• +!

    "Od tisuću kunića ne može nastati konj. Od tisuću pretpostavki ne može nastati dokaz." (engleska poslovica)


    Pa da, to je upravo ono što rade teoretičari. Staviš ih deset u jednu prostoriju i dobiješ deset različitih viđenja stvari...


    Ne zanima me tko ima kakve standarde ni želje vjerovanja.


    Ok.

    No, ako netko odbacuje dokaze, ukoliko ih je detaljno proučio, onda mnogo govori o toj osobi.


    Da, slažem se...


    Ovo je neopisivo neozbiljno.


    Što je tebi tu neopisivo neozbiljno?


    Standardi graditeljstva su poznati stručnjacima,
    a neki u Turskoj (veoma trusno područje) bi mogli strogo biti kažnjeni zbog neodgovorne gradnje.
    Ako se u prizemlju želi dobiti poslovne prostore (stupovi, nedovoljno nosivih zidova,...), onda statika neće biti solidna na trusnom području,
    pa makar zgrada bila jednokatnica.
    I štednja na građevinskom materijalu zna biti slučaj u rušenju zgrada, mostova (mafija),....


    Nije to poanta, nego činjenica da se zgrade na onakav način mogu urušiti bez ikakve zavjere...


    Ove tri zgrade bi bile prve na svijetu, koje su pale na svoje temelje od požara u slobodnom padu.


    Pa nije baš da imamo kinetički udar aviona u puno drugih zgrada pa da vidimo, slučaj je dosta specifičan. Također, nije baš da na svakom koraku gore zgrade pa da možemo biti apsolutno sigurni da se takvo što još ne bi događalo. Ono što znamo je da su do sada neke zgrade koje je zahvatio požar imale djelomična urušavanja, što govori o tome da vatra može dovesti do urušavanja zgrade. Kakve su sve okolnosti još potrebne da bi se srušilo do temelja, to procjenjuju i znaju oni čija je to struka...


    Preko 3.600 stručnjaka (ne samo iz SAD-a) je potpisalo peticiju zahtijevajući stručnu istragu za 'blizance' i 'WTC7' i ništa drugo (Pentagon, nestanak mnogi zlatnih poluga,...).
    https://www.ae911truth.org/


    Što da ja radim sa ovim podatkom?
    Pa po dosta pitanja se potpisuju peticije i to nije nikakav dokaz. Sjetimo se skore pandemije i još nekih bližih vremena kada su isto neki potpisivali različite peticije. Nasuprot njih, imali smo čitavu armiju stručnjaka koji se nisu slagali s njihovim viđenjem...


    Ti stručnjaci ili ne vole da ih se pravi budaletinama unatoč zdrave pameti i stručnosti ili je nešto drugo u pitanju.


    Pa, ima dosta stručnjaka koji su zavjerničari, tako da, govore ono u što vjeruju...

  • +!


    Pa da, to je upravo ono što rade teoretičari. Staviš ih deset u jednu prostoriju i dobiješ deset različitih viđenja stvari...

    Mudro zboriš! יואל



    Što je tebi tu neopisivo neozbiljno?

    Reagirao sam na spomen treće zgrade 'sedmice' (WTC7) u koju nije udario avion.

    - Jesi li pogledao dotični video, koji sam stavio?



    Nije to poanta, nego činjenica da se zgrade na onakav način mogu urušiti bez ikakve zavjere...

    Naravno.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


    Pa nije baš da imamo kinetički udar aviona u puno drugih zgrada pa da vidimo, slučaj je dosta specifičan. Također, nije baš da na svakom koraku gore zgrade pa da možemo biti apsolutno sigurni da se takvo što još ne bi događalo. Ono što znamo je da su do sada neke zgrade koje je zahvatio požar imale djelomična urušavanja, što govori o tome da vatra može dovesti do urušavanja zgrade. Kakve su sve okolnosti još potrebne da bi se srušilo do temelja, to procjenjuju i znaju oni čija je to struka...

    Dva udara i oba su pala. Vjerojatno će tako (palačinka) svaki američki neboder te visine i tehnike gradnje pasti.
    Ne bi bilo loše, da na nebodere postave protuzračnu obranu.

    'Sedmica' je pala i bez aviona.
    Očito, da u SAD-u ne grade kvalitetno.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    U Kini bolje grade.



    Što da ja radim sa ovim podatkom?
    Pa po dosta pitanja se potpisuju peticije i to nije nikakav dokaz. Sjetimo se skore pandemije i još nekih bližih vremena kada su isto neki potpisivali različite peticije. Nasuprot njih, imali smo čitavu armiju stručnjaka koji se nisu slagali s njihovim viđenjem...

    Arhitekti i inženjeri peticijom žele, da Kongres da dozvolu za novu neovisnu i detaljnu stručnu istragu (uključujući i eksplozivne supstance).
    Bilo bi dobro, da im u lice kažeš: "Vi ste teoretičari zavjere!"

    Stručnjaci se ne moraju slagati i to nije loše, ali je loše, kada se jedne podržava, a druge se kažnjava i zastrašuje.


    Pa, ima dosta stručnjaka koji su zavjerničari, tako da, govore ono u što vjeruju...

    ύθ

    * * * * * * * * * * * *

    'Pentač' je opet posebna priča vještog letenja putničkim avionom u niskom letu.
    Šteta, što je tako unikatan pilot poginuo!

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


  • Reagirao sam na spomen treće zgrade 'sedmice' (WTC7) u koju nije udario avion.


