• U smislu ako proučavamo Bibliju Isus jest tu ali samo preko svog Svetog Duha koje je treće lice Božanstva, Isus je u Svetinji nad Svetinjama u Nebeskom svetilištu i doći će vrlo ljut suditi sve a posebno je ljut na ljude koji se iživljavaju na nevinim, dobrim ljudima... jer nije svatko dobar koji govori da je dobar Bog samo poznaje srca a ljudi imaju jezik.. a možda i težnju da budu dobri ali prevlada pala ljudska priroda nažalost--i da ne odlazim u filozofiju ljudski um je kompleksna stvar :)

    Uglavnom samo toliko o tome

    Lijep pozdrav

  • Budući da je ovo kršćanski forum jedan prigodan citat iz knjižice za proučavanje vezano uz ovu temu:

    Ljudski um ne može u potpunosti shvatiti otajstvo Trojstva. Onaj tko je pokušao potpuno razumjeti tajnu, izgubit će razum; ali tko bi zanijekao Trojstvo mogao bi izgubiti svoju dušu. A Handbook of Christian Truth (Westwood, NJ: F. H. Revell), 1953., str. 51-52

  • Ljudski um ne može u potpunosti shvatiti otajstvo Trojstva. Onaj tko je pokušao potpuno razumjeti tajnu, izgubit će razum; ali tko bi zanijekao Trojstvo mogao bi izgubiti svoju dušu. A Handbook of Christian Truth (Westwood, NJ: F. H. Revell), 1953., str. 51-52

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Mislim i dalje da nisi toliko loš čovjek i molitin ću se za tebe da jednog dana shvatiš da si od gorkog radio slatko a od slatkog gorko ...neka to ne bude prekasno ...ponavljam trojstvo nema veze sa organizacijom, organizacija može biti i loša ali može sadržavati i mora sadržavati istinu...

    Božji blagoslov šaljem

  • ali tko bi zanijekao Trojstvo mogao bi izgubiti svoju dušu. A Handbook of Christian Truth (Westwood, NJ: F. H. Revell), 1953., str. 51-52

    Mislim da Bog zna da je trojstvo teška materija, i da neko neznanjem neće izgubiti svoj život ili kako taj gore veli dušu, bilo da je trojičar ili antitrojičar. Nego nisam znao da ovaj forum može pustiti goste da pišu na forumu. Jedino što ja moram odobriti svaki tvoj post koji napišem. Ali ako na forumu nisam 10 sati, onda tvoj post mora nažalost toliko čekati, jer nisam bio na forumu. Znači s jedne strane forum daje mogućnost neregistriranim članovima da pišu, ali post mora od moderatora biti odobren. Samo da znaš, ako post ne bude odmah odobren nakon tvoga objavljivanja.

  • Sve u redu ne zamjeram ti ništa niti da se ne odobri znam da si okej da nisi neki osvetoljubivi zoro osvetnik kao što su nažalost mnogi... takvo vrijeme došlo...što se može ne daj da ti nitko ukrade vijenac života Kainose

    Božji blagoslov

  • Ne mislim da će vjera u trojstvo nekog spasiti ako čini zlodjela, pa pročitala sam Bibliju i proučila :-)...a stvarno ne znam što ljudi tako misle, valjda postoji neko strah pa se žele utješiti nekim sujevjerjem.. meni to izgleda da u svakoj religiji tako...

    Isus je rekao u svojim poukama šta treba, treba samo čitati Njegove pouke u evanđeljima...ali ukratko ne činiti zlo i truditi se koliko tko može raditi dobro.. sve to zvuči jednostavno, ali zapravo kad bi čovjek bio fer nije...lako je čovjeka natjerati na zlo, nažalost

    Recimo meni je primjer čovjeka koji je radio volju Božju Damir Gal da li si ga poznavao?

    Ponos Hrvatske - Heroji DAMIR GAL.

  • P.s. mislila sam na sujevjerje u kontekstu da kao neka osoba vjeruje u ispravnu dogmu a čini loše i misli da će niz nekih ceremonija ili vjerovanja prekriti zlo koje ona radi...ne znam ni ja zašto ljudi misle na taj način -- no tako je i u malim sektama...evo ti tvoji misle da će ih spasiti to što misle da imaju ispravno vjerovanje... mi ljudi smo ko mala dešpetljiva djeca ponekad...

