• Kanon Novog Zavjeta kakvog danas koristimo utvrđen je u 4 st,prvi sljedbenici Krista nisu koristili Novi Zavjet nego samo Stari Zavjet i u njemu su vidjeli Isusa

Da

Izaija 44,24 : Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe: "Ja sam Jahve koji sam sve stvorio,
    koji sam nebesa SAM razapeo i učvrstio zemlju BEZ POMOĆI IČIJE.
    Znači sam Bog kaže da nema mjesta za dodatno Božanski biće koje mu pomaže

Izaija 44, 8: Nisam li vam to odavna navijestio i otkrio?
    Vi ste mi svjedoci: ima li Boga osim mene? Ima li Stijene? Ja ne znam!

U izvještaju Postanka o stvaranju vidimo Boga Oca, Krista Sina i Duha Svetoga koji su uključeni u stvaranje. Svaki član Božanstva pridonio je stvaranju čovjeka (pisano je "Stvorimo čovjeka"), a čovjek je stvoren na Božju sliku (pisano je "na našu sliku"). U Postanku 2,7 Bog je stvorio Adama iz praha zemlje i udahnuo u nosnice dah života.

• Da

Izaija 44,24 : Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe: "Ja sam Jahve koji sam sve stvorio,
    koji sam nebesa SAM razapeo i učvrstio zemlju BEZ POMOĆI IČIJE.
    Znači sam Bog kaže da nema mjesta za dodatno Božanski biće koje mu pomaže

Izaija 44, 8: Nisam li vam to odavna navijestio i otkrio?
    Vi ste mi svjedoci: ima li Boga osim mene? Ima li Stijene? Ja ne znam!

U izvještaju Postanka o stvaranju vidimo Boga Oca, Krista Sina i Duha Svetoga koji su uključeni u stvaranje. Svaki član Božanstva pridonio je stvaranju čovjeka (pisano je "Stvorimo čovjeka"), a čovjek je stvoren na Božju sliku (pisano je "na našu sliku"). U Postanku 2,7 Bog je stvorio Adama iz praha zemlje i udahnuo u nosnice dah života.

Sve ok, ali nigdje ne piše u Bibliji da su Otac, Sin i Duh Sveti tri osobe, kontaš, u tome je problem, niti je to Isus ikada rekao a ni Apostoli, e da!

• Trojstvo Bogova je lazna i nebiblijska nauka koju se neznabosci nametnuli ovim danasnjim hriscanima.

Od koga je onda zacela Marija? Dal od Boga Oca ,dal od Svetog Duha,dal od sina Bozjeg???

Jel zacela od sve trojice ako su sva trojica jednaki ,isti???

18 A rođenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprošena za Josifa, a još dok se nisu bili sastali, nađe se da je ona trudna od Duha Svetog.

• Sve ok, ali nigdje ne piše u Bibliji da su Otac, Sin i Duh Sveti tri osobe, kontaš, u tome je problem, niti je to Isus ikada rekao a ni Apostoli, e da!

Pa u redu, kao ljudsko biće mogu te razumjeti. No, ipak u Božjoj riječi je pisano ovako:

Priče Solomunove 3,5: Uzdaj se u Gospoda svijem srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se

Jevrejima 11,1: Vjera je pak tvrdo čekanje onoga čemu se nadamo, i dokazivanje onoga što ne vidimo.

Osobno vjerujem kao i tvoj kolega sa foruma Mudri Salamun da su prvi sljedbenici Krista samo imali Stari Zavjet i u njemu su vidjeli Isusa te da je kanon Novog Zavjeta kakvog danas koristimo utvrđen u 4 st.

Možemo naći brojne stihove u knjizi proroka Izaije o Kristovoj božanskoj prirodi, a ovaj koji sam istaknula (Izaija 44,24) svjedoči o tome da se supstanca izgleda ne može razdvojiti tj. nema Boga bez Gospoda Isusa Krista.

Isus je naš Spasitelj:

Izaija 43:3 Jer ja sam Gospodin, Bog tvoj, Sveti Izraelov, i tvoj Spasitelj.

Izaija 43:10–11 "Vi ste moji svjedoci" – to je Gospodinova izjava – »i sluga moj kojeg sam izabrao, kako biste me znali i vjerovali i razumjeli da sam ja on. Nijedan bog nije formiran prije mene, i neće ga biti poslije mene. Ja sam – ja sam Gospodin. Osim mene, nema spasitelja.

No razumijevanje Božanske prirode nije nešto što je važno, jer nam izgleda i nije u potpunosti dano. Bogu je važan naš karakter i da li ga ljubio i npr. prema evanđelju po Mateju 25 ili ukratko sažeto u ovom stihu:

Pobožnost čista i neokaljana pred Bogom i Ocem jest ova: pomagati sirotama i udovicama u njihovoj nevolji Jakovljeva 1:27

Lijep pozdrav i Božji blagoslov

vjera

• New
    • Official Post

Nisam znao dođe mi obavijest i ja odobrim tekst....nisam znao da i gosti mogu bez registracije napisati post, kao ova vjera. Ali na kraju sam skužio da ja odlučujem da li ću odobriti tekst ili ne.

Padanje je iskustvo. Borba je karakter. Ne predati se je život!

• CRO Isaiah 43:3 Jer ja sam Jahve, Bog tvoj, Svetac Izraelov, tvoj spasitelj. Za otkupninu tvoju dajem Egipat, mjesto tebe dajem Kuš i Šebu. (Isa. 43:3 CRO)

WTT Isaiah 43:3 כִּ֗י אֲנִי֙ יְהוָ֣ה אֱלֹהֶ֔יךָ קְד֥וֹשׁ יִשְׂרָאֵ֖ל מוֹשִׁיעֶ֑ךָ נָתַ֤תִּי כָפְרְךָ֙ מִצְרַ֔יִם כּ֥וּשׁ וּסְבָ֖א תַּחְתֶּֽיךָ׃
    (Isa. 43:3 WTT)

Dakle to sto si napisao za Isaiju da se odnosi na Isusa,nije tacno jer stoji jevrejsko ime JHVH,Jehova.

Isus kao i svaki drugi Jevrejin molio se svom Jevrejskom Bogu Jehovi.

46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?

Pa kako se zove Isusov Bog?,kome se to Isus obracao?

• Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

• :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

Participate now!

Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.