Svjedočanstvo obraćenja


  • Mislim da nas Piramida nije niti sociopat, niti psihopat, nego iskrena ljudska dusa.

    Dobro, mozda malo naivna dusa. Trebao je sutjeti tamo u crkvi, a ne ih opominjati. I to bi bio dio duhovnog treninga da sutke podnosi nepravdu... barem jedno vrijeme i barem dok starjesine ne cine neke vece moralne prekrsaje.


    Dok bi se tebi vec moglo cak i moderatorski sankcionirati bezrazlozno nazivanje sugovornika tako grubim imenima. Tvoje pisanje protiv Piramide je vrlo ad hominem i protiv svih pravila foruma. Kako bi ti podnio da te se iskljuci na neko vrijeme zbog vrijedjanja sugovornika? Je l' bi ti to mirno podnio, onako u duhu svoje vizije da je Isus u svemu, ili bi se uvrijedio?


    Ja isto premda se teološki ne slažem sa piramida 4 i nauk mi je totalno drugačiji od njegovog vjerujem da je piramida 4 dobar čovjek i iskren vjernik.

  • Malo me muci to sto je Piramidu izbacilo iz Crkve. Iskustvo obracenja je fantasticno, on je pravi Bozji miljenik i junak. Ali nije dobro za njega da tako samuje. Bolje bi mu bilo u nekoj zajednici. Mozda bi ste vi mogli netkoda ga primi u koju od vasijeh crkava?

    Mozda je malo pretenciozan bio kada je ispravljao i prekoravao starjesine. Trebao je sutke podnositi njihove pogreske, pogotovo ako oni time nisu krsili nikakva moralna pravila (npr. krali crkvene novce i sl.). I to bi bio dio treninga da sutke podnosi sitne nepravde i razlike u gledistima.

    Ja se, recimo, ne slazem s gomilom budistickih zajednica, ali kada odem negdje na druzenja i okupljanja, ne ispravljam voditelje tih grupa i ne potkopavam im autoritet. Cak i u zajednici s kojom najvise imam veze, ne pravdam se tamo s uciteljima i voditeljima. Imam svoj stav, ne slazem se s nekim sitnim ideoloskim stvarima, ali ne nabijam to na nos tamosnjim voditeljima. Imam svoj stav i nepokolebljivo zivim na taj nacin. Mislim da oni grijese u nekim sitnim stvarima, ali ja imam svoj pogled i nacin zivota i ne petljam se njima u njihov.

    Ne znam da li krscani imaju tu neku moralnu obavezu da prekoravaju i ispravljaju druge? Da li je to dio krscanske etike? Jer ovdje na forumu vidimo da je prvo sto krscani naprave jeste da se dobro jedni s drugima isposvadjaju oko toga tko ispravnije tumaci Bibliju.

    Meni se cini da religija (bilo koja, ne samo budizam) treba da vodi do smirenja strasti i povecanju spokoja. Tako smiren covjek nema potrebu da se i sa kime pravda i dokazuje. Moze lako da presuti sitne razlike u pogledima i ostane u svojem spokojustvu.

    Buddha je rekao da nikada ne treba govoriti lazi, cak niti u sali. Ali i za istinu treba znati kada je izreci. Ako nisu povoljne okolnosti, ako osoba nece da shvati istinu, ili je ne moze prihvatiti... bolje je sacekati povoljniji trenutak i onda reci istinu kada osoba bude sposobna da je shvati.


  • Malo me muci to sto je Piramidu izbacilo iz Crkve. Iskustvo obracenja je fantasticno, on je pravi Bozji miljenik i junak. Ali nije dobro za njega da tako samuje. Bolje bi mu bilo u nekoj zajednici. Mozda bi ste vi mogli netkoda ga primi u koju od vasijeh crkava?


    Jedna od ključnih uloga apostola jest osnivanje i vođenje crkvi. Stoga bi bilo prirodno da on sam osnuje crkvu koja će biti besprijekorna i otvorena za sve zainteresirane, uključujući i forumaše, omogućujući im da postanu aktivni članovi zajednice koja "nema niti jednu manu". Naravno, ovo je samo šala.

    Mozda je malo pretenciozan bio kada je ispravljao i prekoravao starjesine. Trebao je sutke podnositi njihove pogreske, pogotovo ako oni time nisu krsili nikakva moralna pravila (npr. krali crkvene novce i sl.). I to bi bio dio treninga da sutke podnosi sitne nepravde i razlike u gledistima.


