Josif,Isusov ocuh,Marijin muz,starac sa decom ili momak?


  • Hajde pile moje ,imenuj ga .
    Em starac ,em minimum 6 dece em bez prebijene pare.


    Josip, eto imenovao sam ga.
    Ti govoriš kao da se radi o nekom lokalnom prosjaku...


    Ma tebi je sve irelevantno kad ne znas kako da ih opravdas.
    Koje je tvoje drugo vreme,druga kultura???


    Nije valjda da to moram objašnjavati? Čuosi za kalendar...


    Jel roditelj 1,roditelj2???
    A to za Bozju volju????,pa ne procita li u Bibliji ,da je prvo bila prosnja,pa tek nakon toga posle nekog vremena,Bozji andjeo dolazi sa objavom kod Marije?Jel se secas sta pise u Bibliji,sta je pre bilo?


    Koja je tvoja poanta?


  • Josip, eto imenovao sam ga.
    Ti govoriš kao da se radi o nekom lokalnom prosjaku...

    Nije valjda da to moram objašnjavati? Čuosi za kalendar...

    Koja je tvoja poanta?


    Koja je tvoja poenta???
    Ne znas sta su nekome ocuhova deca???
    Pa pitaj tatu i mamu,ili uciteljicu ,ili pogledaj sta pise u Google?
    Ocuhova deca su za nekoga niko i nista.daleko od rod i pomoz Bog,a kamoli braca i sestre.
    Ali ispravi me ako gresim.
    Pronadj,raspitaj se pa postavi ovde da vidimo to krvno srodstvo ocuhove dece :)

  • Pretpostavljam da je nemoguće da postoji jaka veza između očuhove djece i posinka iako nisu u krvnom srodstvu?

    Ljudi su Boga osudili na smrt; vaskrsenjem svojim On ih osuđuje na besmrtnost.
    - sv. Justin Ćelijski


  • po zakonu,nisu ni u kakvom srodstvu.
    ni po tadasnjem nit po sadasnjem zakonu.


    A jel mogu imati veze van striktnih odredbi zakona? A za zajednicu su svakako bili Isusova braća jer zajednica nije znala o čudesnom rođenju.

    Ljudi su Boga osudili na smrt; vaskrsenjem svojim On ih osuđuje na besmrtnost.
    - sv. Justin Ćelijski


  • A jel mogu imati veze van striktnih odredbi zakona? A za zajednicu su svakako bili Isusova braća jer zajednica nije znala o čudesnom rođenju.


    Citao si Stari zavet.
    Osim osnovnih krvnih srodstva,zna se ko je kome brat,ko kome,rodjak,necak ,prijatelj itd....
    Za sve postoji adekvatna jevrejska rec kao i u nasem jeziku (uglavnom).
    Ali za ovo,za ocuhovu ili macehinu decu to je jasno ko dan.
    Tamo gde nema zajednicke dece, nema ni slovo B od brata.


  • Koja je tvoja poenta???
    Ne znas sta su nekome ocuhova deca???
    Pa pitaj tatu i mamu,ili uciteljicu ,ili pogledaj sta pise u Google?


    Naravno da znam, samo ti opet se udaljavaš od teme sa takvim komentarima...


    Ocuhova deca su za nekoga niko i nista.daleko od rod i pomoz Bog,a kamoli braca i sestre.
    Ali ispravi me ako gresim.


    Da, za nekoga jesu, za nekoga su i rođena nitko i ništa. Ja imam polubrata i on mi je kao brat...


  • Znači ni mi hrišćani nismo međusobno braća?


    Mi mozemo da se nazivamo bracom do sutra.
    Ono ,po Adamu i Evi mi jesmo svi braca i sestre jer poticemo od istog zajednickog roditeljskog para.
    Ali Zakon je propisao krvno srodstvo,a ne ja i ti.
    Po tom Zakonu ,bilo ondasnjem ili sadasnjem Isusu ocuhova deca iz "prethodnog braka" nisu nikakva braca .
    Braca i sestra rodjena po oba roditelja
    Polubraca i polusestre po jednom roditelju
    Rodbina od tetaka,ujaka,striceva.
    Deca od ocuha ili macehe nisu u krvnom srodstvu .
    Ej brate,kako si,sta ima,ocemo li na pivo? ,tako govore drugari koji nisu u krvnom srodstvu al ajd....
    govorimo i mi u hriscanskoj skupstini Zdravo brate,Zdravo sestro sto je mnogo lepse nego Gospodine i Gospodjo al ajd...,opet nismo u krvnom srodstvu... To treba razlikovati.
    Isusu su apostoli u tom smislu bili mnogo veca braca,ali su oni pomenuti posebno,a posebno Isusova majka Marija i njegova braca koja su bila pored nje.A bila su pored nje ,zato sto ih je ona rodila Josifu nakon Isusa.
    I ne rece mi sta je pre bilo? Isprosena Marija ili Sila Svetog duha da ju je osenila?,i zasto bi redosled dogadjaja imao smisla?