    Ali što se tiče Trojstva ja vjerujem da je ispravno i da je Kristovo božanstvo po svuda u Bibliji ...uostalom Biblija je Božja riječ a Isus Krist je Riječ.. cijela Biblija govori o Isusu Kristu koji je naš Spasitelj. Sotona, bivši najljepši arhanđeo Lucifer je ljubomoran na Isusa baš zato što je jednak sa svojim Ocem i trebao se njemu pokloniti i biti poslušan...

    Nisam imala loše namjere kad sam postavila onaj citat o Trojstvu, već je u Biblijskoj lekciji koju sam čitala bio taj citat iz stare knjižice i pomislila kako je zaista to tako... I koliko daleko idu neki ljudi samo da bi bili u pravu...tko sije vjetar žanje oluju...to su besmislice

    Pa i tvoja Ellen je nešto slično napisala, slično tom citatu:

    Ljudski talent i ljudsko nagađanje pokušali su traganjem pronaći Boga. Mnogi su kročili tim putem. Najviši intelekt može se opterećivati sve dok se ne umori, u nagađanjima o Bogu, ali napor će biti uzaludan; i ostat će činjenica da čovjek traženjem ne može pronaći Boga. Ovaj problem nam nije dan da riješimo.” Loma Linde poruke, 253.

  • način na koji opisujete Boga je tjelesan gospodine Rise, u Bibliji nam Bog govori da naše misli nisu njegove i naši puti nisu njegovi puti

    Izaija 55,8 "Jer misli vaše nisu moje misli i puti moji nisu vaši puti," riječ je Jahvina.

    Isto tako Bog kaže da ne gleda kao što mi gledamo.

    Ali Gospod reče Samuilu: ne gledaj na lice njegovo ni na visinu rasta njegova, jer sam ga odbacio; jer ne gledam na što čovjek gleda: čovjek gleda što je na očima, a Gospod gleda na srce. 1. Samuilova 16,7

    Draga Vjera,

    Niko vas ne napada.mi samo vodimo dijalog.Da bi razumeli Bibliju potrebno je da prvo vratite Bozje ime Jehova (Jahve) u Biblije.Eto prva Biblija koju sam procitao bila je hrvatski prevod Stvarnost gde se u SZ koristi Jahve, cije ime je izbaceno iz NZ. Procitajte nju za pocetak,bice vam mnogo lakse za razumevanje. Nadalje morate da uzmete u razmatranje i kontekst ,a ne samo neke stihove i da iz njih izvucete zakljucak.Naprimer ako greh cuci na vratima to nije osoba.,to je personifikacija.Tako je i za 1.Sam 16.7 tu se govori o tome kako su ljudi zamisljali svog kralja,misleci da ce on momentalno da postane kralj,ali Bog je mislio o buducnosti koja dolazi...itd itd...

    U knjizi Otkrivenja postoji sedam duhova Božjih.. koji je od njih sišao na Djevicu Mariju -- ne vidite li možda da je pomalo apsurdno gledati tako tjelesno...

    Ne 7 ni 777 vec mnogo mnogo vise...CRO 1 Kings 22:21 Tada uđe jedan duh i stade pred Jahvu. 'Ja ću ga', reče, 'zavesti.' Jahve ga upita: 'Kako?' 22 On odgovori: 'Izaći ću i bit ću lažljiv duh u ustima svih njegovih proroka.' Jahve reče: 'Ti ćeš ga zavesti. I uspjet ćeš. Idi i učini tako!' (1 Ki. 22:21 CRO)

    Ko je taj duh?,sta mislis??? pa jedan od andjela Bozjih. Ko je sve Duh za nas ljude?

    Draga Vjera,

    Sve nam je dato,99% stvari nam je razotkriveno,a doci ce vreme kad ce nam se izdati nove knjige.

    Matej 11:25 U to vreme odgovori Isus, i reče: Hvalim Te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od premudrih i razumnih a kazao si prostima.

    Sveta tajna poboznosti je otkrivena sa Isusom Hristom

    CRO 1 Timothy 3:16 Da, po sveopćem uvjerenju, veliko je Otajstvo pobožnosti: On, očitovan u tijelu, opravdan u Duhu, viđen od anđelâ, propovijedan među narodima, vjerovan u svijetu, uznesen u slavu. (1 Tim. 3:16 CRO)

    Pozdrav

  • Osobno vjerujem da je Jehova, negirajući ime Oca negira se ime Sina.. A nemam ja veze s tim što je u kojoj Bibliji nisam učeni teolog, proučavala sam samostalno, niti pripadam ni jednoj zajednici za sada

    kako god bilo ..mislim da se radi o stanju srca, Isus u svojim porukama stalno govori o ono što što je unutar čovjeka....

