Da li je Isus Riječ i ako jeste – Kakva je ?

  • BYZ Matthew 27:46 περὶ δὲ τὴν ἐνάτην ὥραν ἀνεβόησεν ὁ Ἰησοῦς φωνῇ μεγάλῃ, λέγων, Ἠλί, Ἠλί, λιμὰ σαβαχθανί; Τοῦτ᾽ ἔστιν, Θεέ μου, Θεέ μου, ἵνα τί με ἐγκατέλιπες;

    VUC Matthew 27:46 Et circa horam nonam clamavit Jesus voce magna, dicens: Eli, Eli, lamma sabacthani? hoc est: Deus meus, Deus meus, ut quid dereliquisti me?

    CRO Matthew 27:46 O devetoj uri povika Isus iza glasa: »Eli, Eli, lema sabahtani?« To وe reوi: »Bo‍ze moj, Bo‍ze moj, zasto si me ostavio?«

    Kako se zove Isusov Bog ???Kojem Bogu se molio Isus?

    Molio se jedinom Bogu, svome Ocu.

    Kakvo ti je to pitanje, kojem Bogu? Zar ih ima više?

  • Molio se jedinom Bogu, svome Ocu.

    Kakvo ti je to pitanje, kojem Bogu? Zar ih ima više?

    A kako je ime tom jednom jedinom Bogu kome se Isus molio? Kome se Isus kao i svaki Jevrejin molio? Bogu Marduku,Dagonu,Balu balijskom?Kako se zove Isusov Bog? Jel to tesko pitanje?,ili mislis da se molio samom sebi,ili pak trojstvu?

  • Bog je Duh. Bog je Mojsiju u Knjizi Izlaska

    rekao:


    13And Moses said unto God, Behold, when I come unto the children of Israel, and shall say unto them, The God of your fathers hath sent me unto you; and they shall say to me, What is his name? what shall I say unto them? 14And God said unto Moses, I AM THAT I AM: and he said, Thus shalt thou say unto the children of Israel, I AM hath sent me unto you. 15And God said moreover unto Moses, Thus shalt thou say unto the children of Israel, The LORD God of your fathers, the God of Abraham, the God of Isaac, and the God of Jacob, hath sent me unto you: this is my name for ever, and this is my memorial unto all generations.

    (Exodus 3, 13-15) Kjv Bible

    Upiši u Biblijsku tražilicu "Ja jesam" i vidi koliko puta Gospodin Isus Krist spominje iste riječi za sebe, naročito u evanđelju po Ivanu. Ako zaista imaš želju srca da otkriješ Božje Sveto Ime, Bog će ti otkriti ako On to bude htio.

    Poslušaj ti savjet Gospoda Isusa Krista, uđi u svoju sobu zatvori vrata i pomoli se Nebeskom Ocu u skrovitosti. A reče Isus da će nam biti što god ga zaištemo, jer nas Otac ljubi. Ali predivno je što nam je Isus otkrio Oca koji ljubi svoju djecu. Zašto bi ti meni vjerovao? Mogu biti bilo tko. Mogu biti netko tko će te odvesti na krivi put. Zato poslušaj savjet Gospoda Isusa Krista i pomoli se u skrovitosti, a Nebeski Otac će ti već otkriti ukoliko bude Njegova volja.

    Inače kaže Pavao apostol da klikče duh u nama ABBA Oče. Sa Bogom budi jednostavan poput malenoga djeteta, i ne možeš mu ništa slagati. Budi jednostavno iskren i postavi mu pitanje i ako bude htio odgovorit će ti.

    Želim ti Božji blagoslov i Kristov mir u srcu.

    Samo da znaš da te Bog poznavao i prije nego si izašao iz majčine utrobe. Ne boj se, samo hrabro.

    Edited 4 times, last by 3.14 (March 6, 2024 at 1:48 PM).

  • A kako je ime tom jednom jedinom Bogu kome se Isus molio? Kome se Isus kao i svaki Jevrejin molio? Bogu Marduku,Dagonu,Balu balijskom?Kako se zove Isusov Bog? Jel to tesko pitanje?

    Isus se molio SVOM OCU.

    Rekao je: TATA!

    Tako se i mi molimo, tako ima da se i ti moliš Isusovom, mojemu, pa i SVOJEMU OCU U DUHU. Dođi i kaži našem nebeskom ocu: Oče! evo me! pogledaj svojega sina. A on će ti reći: nikad te nisam prestao grliti, nikad te iz naručja svoga pustio nisam.

    Svako dijete prvo nauči, kad nauči govoriti, nauči izgovoriti: TATA ili MAMA. Običaj je roditelju tako se obraćati. Pogotovo našem RODITELJU U DUHU, RODITELJU NAŠEG DUHA. Svi mi smo rođeni U KRISTU: rođeni kao djeca Božja.

    Kako "djeca Izraelova" i bilo tko drugi ima da se Bogu obraća - sve to piše u SZ.

    Jednako tako, onome tko prima i prihvaća Novi Savez koji je Isus Krist donio i svojom krvlju zapečatio - prima taj i DUH SVETOGA - DUH SVECA IZRAILJA koji u nama od radosti Bogu kliče: OČE! ABBA!

    E sad, drugo je to kad ti On DOĐE... pa ostaneš bez daha, pa te ovije apsolutna reverencija, pa spustiš glavu i izustiš: Gospode i Bože moj.

    Šta je Izaija rekao kad su mu došli serafi?

    E, kad ti On dođe tako, onda ima ili da pobjegneš glavom bez obzira, ili da u strahopoštovanju spustiš glavu - jer došao je da ti izrekne upute, instrukcije i domaći zadatak. Ali dobro, to je za one malo ponaraslije... one posve zrele ili pak starine već.

