Divine Truth (Božanska Istina)

  • Ovaj Isus, ako nije jos na razini na kojoj je bio u svojem proslom zivotu, ako je dozivio stanoviti pad, trebao bi raditi na sebi pa da se vrati na razinu koju je izgubio. Neka ide 40 dana postiti u pustinju ili nesto... ima tamo pustinja po Australiji.

    Da, doživio je pad zbog apsorpcije emocija(pozitivnih i negativnih) od rditelja, koja se događa svima nama kada se inkarniramo (vjerujem da je samo jedna inkarnacija, a ne da ih imamo više). Upravo i radi na tome da povrati svoje pravo stanje, ali proces nije tako lagan kako možda zvuči, pogotovo za njega i ostalih 13 koji su se vratili, jer imaju 2000 godina sjećanja koje treba filtrirati kroz emocionalne povrede koje su naslijedili od sadašnjih roditelja. Mi ostali imamo samo za procesirati onoliko koliko smo dosad živjeli, što je u prosjeku oko 80tak godina.

    Kaže da mu je u prvom stoljeću bilo potrebno 13 godina da dođe u to stanje, Jednote s Bogom, kada je svjesno shvatio kako proces funkcionira. Tek je u 30. to postigao i tada je mogao liječiti. Koliko znam, post može pomoći kao trigger za određene emocije, ali nije presudan, niti je on naglasio njegovu važnost. Jednom kada je ušao u stanje Jednote s Bogom, nutritivne potrebe su mu se mijenjale i nije više trebao jesti hranu nego je svu energiju dobivao iz duše i konekcije s Bogom. Jeo je onda kada je želio, jer je hrana fina, ali veganski.

    U ovom životu je svjesno započeo proces pred nekih 20ak godina i rekao je da ne zna koliko će mu još trebati, ovo je i za njega eskperiment, nitko prije nije prošao kroz takvo iskustvo.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Nije li onda prerano poceo javno djelovati? Jos dok nije u stanju savrsenosti.

    Dobro pitanje. Nije, a razlog je slijedeći. Kaže da je mogao ostati zatvoren u svoju kuću i čekati da ponovno dosegne isto stanje kao u prvom stoljeću, ali bi to bilo sebično i porazilo bi dio svrhe njihovog dolaska na ovaj način. Sebično jer bi na taj način ukrao mogućnost da i drugi ljudi ranije dođu do ovih istina, koje su bezvremenske i moguće ih je prenijeti i dok nismo na savršenom nivou. Također, jedan od razloga zašto su se vratili na ovaj način ("reinkarnacija" koja nije onakva kakvom ju smatraju uobičajeno na Zemlji) je ta da ne samo isprave i poduče istinu, već da na svom primjeru demonstriraju proces postajanja Jedno s Bogom, iz stanja grijeha(konkretno iz stanja pakla koje se nalazi pri dnu 1. dimenzije jer to je trenutno kolektivno stanje čovječanstva), jer to dosad nije postignuto na Zemlji. U prvom stoljeću je Bog uklonio Isusov naslijeđeni grijeh od roditelja, koji svi mi primamo automatski, pa je zbog toga od starta bio u stanju savršene ljubavi (koja je 6- dimenzija duhovnog svijeta), isto stanje kao u kojem je bio i Adam. Prema tome, ono što je mu je tada bilo potrebno jest razviti se od savršenog čovjeka(6. dimenzija) u ponovno rođenog božjeg anđela (8. dimenzija). Za to mu je trebalo 13 godina u 1. st. i kaže da je podučavao i prije toga, ali ga je slušala samo nekolicina ljudi. Tek kad je ušao u stanje 8. dim je mogao raditi neka od čuda koja su zabilježena u Bibliji i tada je počeo privlačiti veća mnoštva koji su ga slušali. Kaže da je situacija slična i u ovom životu, s time da ne zna koliko će mu ovaj put trebati vremena, ovo je i za njega (njih) eksperiment.