  • Naravno da znam, samo ti opet se udaljavaš od teme sa takvim komentarima...

    Da, za nekoga jesu, za nekoga su i rođena nitko i ništa. Ja imam polubrata i on mi je kao brat...


    Za polubracu i moze da se kaze da su kao prava braca i sestre jer su od jednog roditelja.
    Sva Isusova braca i sestre jesu bile po Mariji jer ih je ona rodila sa Josifom nakon Isusa Hrista bas kao sto pise u Bibliji.
    Mt. 1
    25 I [color=#B8312F][size=24]ne znaše[/SIZE][/COLOR] za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.
    Znas li sta znace gornje reci da Josif nije znao za Mariju???Ali ako ne znas pogledaj isti slucaj Adama i Eve.
    1. Moj. 4
    1 Iza toga Adam [size=36][color=#B8312F]pozna[/COLOR][/SIZE] Jevu ženu svoju, a ona zatrudne i rodi Kajina, i reče: Dobih čoveka od Gospoda.
    I cemu sad ovo ovoliko pisanje radi veoma razumljivih stvari???


  • Taj stih govori samo da nisu imali polne odnose do Hristovog rođenja.


    Odlicno,super ,vidis kako je to lako .
    Pa zasto onda insistiras da je Josif doveo u brak sa Marijom 6 dece iz prvog braka?
    Dakle nakon Isusovog rodjenja i Marijinog ociscenja nakon porodjaja,tek nakon svega toga oni (Josif i Marija) su imali normalan polni odnos iz kog su se rodila Isusova braca i sestre.


  • Odlicno,super ,vidis kako je to lako .
    Pa zasto onda insistiras da je Josif doveo u brak sa Marijom 6 dece iz prvog braka?


    Kakve to veze ima? Govori se o polnom odnosu Josifa i Marije.


    Dakle nakon Isusovog rodjenja i Marijinog ociscenja nakon porodjaja,tek nakon svega toga oni (Josif i Marija) su imali normalan polni odnos iz kog su se rodila Isusova braca i sestre.


    Ovo nigdje ne piše.

    Ljudi su Boga osudili na smrt; vaskrsenjem svojim On ih osuđuje na besmrtnost.
    - sv. Justin Ćelijski


  • Kakve to veze ima? Govori se o polnom odnosu Josifa i Marije.


    Ovo nigdje ne piše.


    Jel ti imas zenu i decu???
    Ako imas ,onda treba da znas da je nakon porodjaja zeni potrebno neko vreme da se ocisti i odmori,a ne odmah da skaces na nju.
    To su neke osnovne stvari koje ne moraju ni da se pisu???
    Ali posto ni sa tim zakonom nisi upoznat,evo da ti pokazem gde pise
    3. Moj. 12
    1 I reče Gospod Mojsiju govoreći:
    2 Kaži sinovima Izrailjevim, i reci: Kad žena zatrudni i rodi muško, nečista da je sedam dana; kao u dane kad se odvaja radi nemoći svoje, biće nečista.
    3 A u osmi dan neka se obreže dete.
    4 [color=#B8312F]A ona još trideset i tri dana neka ostane čisteći se od krvi[/COLOR]; ni jedne svete stvari da se ne dodeva i u svetinju da ne ide dok se ne navrše dani čišćenja njenog.
    5 A kad rodi žensko, onda da je nečista dve nedelje dana, kao kad se odvaja radi nemoći svoje, i šezdeset i šest dana neka ostane čisteći se od krvi.
    6 A kad se navrše dani čišćenja njenog radi sina ili radi kćeri, neka donese svešteniku na vrata šatora od sastanka jagnje od godine za žrtvu paljenicu, i golupče ili grlicu za žrtvu radi greha.
    7 I sveštenik će prineti žrtvu pred Gospodom, i očistiće je od greha njenog; i tako će se očistiti od tečenja krvi svoje. To je zakon za ženu kad rodi muško ili žensko.
    8 Ako li ne može dati jagnjeta, onda neka uzme[color=#B8312F] dve grlice ili dva golubića[/COLOR], jedno za žrtvu paljenicu a drugo za žrtvu radi greha; i očistiće je sveštenik od greha njenog, i biće čista.
    Da li ti je sada jasnije kolko je zena necista nakon porodjaja???


  • Ja mislim da je tzv. bezgrijesno zacece izmisljotina i da je Josip bio Isusuov otac.


