Kako mormoni štuju tijekom sakramentalnog sastanka?

  • Da li i koliko novaca obicni clanovi daju svojoj organizaciji? Svi oni hramovi i crkve mormona su ogromne gradjevine i lijepo odrzavane. To sve skupo kosta. Od kuda organizaciji novac za odrzavanje?

    Donacije i prilozi od vjernika.
    Amerikanci su široke ruke i vole uz redovna davanja dodatno donirati, pogotovo kad imaš ljude koji su iznimno bogati, njima nije problem financirati uređenja, izgradnju... i u drugim crkvama isto funkcionira. S razlikama što je kod nekih zastupljena praksa davanja desetka, a kod nekih nije...

  • Hramovi se prave gde ima ko da ide u njih. Mi to vidimo kao zapovest Božju. Isto kao što su Jevreji imali Hramove tako ih imamo i mi. Crkva ima 17 miliona članova tako da održavanje nekoliko hramova ne čini problem.

    Neki idu na sport, ili na izlet, eto mi idemo u Hram.

  • opet teorije zavera. Za sve hramske ceremonije postoje strojevrejski spisi koji dokazuju njihovo Božansko poreklo. Isto tako su Masoni preuzeli delove tih ceremonija od Templera a oni iz Jerusalemskog Hrama.

    Delovi tih ceremonija sprovode Jevreji danas ispred zida koji je ostatak Hrama.

    Takve teorije uvek nastaju radi nepoznavanja istorije.

    To nisu nikakve tajne, jer piše puno o tome, tajne su samo za one koji ne poznaju činjenice.

    Edited 2 times, last by Nefi (March 13, 2024 at 12:33 PM).

  • Ovo su sve neistine ili poluistine ili uzeto iz konteksta, znači 99% netačno, pored toga je na Engleskom, uzeto iz nekih antimormonskih knjiga. Ja sam još od 1986 godine član Crkve Isusa Hrista svetaca poslednjih dana i nikada nisam čuo da mi učimo ili verujemo u te nebuloze koje ste objavili, ipk to sam stotine puta čuo i dalje je to netačno. Onda je još uzeto sa webstranice koja se bavi i veruje u teorije zavera. Ako nemate bolje argumente onda nemate nikakve.

    Ako bi vas zaista interesovalo šta mi zaista verujemo možete mi postaviti pitanja ali ne na Engleskom.

  • Ovo su sve neistine ili poluistine ili uzeto iz konteksta, znači 99% netačno, pored toga je na Engleskom, uzeto iz nekih antimormonskih knjiga. Ja sam još od 1986 godine član Crkve Isusa Hrista svetaca poslednjih dana i nikada nisam čuo da mi učimo ili verujemo u te nebuloze koje ste objavili, ipk to sam stotine puta čuo i dalje je to netačno. Onda je još uzeto sa webstranice koja se bavi i veruje u teorije zavera. Ako nemate bolje argumente onda nemate nikakve.

    Ako bi vas zaista interesovalo šta mi zaista verujemo možete mi postaviti pitanja ali ne na Engleskom.

    1-Secret of the DC Temple
    Secret of the DC Temple
    www.bitchute.com
  • Ne postaje nikakve tajne hrama. Podaci o hramskim ceremonijama se mogu naći negde u Jevrejskoj ili rano hrišćanskoj literaturi.

    Ja sam postao video, i tko želi neka istraži.

    Možda ti nisi postigao taj level, (stupanj) pa ti neće još pokazati. A pošto je tajna, drži se u tajnosti....svi vide, ali ne kuže, jer im nisu otkrili tajnu.

  • Ja sam bio u Hramu i to mnogo puta, tako nešto ne postoji kod nas nego u Masoneriji ali mi nismo Masoni.

    Možda postoje neke manje Mormonske grupe koji praktikuju tako nešto, ali mi kao Crkva Isusa Hrista svetaca poslednjih dana i u Hramu ne praktikujemo nikave tajne. Nikavi stupnjevi ne postoje, to ste vi čuli su sigurno neke zafrkancije o nama, koje su neistinite, ili pogrešno interpretirane. Sve što učimo u hramu se ponavlja i tu nema ničeg novog. Niti neki veći stepen. to su jednostavno neistine.

  • Newly created posts will remain inaccessible for others until approved by a moderator.

    • :)
    • :(
    • ;)
    • :P
    • ^^
    • :D
    • ;(
    • X(
    • :*
    • :|
    • 8o
    • =O
    • <X
    • ||
    • :/
    • :S
    • X/
    • 8)
    • ?(
    • :huh:
    • :rolleyes:
    • :love:
    • 8|
    • :cursing:
    • :thumbdown:
    • :thumbup:
    • :sleeping:
    • :whistling:
    • :evil:
    • :saint:
    • <3
    • :!:
    • :?:
    The maximum number of attachments: 10
    Maximum file size: 2 MB
    Allowed extensions: bmp, gif, jpeg, jpg, pdf, png, txt, webp, zip
      You can sort the options with drag and drop to change their order. You can create up to 20 options.
      The results are invisible unless the poll ended or the user voted.

    Participate now!

    Nemaš korisnički račun. Registriraj se da bi bio član forumske zajednice.