    Šutnja nije uvijek pravi odgovor. Naravno, važno je izraziti svoje misli s mudrošću i taktom, ali, s obzirom na njegov dosadašnji način komuniciranja na forumu, izgleda malo vjerojatno da su njegove kritike bile opravdane ili da su bile izražene s ljubaznošću i razumijevanjem.


    Ne znam da li krscani imaju tu neku moralnu obavezu da prekoravaju i ispravljaju druge? Da li je to dio krscanske etike? Jer ovdje na forumu vidimo da je prvo sto krscani naprave jeste da se dobro jedni s drugima isposvadjaju oko toga tko ispravnije tumaci Bibliju.


    Ovo bi bio neki model:
    Mt 18:15-18 - "Ako je brat tvoj pogriješio proti tebi, idi i potegni ga na odgovor u četiri oka! Ako te posluša, dobio si brata svojega. Ako te ne posluša, uzmi sobom još jednoga ili druga dva, da se sve ustanovi izjavom dvojice ili trojice svjedoka. Ako ni njih ne posluša, kaži crkvi! Ako li ne posluša ni crkve, neka ti bude kao neznabožac i carinik!"


  • Dobro, to je ako je pogrijesio protiv mene licno. Npr. uvrijedio me je, pokrao me je, slagao je mene osobno...


    Da, ali ostaje taj princip. Dakle, ako vidiš brata da radi nešto loše, pozoveš ga nasamo, ako ne sluša, opomeneš ga s još jednim bratom/sestrom itd.


    Ali zasto se vi svi ovdje isposvadjate oko Biblije? To nije nista licno.


    Naši ljudi se oko svega svađaju, Biblija im dođe samo kao sredstvo i izgovor za bullying.
    Dalo bi se dugo raspravljati o pokretačkim motivima i nerazvijenoj svijesti velike većine.


  • Moja crkva baptistička je liberalna i nebi morao protiv svoje volje vjerovati da u nešto vjeruje ali nebi smio unutar crkve podučavati članove i ispravljati pastore, svoj nauk i vjeru bi mogao slobodno imati i reći je ali ponavljam predavanja i napadi teološki na članove su zabranjeni ,mogao bi zadržati svoja uvjerenja samo ne znam dali bi izdržao ovo što sam naveo.


  • Možda se i ne snalazim dobro na forumu jer me nema na stranicama za komentiranje, društvenim mrežama i sl., ali zar nije forum i osmišljen za rasprave? To što ima sto ljudi i sto čudi to je druga stvar, zato često to i nisu civilizirani razgovori. Isto tako, koliko sam shvatila nekim je dobro došao internet da glume internet ratnike skrivene iza tipkovnice, većinom u udobnosti svog doma. Nikad nisam išla na nikakve vjerske skupove niti imam društvene mreže niti web pa sam opet bila maltretirana od pojedinaca. Zašto? Mislim da je vaš kolega CharisWhispers dobro to objasnio, da nije do uvjerenja već su drugi motivi i ciljevi često prisutni u svemu tome, no to je već neka druga tema i vezana je uz psihologiju. Na žalost, sve dok je svijet ovakav kakav jest najbolje se pomiriti s nekim stvarima, gledati neke stvari kao lekciju i pouzdati se u dragog Boga i njegov Sud koji je jedini pravedan.
    Što se tiče ovog vašeg prijatelja Piramide kojeg komentirate ovdje ne djeluje mi da je on zlonamjeran, ne poznajem ga možda griješim. Jednostavno ima svoja uvjerenja i misli da je on u pravu, tako misli velika većina ljudi zar ne? Sad, neki su navalentni neki nisu, to je više do ljudskog karaktera. Mislim da je problem kad rasprava ode dublje od samo neke površne beznačajne internet svađe ili sukoba koji danas je sutra se zaboravi, kad se ljudi osvećuju i rade zlobe, e to je već problem duhovnog stanja pojedinca ili skupine (npr. takv obrazac često imaju toksične vjerske sekte)

    ---

    A znaj i to da će u posljednjim danima doći teška vremena;
    jer će ljudi biti sebeljubivi, pohlepni, hvalisavi, oholi, hulitelji, nepokorni roditeljima, nezahvalni, nesveti,
    bešćutni, nepomirljivi, klevetnici, neobuzdani, goropadni, preziratelji dobrih,
    izdajnici, brzopleti, bahati, ljubitelji užitaka više negoli ljubitelji Boga:
    imat će obličje pobožnosti, ali snage su se njezine odrekli. Takvih se kloni. 2. Timoteju 3; 1-5


    Lijep pozdrav i svako dobro!