    Kako su se odlučili vratiti kroz "reinkarnaciju" navukli su na sebe svo "blato" grijeha Zemlje, što je bio prilično bolan i traumatičan proces kako ga opisuju, ali je bilo nužno kako bi ljudi mogli vidjeti na njihovom primjeru rast, i direktnu sliku procesa, onoga što je potrebno činiti kako bi se došlo do "ponovnog rođenja". Imali su opciju i ne vratiti se na taj način nego jednostavno manifestirati tijela, kao što je to učinio u prvom st. nakon smrti, ali kaže da bi to bilo još gore jer bi djelovali poput svemiraca, totalno savršeni u svakom pogledu i ljudi ne bi vjerovali da je moguće da i oni to postignu, a pogrešno vjerovanje da je on Bog bi samo još jače uzelo maha. Prema tome su zaključili da je povratak na ovaj način i dokumetiranje njihovog razvoja najbolja opcija za ponovni dolazak i širenje ovih istina na planeti. Jednom kad se vrati u to stanje jednote s Bogom će se ljudima dići vjera i u očima mnogih dobiti će veći kredibilitet (iako ja vjerujem da kredibilitet već postoji, s obzirom na količinu znanja, poniznosti, ljubavi i dobrog ponašanja koje pokazuju), ali ni to nije garancija da će svi povjerovati, jer prava vjera dolazi kroz osobno iskustvo s istinom, ljubavi i Bogom, a sama čuda mogu biti interesantna, ali to što netko drugi radi čuda ne znači puno ako ih ja sam ne mogu činiti.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

    Edited once, last by Cloud (March 4, 2024 at 1:10 PM).

  • Ovo je nastavak mog razgovora s Fazlijom s teme Budizam.

    Fazlija: "Ovdje uvidjam moguce proturjecje. To stanje jednote s Bogom nije dostigao niti Isus iz Australije, a tebe uci kako da ga postignes. Nije li to malo cudno?

    Kada smo vec kod proturjecja... objasnjava Isus iz Australije na ovom videu razliku izmedju prirodne i bozanske ljubavi: kada razvijemo prirodnu ljubav, postajemo jako intelektualni (ne znam zasto bi smo to postali, ali hajde?!), a kada razvijemo bozansku ljubav, postajemo razvijeni emotivno.

    A on je sam sav intelektualan. Crta grafikone, drzi predavanja, objasnjava tesku teoriju nasiroko. Ucitelj koji poducava iz srca je Isus iz Nazareta, koji prstom pise po pijesku ko' kakva budala pa kada mu dovedu bludnicu da je kamenuju, on ih u jednoj jedinoj recenici razoruza da sami razidju i bace kamenje pognutih glava, a njoj kaze... ne osudise te, ne osudjujem te ni ja. Idi i ne grijesi vise.

    To je ucitelj koji poducava emotivnu inteligenciju i koji jednom jedinom recenicom prenosi vise ljubavi, nego ovaj s flomastrima i plocom.

    Kao i zen ucitelj koji sipa caj u solju sve dok se ne pocne prelijevati po stolu i preko stola... pa kaze intelektualcima da su poput solje prepuni i da nista vise u njih ne stane. Pravi ucitelji ljubavi ne koriste puno rijeci, a i kada ih koriste, koriste ih mudro. S malo rijeci prenose mudrost srca. ne saraju grafikone po i ne drze duga predavanja."

    Cloud:

    Ne nužno, ako je stanje istinito, onaj koji podučava ne mora biti u tom stanju. Bitno je samo da to stanje postoji, a on je bio u tom stanju, oko 2000 godina, i ima jasna sjećanja kako je to stanje izgledalo, te prolazi kroz proces u kojem ponovno dolazi u njega. Ako se pogleda početne videe i zadnje koje je postao na svom kanalu, može se vidjeti razlika. Isto tako trener sportske ekipe ne mora nužno i sam biti pobjednik, niti u istom stanju fizičke spreme kao igrači, da bi doveo ekipu do pobjede. Naravno da ako je bio pobjednik i u toj fizičkoj kondiciji da ima prednost i osobno iskustvo, što je najpoželjnija opcija jer zna što je potrebno napraviti da bi se pobjedilo.

    Mislim da je ovdje problem kako definiraš intelektualno, a kako emocionalno. Ono što se smatra pod izrazom da je osoba intelektualna je u načinu na koji se "nosi", osoba ne dozvoljava većinu emocija da se ispolje van, više je smirena, tiha, polako govori, a osjeti se da su um i misli dominanti. Dobar primjer ovoga bi bio Eckhart Tolle. Kao kontrast, ako uzmemo osobu koja je više emocionalna, ona je animirana, razgovorljiva, dopušta da joj emocije teku i jasno pokazuje na izrazu lica i tjelesnoj ekspresiji što osjeća i kako, nema previše razmišljanja i velikih stanki i pauzi kada priča, sve teče i izlazi van iz duše . Osoba je "prizemljena" i ponizna te nema "vibu" da je uzvišena, velika ili bolja od drugih. Upravo to doživljavam kada njega slušam i to što je netko emocionalan ne znači da intelekt bacimo u vodu, dapače, znanstvene činjenice su važan dio onoga što prezentiramo, ali to radimo na način malog djeteta, veselo, razigrano i opušteno.