    A prije toga: strah Gospodnji je početak mudrosti. Pa poslušajmo Ga skupa i prihvatimo da nam je u Novom Savezu koji ima da bude Vječno Evanđelje i Vječni Savez - donešen i zapečaćen od Glasnika Saveza Isusa Krista, Sina Božjega i Sina Čovječjega - rečeno: ovako molite... znaš već kako: OČE naš KOJI JESI!

    A ako netko od nas nekad prebiva i sa samim Isusom Kristom, uzašlim, od Boga na prijestolje postavljenim... kako će se tko s Njime razgovarati, to se tiče samo tog nekog i Njega. Isto vrijedi i za Boga - nemojmo trčati pred rudo niti poskakivati prije nego što kažemo hop. ON je SUDAC, nitko drugi. Ali za početak, prvo... OCU NAŠEM NEBESKOMU TREBA IZ DUBINE BIĆA SVOJEGA PRIMLJENOGA DUHA - OD NJEGA SAMOG DAROVANOG - REĆI: OČE! Treba, kažem, ali to DOĐE SAMO OD SEBE IZ NUTRINE, kao u nadahnuću.

    Jer nitko ne može do oca osim kroz sina. I nitko ne može k sinu osim ako ga otac sam ne dovede.

    A znamo tko je Taj Koji Jest - koji je bio i koji će doći.

    Interakcija "oca i sina" je takva da je ECHAD: ja i Otac smo JEDNO. Ako to ne može biti shvaćeno, ne može dok ne bude moglo. Ali svakom tko hoće doći k Bogu sukladno Novom Savezu (ne Starom koji prolazi jer je prolazan i nije vječan), obratiti se (u obraćenju) k Bogu - jasno je da će poslušati makar i ne razumio, i reći: OČE, jer mu je rečeno da tako moli. Pa, dovedimo se u to stanje i potražimo - u toj sobici naše nutarnjosti sa zatvorenim svim vratima i prozorima - potražimo, zašutimo i potražimo taj NJEŽNI TIJANI GLAS.

    I obradujmo se svi skupa jer približi se MIR I RADOST U DUHU SVETOGA.

    Ako li pak nismo u stanju našem nebeskom Ocu tako prići, jer mislimo da smo nečisti, nevrijedni, da smo daleko ispod toga... razmislimo o ovome iznad i odnesimo u molitvu ... pa, kako kome ON dadne, tako neka mu bude. Jer Isus je rekao: budi ti onako kako vjeruješ.

    I šta sad?

  • A sad ostaju vjera, nada i ljubav. A najveća je ljubav.

  • Slika govori mnogo bolje od reci 2.Moj 3;15 gde se koristi jevrejski tetragramaton JHVH za licno ime Jehova kako je i prevedeno u ASV i drugim koji se ovde ne vide.Naravno oni koji mrze Jehovu ,izbacili su njegovo ime recima sa Bog,Gospod ili nesto trece.

  • Jehovci vjeruju da je vazno znati ime Boga. Pretpostavimo da je to tako. Da se ljudi mole Jehovi, Jehvahu... kako god se dogovorili da se to ime izgovara. I sta onda kada se tako molimo? Sta tada biva?

    To je jos jedna slicnost krscanstva s hinduizmom. Hinduisti isto vjeruju da je jako vazno izgovarati ime Boga... hare Krshna hare Rama, Om Namah Shivaya i sl.

  • Jehovci vjeruju da je vazno znati ime Boga. Pretpostavimo da je to tako. Da se ljudi mole Jehovi, Jehvahu... kako god se dogovorili da se to ime izgovara. I sta onda kada se tako molimo? Sta tada biva?

    To je jos jedna slicnost krscanstva s hinduizmom. Hinduisti isto vjeruju da je jako vazno izgovarati ime Boga... hare Krshna hare Rama, Om Namah Shivaya i sl.

    Veoma je bitno kojem se Bogu ljudi mole.

    Postoji milion bogova i svakom su nasli ime,a jedino su Bogu Stvoritelju Adama i Eve,autora cele Biblije izbacili ime,nije li ti to cudno?

    Ne samo da su mu izbacili ime ,vec i zabranju da se to ime i pise i izgovara i da se vrati na mesto odakle je izbaceno iz Biblija?

    Uostalom i za Sotonu,Djavola pise da je Bog ovog sveta prema 2,Korn 4:4 U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi.

    Nadalje Isus je u molitvi Oce Nas,slavljenje Bozjeg imena stavio na prvo mesto jer je ono i ukaljano i izbaceno i odbaceno sa prezirom vecine.

    Tek potom sledi Molba da dodje Bozje carstvo i da bude volja Bozja i na zemlji kao sto je vec na nebu itd.

    Bozje carstvo ce doneti pravdu za sve i unistiti svu stetu koju je nanela Sotonska vladavina preko careva i predsednika drzava i verskih vodja i religija koje ga ne priznaju.Naravno prema Otk 21:3,4 ono ce unistiti svaku bolest i smrt,gde u bolest ulazi i starost,a tek sledi uskrsenje iz mrtvih svih onih koji su ostali u Bozjem secanju kao dobre osobe. zivotinje ce biti u miru medjusobom i sa ljudima i pretvaracemo zemlju u raj.....

    Uostalom prema ovoj temi Isus je Bozji Portparol,ili onaj andjeo iz Starog zaveta,

    I javi mu se anđeo Gospodnji u plamenu ognjenom iz kupine. I pogleda, a to kupina ognjem gori a ne sagoreva. Taj andjeo mu je preneo direktno Bozje reci tako da je Mojsije mogao napisati da mu je to Bog direktno zapovedio.....itd itd...

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.