dosli do zakljucka o septembru 2024. Posebno zbog tvog sna. U kombinaciji sa nasim biblijskim ispitivanjem kao i drugim vizijama na koje naidjoh.

    Sestra u Hristu: Sestra mi se javila, kaze da se ne sjeca datuma, ali misli da je kraj septembra i pocetak desetog mjeseca.
    Ja: U redu. Tad je dosla krajem septembra, a sad dolazi krajem avgusta.

    Sestra u Hristu: Sto se tice tvojih strahova za mene da me ne bi uplasio o godini Kristovog dolaska ja cu ga cekati i necu odustati koliko god zivjela. Ovo je bilo hrabrenje i to mi je godilo. Bez obzira na promasaje jedan ce biti tacan. Bog zna i rekao je da se tjesimo i da strazarimo.

    Ja: Jeste, sve je tako. I rekao je u Otkr. 3:3 ako ne strazimo necemo znati. Sto znaci da ako strazimo znacemo cas dolaska. Na kraju saznasmo da je 15.09.2024. bas zbog strazenja. Zanimljivo da sve ovo saznasmo na praznik novog meseca i nove godine (17.03.2024.). prema onome iz Izlazak 12:2, i to da ce vaznesenje biti na praznik nove godine po poljoprivrednom (civilnom) kalendaru - 15.09.2024.

    Pozdrav!
    Maran ata!

    Edited 3 times, last by Hrišćanin (March 21, 2024 at 11:19 AM).

  • Hrišćanin March 21, 2024 at 11:05 AM

    Changed the title of the thread from “Hrišćanin” to “Isus dolazi 15. septembra 2024. - potvrđeno”.
  • Dopusti mi par pitanja:

    a) Od koga je to potvrdjeno? Je l' od tebe, koji si vec nekoliko puta promasio?

    b) Sto se pod uznesenjem crkve ustvari misli? Da li ce vjernici biti uzneseni na neki drugi svijet? I ako da, koji, kakav?

    c) Sto ces ti uciniti 16. septembra ujutro kada shvatis da se nista posebno nije dogodilo? Kako ce ta cinjenica utjecati (i hoce li uopce) na tvoj zivot?

  • "A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac."(Mk 13,32)

    NITKO ne zna. I neće! A naslov je baš zgodan. Hoće li Isus doći prije doručka, poslije ručka...U koje doba dana, zar to nije izračunato? Šala... :)

    Ljudi Božji, Pa još danas svatko od nas ovdje s foruma može biti pozvan! "Legneš živ, a probudiš se mrtav" - šaljiva je uzrečica starih, po pitanju neizvjesne smrti.

    A doći pred Isusa-Suca, zadnja je stvar svakom čovjeku na putu ka vječnosti. Neće nitko biti pitan je li baš TOĆNO izračunao datum njegova dolaska, nego:

    Koliko će nam se pokazati sav naš život, sva naša djela i nedjela, sav naš trud ili lijenost da radimo na sebi i oblikujemo se kako bismo bili "zdanje" što sličnije onomu kakvim nas Bog želi imati uza se u vječnosti, jer smo iz ništavila pozvani u život bez pitanja i naše privole, ali nesavršeni. Ostavljeno je NAMA da spoznamo prvo sebe, pa svoju ovisnost o Stvoritelju i sloboda hoćemo li mu svojim djelima davati počast, hvalu, čast, ali ponajprije kroz djela ljubavi i milosrđa prema onima u čiju nas je sredinu Stvoritelj stavio. I to sa talentima/darovima od kojih te manji postotak služi samo nama, ostalo je za naše prijatelje kojima treba razna pomoć, od materijalne do duhovne.

    Naša savjet - ako nije zgažena - će nas optuživati ili hvaliti.


    "Isus dolazi 15. rujna 2024. - potvrđeno"!


    Malo mudrosti, opreza nije na odmet: nisu li pismoznanci i farizeji znali i mjesto rođenja Mesije i približno vrijeme, a po Isusovim djelima i prepoznali da je Mesija došao? Pa zašto ga razapeše? Jer se nije uklapao u njihove predodžbe O SEBI SAMIMA, rušio im je ugled, nije "plesao" kako su oni PLANIRALI i željeli!

    Oprez: znati kad ćemo stati pred Isusa SUCA bilo bi super, ali ipak najvažnije KAKVI!

    Proći će i ovaj TOČAN DATUM kao "sigurno, potvrđeno" - ima li tako velika mišja rupa gdje će se Stražari zavuči kad i sunce zađe, a Isus OPET ne dolazi?

  • Zašto pokušavate proricati dan dolaska Gospodina Isusa Krista? Biblija je vrlo jasna po tom pitanju, tj. sam Gospodin Isus Krist je rekao:

    Mt 24:36 "A o onome danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski, nego samo Otac moj."

    Nemojte lažno proricati, jer na taj način zavodite Božje stado na krivi put. Što ako netko ode i učini neke radnje zbog nečijeg proricanja. Piše u Bibliji da Bog nije čovjek da bi lagao, a vi tu lažete i zavodite Božje stado.

    Držite se Božjih Riječi, a ne ljudskih.

    Slava Bogu i Ocu Gospodina Isusa Krista.

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.