    Kao što rekoh, još uvijek nije u tom stanju pa ne mogu tvrditi kako će njegova predavanja izgledati kada bude. To ćemo vidjeti. Ono što smatram je da većina nas živi jako u intelektu i da nam prvo treba njega "podražiti" kako bismo se otvorili za određene emocionalne koncepte. Mislim da imaš određen sud o tome kakav bi Isus (ili učitelj općenito) morao biti, a to te potencijalno sprečava da stvarno "poslušaš" što govori. Naravno, slobodan si zadržati taj stav. Ono što većinom vidim jest da se ljudi često zadrže na njemu, a onda učenja padnu u drugi ili treći plan, što je šteta, jer su prekrasna i transformativna, ako ih se iskreno posluša i primjeni u životu. Moj savjet je da se prvo iskusi ono što priča, a onda donosi sud, o samim učenjim, a i o njemu kao učitelju, ali i kao Isusu, jer je to često kamen spoticanja.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Na osnovu kojeg dokaza vjerujes da je Isus vec tu?

    Na ovo sam već odgovorio na prvoj stranici teme, mislim da je #14 post.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Ako nekoga zanima kako su izgledali zadnji sati Isusovog života na Zemlji u prvom stoljeću:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Utjecaj Isusove smrti na njegovu obitelj i prijatelje:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Sta je rekao, da je njegov vlastiti otac bio jedan od clanova sanhederinskog suda? Koji otac? Josip?

    Da, Josip.

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Pa kako je Josip mogao biti clan sanhederinskog suda? Clanovi tog tijela su bili pripadnici najviseg saducejskog svecenstva u Jeruzalemu. Predstavnici ucene svecenicke elite, a Josip je bio nepismeni stolar iz Galileje? Po kojem je on osnovu mogao biti clan tog tijela, kada najvjerovatnije nije znao niti citati, niti pisati.

    Osim toga, australski Isus kaze da je to vijece godisnje zaradjivalo 30 tona zlata od obavljanja hramskih duznosti. Osim sto Josip nije mogao nikako biti clan tog tijela, jer nije bio uceni svecenik, nego nepismeni stolar... ali cak i da je nekim cudom i bio... zasto bi se on i dalje bavio stolarskim zanatom, ako je mogao dobivati zlato za svoju hramsku i svecenicku sluzbu?!

  • Pa kako je Josip mogao biti clan sanhederinskog suda? Clanovi tog tijela su bili pripadnici najviseg saducejskog svecenstva u Jeruzalemu. Predstavnici ucene svecenicke elite, a Josip je bio nepismeni stolar iz Galileje? Po kojem je on osnovu mogao biti clan tog tijela, kada najvjerovatnije nije znao niti citati, niti pisati.

    Osim toga, australski Isus kaze da je to vijece godisnje zaradjivalo 30 tona zlata od obavljanja hramskih duznosti. Osim sto Josip nije mogao nikako biti clan tog tijela, jer nije bio uceni svecenik, nego nepismeni stolar... ali cak i da je nekim cudom i bio... zasto bi se on i dalje bavio stolarskim zanatom, ako je mogao dobivati zlato za svoju hramsku i svecenicku sluzbu?!

    Ne znam ti konačan odgovor na ovo pitanje, jer se nisam toliko time bavio. Ima u par intervjua gdje detaljnije govori o životu u prvom stoljeću. Mislim da ima puno bitnijih stvari koje treba proučiti i ispitati, a koje imaju neki utjecaj na naš život. Ovo konkretno nema neki utjecaj na ono kako živim svoj život, niti mi je od neke pomoći.

    Ono što znam da je govorio kako je Josip bio imućan, ne po nasljedstvu, nego po biznisima koje je stvorio. Između ostalog drvodjelstvo, graditeljstvo, itd...Što se tiče pismenosti, to ne znam pa ne mogu tvrditi. Znam da je nakon smrti Isus pokopan u grobnici svog oca, a ne nekog Josipa iz Arimateje.

    Uvijek možeš AJ-u poslati email s upitom :)

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Ma ne zelim jadnog covjeka gnjaviti. Ima on i svojih problema.

    Ako u međuvremenu nađem potpuniji odgovor, javim ti :)

    He who dwells in love, dwells in God and God in him.

    Seek God's Love first, and everything else will be added to you.

    Ako nekoga zanima, istinu o Bogu(koja nije religijska već znanstvena) može pronaći na Divine Truth youtube kanalu: https://www.youtube.com/@Divinetruthmain

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.