    To sto ti mislis je sasvim suprotno od onoga sto pise u Bibliji.
    Matej 1:
    18 A rođenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprošena za Josifa, a još [color=#B8312F][size=24]dok [/SIZE][/COLOR]se nisu bili sastali, nađe se da je ona trudna od Duha Svetog.
    19 A Josif muž njen, budući pobožan i ne htevši je javno sramotiti, namisli je tajno pustiti.
    20 No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
    21 Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj narod od greha njihovih.
    Zar danasnja medecina nije dokazala da je moguca bestelesna oplodnja sto je vekovima bilo nezamislivo???
    Zar Jehova Bog nije mudriji ???

  • Ja mislim da je Josip Isusov otac i da tu nije bilo nikakvog kozmickog bezgresnog zaceca.

    A neki izvori navode i to da je Isus imao brata blizanca, apostola Tomu.

    Josip je cim je saznao da je Marija trudna hteo da je otpusti ,inace pretila bi joj smrt kamenovanjem. Tu se umesao Jehova Bog preko svog andjela i rekao mu da je zaceta od svetog Duha i da cuva i nju i dete koje treba da nazove Isus .

    Matej 1:
    18 A rođenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprošena za Josifa, a još dok se nisu bili sastali, nađe se da je ona trudna od Duha Svetog.
    19 A Josif muž njen, budući pobožan i ne htevši je javno sramotiti, namisli je tajno pustiti.
    20 No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
    21 Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj narod od greha njihovih.

    I tako Josip nije imao bracne odnose da Marijom sve dok nije rodila Isusa i dok joj nisu prosli dani ciscenja od porodjaja prema

    25 I ne znaše za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.

    E sad sta znaci " I ne znase za nju dok..." to ogromna vecina koja ne zna sta to znaci treba samo da uporedi sa

    1.Moj 4:1 Iza toga Adam pozna Jevu ženu svoju, a ona zatrudne i rodi Kajina, i reče: Dobih čoveka od Gospoda.

    Tako da ni Marija nije bila uskracena za bracne duznosti i rodila je Josipu jos najmanje 4 sina i 2 cerke.

    A sto se tice price spletkarosa da je Josip bio mator sa vec decom iz prvog braka....,pa postavljaju se onda neka normalna pitanja.

    -Ciji bi roditelji dozvolili ,ili pak cerka pristala da se uda za starca sa vec sestoro dece,a uz to jos siromasnog pa kolko god da bude cestit.

    -Uvek se znalo da se u brak ide radi bracnih obaveza i potomstva i naravno tada bi Josipova deca iz prvog braka bili niko i nista za Isusa Hrista.

    Nebi mu bili cak ni polubraca jer ih nije rodila Marija ,a zamislite sad da Isusu sa 30 godina ,svo to 6 dece-odraslih ljudi dolaze sa Marijom da ga izvuku od onih sto ga proglasise ludim??? Poenta je da su hteli da naprave kvartet sa Boginja majkom Marijom,jer im je trojstvo malo i to je vec super jako mnogobostvo.

  • Marija je bila Bogorodica. Bog je ljubomoran Bog. To o drugoj djeci tj. Isusovoj braći su samo spekulacije, ima više teorija ali sve na klimavim nogama...Trebali biste s više poštovanja govoriti o onoj koja je Blažena među ženama ako ste kršćani, bez obzira na tradicionalne crkve...(ne govorim to na grub način)

    Uostalom da je tako kako govorite ne bi se desilo ovo:

    Iv 19, 25-34

    U ono vrijeme: Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena. Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci: »Ženo! Evo ti sina!« Zatim reče učeniku: »Evo ti majke!« I od toga časa uze je učenik k sebi!

  • Djevica Marija je doslovno i u punom smislu te riječi Isusova majka. Pisano je da će je svi naraštaji zvati blaženom... Nemoguće je da je imala sinove jer ju je Isus ostavio na skrb svom učeniku..

    Ona je Božja, a Bog je Svet.

    Ezekiel 44:1-3 “Tada me odvede natrag do vanjskih vrata Svetišta, koja gledaju na istok; i bilo je zatvoreno. I reče mi: "Ova će vrata ostati zatvorena; neće se otvoriti i nitko neće kroz njih ući; jer je Jahve, Bog Izraelov, ušao kroz njih; stoga će ostati zatvorena. Samo knez neka sjedne u njega da jede kruh pred Jahvom; kroz predvorje neka ulazi i istim putem neka izlazi."

    Iako možda je to samo mišljenje, ne mislim da time griješim dušu što mislim da je pripadala samo Bogu, ljudi od sitnice rade veliku stvar. Uostalom moje razmišljanje je plemenito, pristojno i puno ljepše od ovih raznih spekulacija...

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.