    To nije odgovor na pitanje...


    - Jesi li pogledao dotični video, koji sam stavio?


    Ne, ne gledam takve sadržaje na yt..


    Dva udara i oba su pala. Vjerojatno će tako (palačinka) svaki američki neboder te visine i tehnike gradnje pasti.
    Ne bi bilo loše, da na nebodere postave protuzračnu obranu.


    Takve stvari se danas teško mogu dogoditi, kontrole su daleko strože nego prije... i naravno, da ti je poznato kako funkcionira obrambeni sustav, ne bi pisao to vezano za protuzračnu obranu...


    'Sedmica' je pala i bez aviona.
    Očito, da u SAD-u ne grade kvalitetno.


    Od tih događaja struka je napravila analize i dodatno povisila kriterije... ponekad ni kvaliteta nije garancija za svaku vrstu nezgoda...


    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    U Kini bolje grade.


    Kao da se to tako može uspoređivati, eh taj, yt univerzitet...

    Arhitekti i inženjeri peticijom žele, da Kongres da dozvolu za novu neovisnu i detaljnu stručnu istragu (uključujući i eksplozivne supstance).


    Samo njih čekaju dokazi, još samo da im senat odobri pristup, pa mogu krenuti...


    Bilo bi dobro, da im u lice kažeš: "Vi ste teoretičari zavjere!"


    Evo, evo, letim, da li si ti napravio popis da mi bude lakše tražiti te stručnjake?


    Stručnjaci se ne moraju slagati i to nije loše, ali je loše, kada se jedne podržava, a druge se kažnjava i zastrašuje.


    Pa ako netko proizvodi izmišljotine, onda ga moraš sankcionirati...


    'Pentač' je opet posebna priča vještog letenja putničkim avionom u niskom letu.
    Šteta, što je tako unikatan pilot poginuo!


    Vidi, i u to se razumiješ, svaka čast...

  • +!


    To nije odgovor na pitanje...

    Neozbiljno je, što ja idem šumom, a ti drumom.
    Ja ne pišem o potresima i ugroženoj statici u prizemlju turske zgrade, nego o rušenju 'sedmice', a o 'blizancima' ću poslije.


    Ne, ne gledam takve sadržaje na yt..

    :oops: Ok!

    Nekakav video trebaju postaviti na svojoj stranici, a oni (arhitekti i inženjeri) su koristili yt. Baš šteta!


    Takve stvari se danas teško mogu dogoditi, kontrole su daleko strože nego prije...

    Nisam znao, jer nisam stručnjak.


    i naravno, da ti je poznato kako funkcionira obrambeni sustav, ne bi pisao to vezano za protuzračnu obranu...

    Malo sam se zafrkavao pri pomisli, da bi netko nastavio putničkim avionima rušiti nebodere kao 'palačinke'.
    Naravno, da nisam stručnjak za obrambeni sustav.



    Od tih događaja struka je napravila analize i dodatno povisila kriterije... ponekad ni kvaliteta nije garancija za svaku vrstu nezgoda...

    Šteta, što ne mogu biti 'Nikoletina Bursać'.


    Kao da se to tako može uspoređivati, eh taj, yt univerzitet...

    Kad nisam pohađao pravi univerzitet.

    Samo njih čekaju dokazi, još samo da im senat odobri pristup, pa mogu krenuti...

    Oni traže samo detaljnu stručnu analizu, ali sve se nalazi na njihovoj stranici, gdje se nalaze i yt-filmići.

    Evo, evo, letim, da li si ti napravio popis da mi bude lakše tražiti te stručnjake?

    Kad bi analizirao njihovu stranicu, onda bi vidio i popis s njihovim imenima i adresama.
    Pravi ljudi, a ne izmišljeni.


    Pa ako netko proizvodi izmišljotine, onda ga moraš sankcionirati...

    Na ovo možda odgovorim s primjerima, zašto su neki bili kažnjavani (otkaz,...), a neki medijski 'linčovani'.


    Vidi, i u to se razumiješ, svaka čast...

    Hvala! Ipak nisam totalna neznalica.
    No, nisam stručnjak kao ti niti ću ikad biti.


  • +!

    Neozbiljno je, što ja idem šumom, a ti drumom.
    Ja ne pišem o potresima i ugroženoj statici u prizemlju turske zgrade, nego o rušenju 'sedmice', a o 'blizancima' ću poslije.


    Ovo je već sada pomalo i zamorno, uvukao si sebe, a i mene u nešto što tebe osobno smeta, a ja nemam veze s tim. Dakle, na moj razgovor s Makijem ti si se nadovezao (nemam ništa protiv, dapače), također, pojasnio sam ti na što se odnosi perspektiva događaja iz Turske i ne vidim u čemu je dalje problem ili potreba da se raspravlja o tome? Možda ja nisam nešto razumio, pa pojasni ako je tako...

    Inače, spomenuo si rušenje sve tri zgrade u ranijim komentarima, a što sam ti i komentirao...

    A sve ono dalje ne kanim komentirati...

  • Evo prije par dana objavljeno, jasan prikaz koliko može biti vatra destruktivna po zgradu:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • +!
    @bloger_Toni
    Da si barem stavio ovaj slučaj:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


    Za 'sedmicu' je zanimljiv i slučaj s BBC:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


  • +!
    @bloger_Toni
    Da si barem stavio ovaj slučaj:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


    Stavio sam ono što je aktualno... na kraju, poanta je ista...

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.