  • Slava Bogu Svemogućemu i Presvetom Gospodinu Isusu Kristu i Duhu Svetom.


    Želim vam posvjedočiti da je Sveti Gospodin Isus Krist čista ljubav i Svjetlo bez trunke tame ili nečistoće.


    Bio sam na Karizmatskom susretu gdje je bilo oko 3000 ljudi. Ja sam tada imao 17 godina, izranjavan, mentalno, fizički, duhovno. Mogao bih pisati satima o patnjama i mukama, ali cilj je proslaviti Svemogućeg Stvoritelja Nebeskog Oca i Spasitelja svog života Gospodina Isusa Krista.


    Na početku susreta bilo je slavljenje uz bend koji su predivno svirali i pjevali. Ja sam sve to promatrao začuđeno jer nisam nikad doživio tako slavljenje Boga. Nakon slavljenja bilo je predavanje na neku temu, i misa. (ili obrnuto)

    Nakon toga svega svećenik nam je rekao da zatvorimo svoje oči i da je Isus tu među nama. Otvorite mu svoje srce, On poznaje vaša srca, On ih želi ispuniti, On ti želi dati svoj mir....

    Ja sam sjedio na stolici i u sebi sam molio sve molitve koje sam bio naučio...no ništa se nije događalo...onda opet počnem ispočetka moliti i opet ništa dok istodobno čujem glasove zahvaljivanja i slavljenja Isusa ljudi koji su bili u dvorani. Cijelo to vrijeme dok se to događalo, svećenik je govorio da će Isus ispuniti naša srca i da otvorimo vrata svoga srca....

    ...I u jednom trenutku ja sam se samo ustao, raširio svoje ruke i rekao:

    "Isuse za tebe otvaram svoje srce"

    Moje oči su cijelo vrijeme bile zatvorene, i kad sam izgovorio "Isuse za tebe otvaram svoje srce", moje oči su počele treperi ti kao krila kolibrića i najednom se otvore i ja promatram veliku bijelu svijetlost iz koje isijava ljubav, radost, mir....to je toliko predivno da se ne može ni sa čime usporediti. Rekao bih da ja nisam tu svijetlost samo promatrao, nego kao da sam bio okružen njome ili bio u njoj...I dok se sve to događalo, moje fizičke oči bile su još uvijek zatvorene. A ja sam samo zahvaljivao Isusu što me ljubi.

    Braćo i sestre u Kristu, nemojte nikoga osuđivati, niti se osvećivati, niti ogovarati.

    Hranite se Božjom Riječi. Isus je živ danas kao što je uvijek bio.

    Mnoge stvari nećemo moći shvatiti u ovom fizičkom svijetu, mnogo pitanja svi imamo.

    Isto tako sve odgovore može ti dati Tvorac Života. A svi ste već bili u toj svjetlosti, jer mi smo duhovna bića koja nosimo ovo tijelo.


    Iv 1:9 Bijaše Svjetlo istinsko, koje rasvjetljuje svakoga čovjeka koji dolazi na svijet.

    U stihu iznad je dokaz da te Sveti Gospodin Isus Krist već osvijetlio kad si dolazio/la na ovaj svijet ili da kažem njivu.

    Ovaj fizički svijet stalno tjera čovjeka da griješi, da čini ono što je protivno Bogu.

    Gospodin Isus Krist je uvijek isti.

    I ako pogriješiš, znaj da Isus poznaje tvoje srce, svaku tvoju misao i svaku riječ prije nego što izađe iz tvojih usta. Uvijek se pokajte za svoje prijestupe. I molite jedni za druge.


    Ja sam primijetio po mnogim forumima, tubovima, ovim,onim da ima jako mnogo mudrolija, čarolija....no sve će nestati u jednom trenutku. Ostat će pitanje ....Koliko smo ljubavi imali jedni prema drugima? Nagrada nije na ovom svijetu. Ovdje je bitka, rat koji traje od pada. A o oružju svetih čitajte u Efežanima 6.


    Neka tebe, sestro/brate blagoslovi Nebeski Otac svakim duhovnim blagoslovom na nebesima u Kristu Isusu u Isusovo moćno ime.

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.