    Recimo iako vjerujem da je dobro živjeti neporočnim životom i biti na biljnoj prehrani kao što sam i sama ne mislim da je to ulaznica za raj, Bog nam i kaže kroz Bibliju da će doći oni koji će zabranjivati... Ukratko-- Iako se radi o pranju ruku poanta Isusovih riječi stoji takva:

    15] Nema ničega što izvana ulazi u čovjeka da bi ga moglo onečistiti, nego ono što iz njega izlazi, to je ono što onečišćuje čovjeka.

    [16] Ako tko ima uši da čuje, neka čuje.”

    [17] A kada je od naroda ušao u kuću, upitaše ga njegovi učenici o toj usporedbi.

    [18] I reče im: “Zar ni vi ne razumijete? Ne shvaćate li da čovjeka ne može onečistiti ništa što u njega ulazi izvana:

    [19] jer mu ne ulazi u srce, nego u utrobu, i izlazi u nužnik čisteći sva jela.”

    [20] I reče: “Ono što iz čovjeka izlazi, to onečisti čovjeka.

    [21] Jer iz ljudskoga srca izlaze zle misli, preljubi, bludništva, ubojstva,

    [22] krađe, lakomstva, opakosti, prijevara, razuzdanost, ‘zlo oko’, hula, oholost, bezumlje.

    [23] Sva ta zla izlaze iznutra i onečišćuju čovjeka.”

    Bog se ne mjenja i meni izgleda da se govori o stanju srca.


    Zaista nemam ništa protiv Jehovinih svjedoka u realnom životu vrlo pristojni i kulturni ljudi koji proučavaju Bibliju i drže se nekih u ova vremena pogaženih vrijednosti i posjedujete neke vjerovanja s kojima se ja slažem. No ipak što god kažete ja ne mogu ići protiv božanstva Isusovog i nećete me uvjeriti u suprotno žao mi je, ne pišem ovo na grub način ni drsko, tako da bolje da se zaustavimo... Želim vam svako dobro i Božji blagoslov

  • P.s. mislila sam na sujevjerje u kontekstu da kao neka osoba vjeruje u ispravnu dogmu a čini loše i misli da će niz nekih ceremonija ili vjerovanja prekriti zlo koje ona radi...ne znam ni ja zašto ljudi misle na taj način -- no tako je i u malim sektama...evo ti tvoji misle da će ih spasiti to što misle da imaju ispravno vjerovanje... mi ljudi smo ko mala dešpetljiva djeca ponekad...

    Ali što se tiče Trojstva ja vjerujem da je ispravno i da je Kristovo božanstvo po svuda u Bibliji ...uostalom Biblija je Božja riječ a Isus Krist je Riječ.. cijela Biblija govori o Isusu Kristu koji je naš Spasitelj. Sotona, bivši najljepši arhanđeo Lucifer je ljubomoran na Isusa baš zato što je jednak sa svojim Ocem i trebao se njemu pokloniti i biti poslušan...

    Nisam imala loše namjere kad sam postavila onaj citat o Trojstvu, već je u Biblijskoj lekciji koju sam čitala bio taj citat iz stare knjižice i pomislila kako je zaista to tako... I koliko daleko idu neki ljudi samo da bi bili u pravu...tko sije vjetar žanje oluju...to su besmislice

    Pa i tvoja Ellen je nešto slično napisala, slično tom citatu:

    Ljudski talent i ljudsko nagađanje pokušali su traganjem pronaći Boga. Mnogi su kročili tim putem. Najviši intelekt može se opterećivati sve dok se ne umori, u nagađanjima o Bogu, ali napor će biti uzaludan; i ostat će činjenica da čovjek traženjem ne može pronaći Boga. Ovaj problem nam nije dan da riješimo.” Loma Linde poruke, 253.

    Po Bibliji niti su Bog tri osobe a niti Sotona nije nikakav pali anđeo, vjeruješ u dogme koje ne postoje u Bibliji, a koje su ljudi izmislili, mada nisu namjerno to napravili, jednostavno ne razumiju što zapravo Biblija govori, zato i nema jedinstva među kršćanima, jer nijedna crkva nije shvatila do kraja Bibliju, eto, to ti je činjenica.

