Molitva danas: usklađenost s Isusovim uputama ili ritualizacija?

  • Razmišljanje o našem načinu molitve u današnjem vremenu, uspoređujući ga s Isusovim uputama o istoj, može biti intrigantan izazov. Je li naša molitva izraz iskrenosti ili se pretvorila u formalnu ponavljačku rutinu? Isus je naglasio da molitva ne bi trebala biti licemjerna ili se svoditi na prazne riječi, već iskreni odraz srca. Kako to odražavaju naše suvremene molitvene prakse? Je li naša molitva iskrena ili samo obredna?

    Suvremene rasprave o molitvi mogu potaknuti promišljanje o tome kako se naša vlastita molitva usklađuje s idejama koje je Isus predstavio. Jesmo li izgubili duboko duhovno značenje molitve, pretvarajući je u mehanički čin? Možemo li pronaći ravnotežu između strukture molitve i iskrenog povezivanja s božanskim? Jesmo li zadržali autentičnost u molitvi ili smo je izgubili u ritualu?

    Kroz ovu temu, pozivam vas da razmislite o vlastitom iskustvu molitve i kako se ono uspoređuje s Isusovim poukama o molitvi. Kakvo je vaše viđenje molitve danas i kako mislite da bismo se trebali moliti?

  • Ima mnogo načina razgovora da Bogom . Češće pričam sa Isusom , nekada pišem molitve , i nekad se baš molim za nekoga ili nešto ,.ali većina moga vremena i molitvi je u razgovoru otvorenom.i iskrenim.sa Isusom . Osjećam.da je samnom , znam da me čuje ... Nekako razgovor mi više znači kao da sam bliža sa njim u razgovoru. Osobno.isuda doživljavam kao jedinog i pravog prijatelja , ne samo Boga ,. već da mi je sve i da mi stalno potreban i da mi je ON zapravo i sve što imam doista i što mi najviše treba. Na prvom mjestu,.jer bez Njega , ne stvarno ne bih mogla. I zahvalna zapravo za sve zlo što mi se izdogađalo ,.da bih shvatila doista da je ON jedini kome mogu vjerovati i koji me neće napustiti . Podigao me iz provalije u Kini sam . padala sve dublje ... I doista mogu reći hvala samo Njemu . Jer da me to sve nije zadesilo i dade nije zbilo , nikada ne bih postala svjesna da nije dovoljno samo vjerovati u Boga ,.već vjerovati mu jer kad vidiš da nema nikoga , tko je moralo biti , i neka je , onda .shvatiš da da ti jedini potreban Isus i postaneš svjestan da bez njega ni prst pomaći ne možemo .
    Svatko ima svoje načine , svatko zna za sebe . Isus zna naše ponude ,.on jedini zna sve i nama svima. Pa tako svakome je bitan lični odnos da Gospodom .
    I naravno,.na kraju svatko će dati kad Isus dođe odgovor za sebe . U Raj se neudem preko veze , ni diplome , već Isus jest out ,.istina i život. Isus je riječ. Isus je Bog! Isus je ljubav ! Isus je. Vjera i nada i LJUBAV .
    Dakle svatko će dati odgovor za sebe ,.zato je veoma važno da gledamo na Njega i kad nam nešto ružno padne na pamet ,.a nema kome ne padne ,.da budemo svjesni Isusa i da odma gdje god se nai um.usmjerimo njemu mislima. molitvu i pokajanje ..Jer Sotina šapuće na uho,.toga ljudi nisu svjesni , i ti nam dođe na um , automatski biti svjestan zla i Ljubavi i zamoliti umom da nitko ne vidi. i dok hodaš ili gdje. Isusa za oprost i razgovor da njim . To je moj stav o molitvi i svjesnosti Isusa , ali i sotone ,.jer sotona želi da zaboravimo.na njega ,ne smijemo nikada ..Jer da bi pobjedio Isus u nama ,.itekako moramo biti svjesni sotoninog zamki također svaki momenat.