  • Nisu to nikakve dogme, to tako govorite jer mislite da ćete time uniziti drugu osobu i učvrstiti svoje uvjerenje. Sve ja to razumijem, svi smo mi samo ljudi...

    Božanstvo Isusa Krista vidi se po cijeloj Bibliji a i ovo da sotona nije pali anđeo su sve novokomponirani kritičari, bila je borba na nebu..

    No, kao što je pisano mnogo gospoda, mnogo bogova kao i mnogo lažnih učitelja u posljednja vremena... sotona najviše od svega želi da netko kaže da ne postoji. Djeluje mi da je na kraju i istina da bez vizije narod propada

    Ono što znam jest da postoji Otac i Sin i Sveti Duh koji proizlazi iz Oca i kojeg Otac daje Sinu.

    Nekad osoba više ne odgovara jer jednostavno ne vidi smisao toga. Pisano je da ne odlazimo predaleko, to je besmisleno:

    A ludijeh zapitkivanja i teftera od plemena, i svađa i prepiranja o zakonu kloni se; jer je to nekorisno i prazno. Titu 3,10: Čovjeka jeretika po prvome i drugom svjetovanju kloni se, Titu 3,11: Znajući da se takovi izopačio, i griješi, i sam je sebe osudio. Titu 3,12

    Efrajim se udružio s kumirima: pusti ga! Hošea 4,17

    Ljudska je izmišljotina da se s nekim trebaš raspravljati i ponavljati kao pokvarena ploča...

    Niste me uvjerili u ništa. Neka je svako uvjeren u svoje. Želim vam svako dobro

  • Po Bibliji niti su Bog tri osobe a niti Sotona nije nikakav pali anđeo, vjeruješ u dogme koje ne postoje u Bibliji, a koje su ljudi izmislili, mada nisu namjerno to napravili, jednostavno ne razumiju što zapravo Biblija govori, zato i nema jedinstva među kršćanima, jer nijedna crkva nije shvatila do kraja Bibliju, eto, to ti je činjenica.

    Samo da ti kažem zaista nisam htjela zvučati grubo i ako slučajno jesam molim te oprosti. Izgleda mi često, kako se ljudi koji drže do Trojstva i Kristova božanstva uvijek trebaju opravdavati ako obrane svoje uvjerenje i ne žele se povinovati drugoj strani. Uvijek su oni neki dogmati koji ne poznaju Bibliju i za nešto odgovorni. Čak ne mislim na sebe jer nisam po društvenim mrežama i samo sam par puta probala ovako nešto napisati vrlo kratko na par foruma...Moguće da i griješim ovisi o grupi ljudi kojom budeš okružen.

    Mogu ti samo reći da obje strane koje su rigidne i ako idu izvan okvira rasprave recimo u osvetu i vrebanje ili neko iživljavanje krše sve moralne standarde koje je postavio Isus, ali što se tu može kad nismo svi isti.

    ----

    Moje osobno mišljenje je ovo: ako je jedan Stvoritelj stvorio nebo i zemlju onda smo svi, apsolutno svi mi Njegovi.

    samo mi kršćani smo prihvatili dar Božji kao što je pisano u Svetom Pismu:

    Kao što u Hošei govori: “One koji ne bijahu moj narod prozvat ću svojim narodom, i onu koja ne bijaše ljubljena, ljubljenom.”I bit će da će na mjestu gdje im je bilo rečeno: “Vi niste moj narod”, biti nazvani djecom Boga živoga. Rimljanima 9,25-26

    Jer svi oni koje vodi Duh Božji, sinovi su Božji. Jer niste primili duha robovanja da se opet bojite, nego ste primili Duha posinjenja, u kojemu kličemo: “Abba, Oče! Sâm Duh svjedoči zajedno s našim duhom da smo djeca Božja. Ako smo djeca, onda smo i baštinici: baštinici Božji i subaštinici Kristovi; ako doista zajedno s njim trpimo, da zajedno budemo i proslavljeni. Jer smatram da patnje sadašnjeg vremena nisu vrijedne usporedbe s budućom slavom koja će se objaviti u nama. Rimljanima 18,14-18

    “I nitko ne može reći ‘Gospodin Isus”, osim u Duhu Svetom.” 1 Kor 12, 3b

    Božji blagoslov!