  • Ima mnogo načina razgovora da Bogom . Češće pričam sa Isusom , nekada pišem molitve , i nekad se baš molim za nekoga ili nešto ,.ali većina moga vremena i molitvi je u razgovoru otvorenom.i iskrenim.sa Isusom . Osjećam.da je samnom , znam da me čuje ... Nekako razgovor mi više znači kao da sam bliža sa njim u razgovoru. Osobno.isuda doživljavam kao jedinog i pravog prijatelja , ne samo Boga ,. već da mi je sve i da mi stalno potreban i da mi je ON zapravo i sve što imam doista i što mi najviše treba. Na prvom mjestu,.jer bez Njega , ne stvarno ne bih mogla. I zahvalna zapravo za sve zlo što mi se izdogađalo ,.da bih shvatila doista da je ON jedini kome mogu vjerovati i koji me neće napustiti . Podigao me iz provalije u Kini sam . padala sve dublje ... I doista mogu reći hvala samo Njemu . Jer da me to sve nije zadesilo i dade nije zbilo , nikada ne bih postala svjesna da nije dovoljno samo vjerovati u Boga ,.već vjerovati mu jer kad vidiš da nema nikoga , tko je moralo biti , i neka je , onda .shvatiš da da ti jedini potreban Isus i postaneš svjestan da bez njega ni prst pomaći ne možemo .
    Svatko ima svoje načine , svatko zna za sebe . Isus zna naše ponude ,.on jedini zna sve i nama svima. Pa tako svakome je bitan lični odnos da Gospodom .
    I naravno,.na kraju svatko će dati kad Isus dođe odgovor za sebe . U Raj se neudem preko veze , ni diplome , već Isus jest out ,.istina i život. Isus je riječ. Isus je Bog! Isus je ljubav ! Isus je. Vjera i nada i LJUBAV .
    Dakle svatko će dati odgovor za sebe ,.zato je veoma važno da gledamo na Njega i kad nam nešto ružno padne na pamet ,.a nema kome ne padne ,.da budemo svjesni Isusa i da odma gdje god se nai um.usmjerimo njemu mislima. molitvu i pokajanje ..Jer Sotina šapuće na uho,.toga ljudi nisu svjesni , i ti nam dođe na um , automatski biti svjestan zla i Ljubavi i zamoliti umom da nitko ne vidi. i dok hodaš ili gdje. Isusa za oprost i razgovor da njim . To je moj stav o molitvi i svjesnosti Isusa , ali i sotone ,.jer sotona želi da zaboravimo.na njega ,ne smijemo nikada ..Jer da bi pobjedio Isus u nama ,.itekako moramo biti svjesni sotoninog zamki također svaki momenat.


    Dobro si rekla, svakog trenutka trebamo biti budn i moliti se, i kad radimo, to mogu biti kratke zahvale Bogu.

    Padanje je iskustvo. Borba je karakter. Ne predati se je život!


  • Dobro si rekla, svakog trenutka trebamo biti budn i moliti se, i kad radimo, to mogu biti kratke zahvale Bogu.


    Ja nešto ne mogu da baš radim jer mi Isus i njegova riječ više znače i od posla i od hrane . I želim da budem njegovi ogledalo . Želim da me jaki jao zlato, kao dijamant dok ne dobijem sjaj da može sebe vidjeti u meni . Više mi ništa nije bitno ,.osim da pobedim u potpunosti u Kristu . Jednostavno trebam mir i toliko ko sek m.biti odvojena neki vreme od svih da mogu u potpunosti biti sa Gospodom i da me izgradi I potpuno učvrsti . Da se mogu vratiti među bezumne u Hristu , i da više ne obraćam pažnju na zlo koje čine. Da izdržimo.eve napade i sav njihov otrov u miru Njegovom . A ne da se uvijek nalazim u situaciji da da ne znam što refin

  • External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    I love you Jesus my Lord ,.my God more then everything !

  • .

    MATEJ 6,9

    Vi, dakle, ovako molite:
    `OČE = BOŽE JEDINI OČE YHVH -
    naš, koji jesi na nebesima!
    SVETI SE IME TVOJE!
    !!!!!!!!!!!


    Da li si pokoran NAREDBI
    SINA od Boga Jedinoga Oca YHVH,
    Gospodinu Yehoshui,
    kad ti u molitvi - OČE NAŠ - NAREĐUJE:


    SVETI SE IME TVOJE - Bože Oče - YHVH !!!!!!!

    Da li Svetiš Sveto Ime Jedinog Boga Oca
    YHVH?????????

    SIN od Boga Jedinoga Oca YHVH,
    G Yehoshua – jasno kaže
    NE da se sveti njegovo ime – Yehoshua,
    nego – Ime Njegova Boga Oca YHVH!

    .............


  • Gle , Ja molim se Uglavnom Isusu direktno ! A Isus nije htio sebe uzdizati kao ciovjek jer bio ponizan i sluga svima. On je Bog isti Koji napisao zapovesti . Ali kao sin ,. sve sto je mudro govorio , vi ne shvatite ... da uzdigne ljude nauči da vole Boga iznad SVEGA ! On je prvi put dodao bez ikakvig sjaja i tiho , ali sad kad dodje,divi će u svoj svojoj slavi u svjetlosti i glasno jako .... Ako nije Bog kako je gubio Duha svetoga svojim apostolima on ?
    Šta kaže Toma Isusu nakon udkrdnuca jedan nevjerni Toma ?
    Moj Gospodine d, moj Bog .
    Isus mu odgovori , kazes zato sto me vidiš. Blago onome koji vjeruje, s ne vidi me ! Amin ❗

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.