  • Gledaj, mene ne zanima u što tko vjeruje, razumiješ, zato niti nekoga ponizujem niti nekoga uzvisujem, samo sam rekao činjenicu, da po Bibliji niti su Bog neke tri doslovne osobe kako uči dogma o Trojstvu, a niti igdje piše da je Sotona neki pali anđeo, dapače, daj bilo koji citat o tome ako hoćeš ozbiljno o Bibliji raspravljati.


    Inače ne pripadam ni jednoj kršćanskoj crkvi koja danas postoji, da ne misliš da tjeram neku vjeru neke crkve.


    Jedno je što kršćanske crkve uče svoje vjernike bilo koje denominacije, a drugo što zbilja Biblija govori o tome, i ako netko vjeruje da je Biblija Božja Riječ, onda ju mora sam proučiti i shvatiti što piše a ne da se ponavljaju napamet dogme neke dotične crkve kojoj pripada, eto ukratko, bez zamjere, dakako.

  • Sve u redu, neka je mir Božji sa svima vama! Znam u koga vjerujem. Stvoritelj je umro za moje grijehe na križu.

    da svi časte Sina kao što časte Oca. Onaj tko ne časti Sina, ne časti ni Oca koji ga je poslao. Zaista, zaista, kažem vam: Onaj tko sluša moju riječ i vjeruje onomu koji me poslao ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život. Ivan 5,23-24

    ---

    I reče im on: “Vi ste odozdol, ja sam odozgor: vi ste od ovoga svijeta, ja nisam od ovoga svijeta. Stoga vam i rekoh da ćete umrijeti u svojim grijesima; jer ako ne vjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u svojim grijesima.” Ivan 8,23-24

    ---

    Marko 5,24-34:

    I pođe Isus s njim; a slijedilo ga je veliko mnoštvo i pritiskalo ga.

    A neka žena, koja je dvanaest godina bolovala od izljeva krvi

    i mnogo pretrpjela od mnogih liječnika, i potrošila sve što je imala, a nije joj bilo nimalo bolje, nego se samo pogoršalo,

    kada je čula za Isusa priđe mu odostraga kroz mnoštvo i dotakne njegovu halju;

    jer reče: “Dotaknem li se samo njegove halje, ozdravit ću.”

    I odmah joj prestade krvarenje te osjeti u tijelu da je ozdravljena od te muke.

    Isus istoga trena osjeti u sebi da je iz njega izišla sila, okrene se u gužvi i upita: “Tko mi je dotaknuo halje?

    I rekoše mu učenici: “Vidiš da te mnoštvo tiska i veliš: ‘Tko me dotaknuo?’ ”

    I ogleda se on uokolo da vidi onu koja je to učinila.

    No žena, uvidjevši što joj se dogodilo, preplašena i dršćući pristupi, pade preda nj i ispriča mu sve po istini.

    A on joj reče: “Kćeri, tvoja te vjera ozdravila; pođi u miru i budi zdrava od svoje muke.”

    ---

    ...jer božanstvo je bljesnulo kroz čovječanstvo...

    U početku bijaše Riječ ... - Božja riječ (bozjarijec.com)

    ---

    U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše s Bogom i Riječ bijaše Bog.

    On u početku bijaše s Bogom.

    Sve je po njemu postalo, i nije bez njega postalo ništa što je postalo.

    U njemu bijaše život, i život bijaše svjetlo ljudima.

    I svijetli svjetlo u tami i tama ga ne obuze.

    Pojavi se čovjek poslan od Boga, čije ime bijaše Ivan.

    On je došao kao svjedok svjedočiti za Svjetlo, da svi povjeruju po njemu.

    Ne bijaše on to Svjetlo, nego bijaše poslan svjedočiti za Svjetlo.

    Bijaše to Svjetlo istinito koje rasvjetljuje svakoga čovjeka koji dolazi na svijet.

    On na svijetu bijaše i svijet po njemu postade, a svijet ga ne upozna.

    K svojima je došao i njegovi ga ne primiše;

    a svima koji ga primiše on dade moć da postanu djeca Božja, onima koji vjeruju u njegovo ime,

    koji nisu rođeni od krvi, ni od volje tijela, ni od volje muškarčeve, nego od Boga. Ivan 1,1-13


    “I nitko ne može reći ‘Gospodin Isus”, osim u Duhu Svetom.” 1 Kor 12, 3b

    Nema više ništa reći na ovu temu...

    A sâm Gospodin mira dao vam mir uvijek i na svaki način. Gospodin neka bude sa svima vama. 2. Solunjanima 3,16

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.